Top
 

Tüm Dünya Vizeleri

Almanya Schengen Vize İşlemleri

Almanya hükümeti, Umuma mahsus bordo pasaport sahibi kişilerden vize talep etmektedir. Hususi pasaport ( Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahiplerinden 6 ay içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde vize almadan Almanya’ya seyahat edebilirler.

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Birleşik Devletleri Türk vatandaşlarına tüm pasaport türlerinde vize uygulamaktadır.  Amerika vizesi için seyahat tarihinizden en az 6-8 hafta öncesinden başvuru yapılmalıdır. Vize türünüzü doğru seçmeniz gerekir aksi taktirde başvurunuz değerlendirilmeye alınmamaktadır.

Avustralya Vizesi Başvuru işlemleri

Avustralya Hükümeti Türk vatandaşlarından bütün pasaport türlerinden vize talep etmektedir. Fakat Avustralya seyahati için artık vize etiketi kullanılmadığından başvuru için pasaportun kendi verilmemektedir.

Avusturya Vizesi Schengen Vizesi

Avusturya Hükümeti Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. 

B.A.E Dubai Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Dubai vizesi online bir vize türüdür ve pasaporta tatbik edilmez. Dubai vizesi Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik ofisinin antetli kağıdına barkodlu şekilde basılı olarak hazırlanır.

Belçika Schenhen Vize İşlemleri

Belçika Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir.

Bulgaristan Vizesi Başvuru İşlemleri

Bulgaristan Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değildir. Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise Bulgaristan ‘a yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Çekya Vizesi Başvuru İşlemleri

Çek Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeye tabi değillerdir.

Danimarka Vizesi Başvuru İşlemleri

Danimarka Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizeye tabi değillerdir. 

Endonezya Vizesi Başvuru İşlemleri

Belçika Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir.

Estonya Vizesi Başvuru İşlemleri

Estonya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu (gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir.

Finlandiya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizeden muaftırlar.

Fransa Schengen Vize İşlemleri

Fransa Hükümeti Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Fransa Schengen vizesine üye bir ülkedir. 

Hindistan Vize Başvuru İşlemleri

Belçika Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir.

Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Hükümeti Türk vatandaşlarından Hususi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu (gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Hırvatistan Schengen vizesine üye bir ülkedir. 

Hollanda Schengen Vize İşlemleri

Hollanda Krallığı Türk vatandaşlarından Hususi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Hollanda Schengen vizesine üye bir ülkedir.

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri

İngiltere Krallığı Türkiye vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport, Hususi (yeşil) pasaport ve Hizmet (gri) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Ancak Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değildir.

İrlanda Vizesi Başvuru İşlemleri

İrlanda Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport, Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahiplerine ayrım yapmaksızın vize uygulamaktadır.

İspanya Vizesi Başvuru İşlemleri

İspanya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. İspanya Schengen vizesine üye bir ülkedir. 

İsrail Vizesi Başvuru İşlemleri

İsrail Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir.

 
İsveç vizesi başvuru işlemleri

İsveç Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet  (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. İsveç Schengen vizesine üye bir ülkedir.

İsviçre Vizesi Başvuru İşlemleri

İrlanda Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport, Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahiplerine ayrım yapmaksızın vize uygulamaktadır.

İtalya Vizesi Başvuru İşlemleri

İtalya Hükümeti Türk vatandaşlarında Umuma mahsus (bordo) pasaporta vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. İtalya Schengen vizesine üye bir ülkedir.

İzlanda Hükümeti Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (bordo) pasaporta sahip vize başvuru sahipleri bu ülkeye seyahatleri öncesinde İzlanda vizesi almaları zorunludur. T.C. Diplomatik, Hususi ve Hizmet resmi pasaport sahibi Türk vatandaşları 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla İzlanda vize işlemlerinden muaftırlar. Schengen vizesine üye bir ülkedir.

Kanada Vizesi Başvuru İşlemleri

Kanada Hükümeti Türk vatandaşlarından bütün pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.

Kamboçya Hükümeti Türk vatandaşlarından bütün pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.

Küba Hükümeti T.C. vatandaşları, Türkiye Küba temsilciliği olan Küba Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne veya Küba vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilciliklere gelerek Küba vizesi başvurularında bulunabilir.

Letonya Hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaport, yeşil pasaport ve hizmet pasaportu sahipleri Letonya’ya yapacakları seyahatlerinde her 180 günde 90 güne kadar Schengen vizesinden muaftır. Ancak bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Letonya’ya vize ile seyahat edebileceklerdir.

Litvanya vizesi Schengen vizesidir ve Schengen üyesi olan 26 ülke sınırları içinde serbest dolaşım hakkı vermektedir.  Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaport, yeşil pasaport ve hizmet pasaportu sahipleri Litvanya’da yapacakları seyahatlerinde her 180 günde 90 güne kadar Schengen vizesinden muaftır. Ancak bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Litvanya’ya vize ile seyahat edebileceklerdir.

Macaristan Vizesi Başvuru İşlemleri

Macaristan Hükümeti Türk vatandaşlarından Hususi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Macaristan Schengen vizesine üye bir ülkedir.

Malta vizesi başvuru işlemleri

Malta Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri vizeye tabi değillerdir. Malta Schengen vizesine üye bir ülkedir. Malta vizesi ile diğer Shengen ülkeleri ziyaret edilebilir. 

Mısır Vizesi Başvuru İşlemleri

Mısır Hükümeti Türk vatandaşlarından Hususi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftırlar. 

Nijerya Vizesi Başvuru İşlemleri

Nijerya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport, Hususi (yeşil) pasaport ve Hizmet (gri) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 90 gün süre ile vizeye uygulamasına tabi değillerdir. Nijerya Hükümeti sadece grup gezilerinde turistik vize vermektedir. Bireysel olarak turistik vize verilmemektedir.

Norveç Vizesi Başvuru İşlemleri

Norveç Krallığı Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Norveç Krallığı Schengen vizesine üye bir ülkedir.

Pakistan Vizesi Başvuru İşlemleri

Pakistan Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahiplerine vize uygulamasında bulunmamaktadır.Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar yapabilirsiniz. Başvuru esnasında başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır.

Polonya Schengen Vizesi Başvuru İşlemleri

Polonya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil ) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vizeye tabi değillerdir. Polonya Schengen vizesine üye bir ülkedir.

Portekiz Vizesi Başvuru İşlemleri

Portekiz vizesi ile diğer Shengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Ancak Portekiz ’den vize alarak diğer Schengen ülkelerine gitmek isteyenler öncelikle Portekiz’ e giriş yapmak zorundalardır. Portekiz vizesi alarak diğer Schengen ülkelerine direkt giriş yapılamamaktadır.

Romanya Vizesi Başvuru İşlemleri

Norveç Krallığı Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Norveç Krallığı Schengen vizesine üye bir ülkedir.

Ligarba Turizm Rusya Bayrak

Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki vize uygulamasının 1 Eylül 2019 gününden itibaren yenilenmesinin ardından yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeden muaf tutuldu. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ise vize almak zorundadır. Bu yüzden Umuma Mahsus pasaport sahipleri Rusya’ya yapacaklar turistik seyahat öncesinde Rusya  vize başvurusu yapmalıdır. 

Slovakya Vizesi Başvuru İşlemleri

Slovakya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri ülkeye yapacakları seyahatlerinde 90 gün içinde vizeye tabi değillerdir. Slovakya Schengen vizesine üye bir ülkedir.

Slovenya Vizesi Başvuru İşlemleri

Slovenya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet  (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Slovenya Schengen vizesine üye bir ülkedir. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı pasaport türüne bakılmaksızın vizeye tabidir. 

Yeni Zelanda’yı ziyaret gerçekleştirmek isteyen bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları Yeni Zelanda vize başvurusu yapmalıdır. 

Yunanistan Vizesi Başvuru İşlemleri

Yunanistan Hükümeti Türkiye vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize uygulamasına tabi değillerdir. 

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.