Tüm Dünya Vizeleri

Tüm Dünya Vizeleri

Dünyanın neresine seyahat etmek isterseniz isteyin, Ligarba Turizm uzman vize ekibi vize işlemlerinizde yanı başınızda. Tüm Dünya Vizeleri hakkında detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşın.

Siz işlerinizi takip edin, vizeleriniz emin ellerde…

ALMANYA VİZESİ

Almanya Vizesi - Almanya Vize Türleri

Almanya Hükümeti, Umuma mahsus bordo pasaport sahibi kişilerden vize talep etmektedir. Hususi pasaport (Yeşil), Hizmet Pasaportu (Gri) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) sahiplerinden 6 ay içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz Almanya’ya seyahat edebilirler.

AMERİKA VİZESİ

Ligarba Turizm Amerika Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Amerika Birleşik Devletleri, Türk vatandaşlarına tüm pasaport türlerinde vize uygulamaktadır.  Amerika vizesi için seyahat tarihinizden en az 6-8 hafta öncesinden başvuru yapılmalıdır. Vize türünüzü doğru seçmeniz gerekir aksi taktirde başvurunuz değerlendirilmeye alınmamaktadır.

AVUSTRALYA VİZESİ

Ligarba Turizm Avustralya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Avustralya Hükümeti, Türk vatandaşlarından bütün pasaport türlerinden vize talep etmektedir. Fakat Avustralya seyahati için artık vize etiketi kullanılmadığından başvuru için pasaportun kendi verilmemektedir.

AVUSTURYA VİZESİ

Ligarba Turizm Avusturya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Avusturya Hükümeti, Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu (gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. 

B.A.E. DUBAİ VİZESİ

Ligarba Turizm Dubai Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Dubai vizesi online bir vize türüdür ve pasaporta tatbik edilmez.

BELÇİKA VİZESİ

Ligarba Turizm Belçika Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Belçika Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu (gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir.

BULGARİSTAN VİZESİ

Ligarba Turizm Bulgaristan Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Bulgaristan Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değildir. Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

ÇEKYA VİZESİ

Ligarba Turizm Çek Cumhuriyeti Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Çek Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu (gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeye tabi değillerdir.

DANİMARKA VİZESİ

Ligarba Turizm Danimarka Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Danimarka Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizeye tabi değillerdir. 

ENDONEZYA VİZESİ

Ligarba Turizm Endonezya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Endonezya Cumhuriyeti’nin 12 Ocak 2010 tarihinde aldığı İnsan Hakları ve Hukuku kararlarına göre 65 ülke vatandaşını, Kapı Vizesi uygulamasından yararlandırmaktadır. T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları, Endonezya vize rejimine tabidirler.

ESTONYA VİZESİ

Ligarba Turizm Estonya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Estonya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu (gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir.

FİNLANDİYA VİZESİ

Ligarba Turizm Finlandiya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Finlandiya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizeden muaftırlar.

FRANSA VİZESİ

Ligarba Turizm Fransa Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Fransa Hükümeti Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Fransa Schengen vizesine üye bir ülkedir.

HİNDİSTAN VİZESİ

Ligarba Turizm Hindistan Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Hindistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus(Bordo), Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Diplomatik(Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımız 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

HIRVATİSTAN VİZESİ

Ligarba Turizm Hırvatistan Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Hırvatistan Hükümeti Türk vatandaşlarından Hususi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet pasaportu (gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Hırvatistan Schengen vizesine üye bir ülkedir.

HOLLANDA VİZESİ

Ligarba Turizm Hollanda Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Hollanda Krallığı Türk vatandaşlarından Hususi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik pasaport(siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Hollanda Schengen vizesine üye bir ülkedir.

İNGİLTERE VİZESİ

Ligarba Turizm İngiltere Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

İngiltere Krallığı Türkiye vatandaşlarından Umumi(bordo), Hususi(yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Fakat Diplomatik(siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değildir.

İRLANDA VİZESİ

Ligarba Turizm İrlanda Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

İrlanda Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi(bordo), Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik(siyah) pasaport sahiplerine ayrım yapmaksızın vize uygulamaktadır.

İSPANYA VİZESİ

Ligarba Turizm İspanya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

İspanya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Fakat Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik pasaport(siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. İspanya Schengen vizesine üye bir ülkedir. 

İSRAİL VİZESİ

Ligarba Turizm İsrail Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

İsrail Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir.

İSVEÇ VİZESİ

Ligarba Turizm İsveç Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

İsveç Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik(siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. İsveç, Schengen vizesine üye bir ülkedir.

İSVİÇRE VİZESİ

Ligarba Turizm İsviçre Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

İsviçre vizesi Schengen vizesidir ve Schengen üyesi olan 26 ülke sınırları içinde serbest dolaşım hakkı vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti diplomatik, yeşil ve hizmet pasaportu sahipleri İsviçre’ye yapacakları seyahatlerinde her 180 günde 90 güne kadar Schengen vizesinden muaftır.

İTALYA VİZESİ

Ligarba Turizm İtalya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

İtalya Hükümeti Türk vatandaşlarında Umuma mahsus(bordo) pasaporta vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik pasaport(siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. İtalya Schengen vizesine üye bir ülkedir.

İZLANDA VİZESİ

Ligarba Turizm İzlanda Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

İzlanda Hükümeti Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (bordo) pasaporta sahip vize başvuru sahipleri bu ülkeye seyahatleri öncesinde İzlanda vizesi almaları zorunludur. T.C. Diplomatik, Hususi ve Hizmet resmi pasaport sahibi Türk vatandaşları 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla İzlanda vize işlemlerinden muaftırlar. Schengen vizesine üye bir ülkedir.

KANADA VİZESİ

Ligarba Turizm Kanada Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Kanada Hükümeti Türk vatandaşlarından bütün pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.

KAMBOÇYA VİZESİ

Ligarba Turizm Kamboçya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Kamboçya Hükümeti Türk vatandaşlarından bütün pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.

KÜBA VİZESİ

Ligarba Turizm Küba Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Küba Hükümeti T.C. vatandaşları, Türkiye Küba temsilciliği olan Küba Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne veya Küba vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilciliklere gelerek Küba vizesi başvurularında bulunabilir.

LETONYA VİZESİ

Ligarba Turizm Letonya Vizesi

Letonya Hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti diplomatik, yeşil ve hizmet pasaportu sahipleri Letonya’ya yapacakları seyahatlerinde her 180 günde 90 güne kadar Schengen vizesinden muaftır. Ancak bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Letonya’ya vize ile seyahat edebileceklerdir.

LİTVANYA VİZESİ

Ligarba Turizm Litvanya Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Litvanya vizesi Schengen vizesidir ve Schengen üyesi olan 26 ülke sınırları içinde serbest dolaşım hakkı vermektedir.  Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaport, yeşil pasaport ve hizmet pasaportu sahipleri Litvanya’da yapacakları seyahatlerinde her 180 günde 90 güne kadar Schengen vizesinden muaftır.

MACARİSTAN VİZESİ

Ligarba Turizm Macaristan Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Macaristan Schengen vizesine üye bir ülkedir. Macaristan Hükümeti Türk vatandaşlarından Hususi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport(yeşil), Hizmet pasaportu(gri) ve Diplomatik pasaport(siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir.

MALTA VİZESİ

Ligarba Turizm Malta Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Malta Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport(yeşil), Hizmet pasaportu(gri) ve Diplomatik pasaport(siyah) sahipleri vizeye tabi değillerdir. Malta Schengen vizesine üye bir ülkedir.

MEKSİKA VİZESİ

Ligarba Turizm Meksika Vizesi - Tüm Dünya Vizeleri

Meksika’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Umuma Mahsus(Bordo) ve Hizmet(Gri) Pasaport sahibi T.C. vatandaşları Meksika vize başvurusu yapmalıdır. Meksika vizesi başvuruları e-vize sistemi aracılığıyla online olarak yapılabilir.

MISIR VİZESİ

Ligarba Turizm Mısır Vizesi

Mısır Hükümeti Türk vatandaşlarından Hususi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik(siyah) pasaport sahipleri seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftırlar. 

NİJERYA VİZESİ

Ligarba Turizm Nijerya Vizesi

Nijerya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport, Hususi(yeşil) ve Hizmet(gri) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Diplomatik(siyah) pasaport sahipleri 90 gün süre ile vizeye uygulamasına tabi değillerdir. Nijerya Hükümeti sadece grup gezilerinde turistik vize vermektedir. Bireysel olarak turistik vize verilmemektedir.

NORVEÇ VİZESİ

Ligarba Turizm Norveç Vizesi

Norveç Krallığı Türk vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik pasaport(siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Norveç Krallığı Schengen vizesine üye bir ülkedir.

PAKİSTAN VİZESİ

Ligarba Turizm Pakistan Vizesi

Pakistan Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik(siyah) pasaport sahiplerine vize uygulamasında bulunmamaktadır. Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar yapabilirsiniz. Başvuru esnasında başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır.

POLONYA VİZESİ

Ligarba Turizm Polonya Vizesi

Polonya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik(siyah) pasaport sahipleri vizeye tabi değillerdir. Polonya Schengen vizesine üye bir ülkedir.

PORTEKİZ VİZESİ

Ligarba Turizm Portekiz Vizesi

Portekiz vizesi ile diğer Schengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Ancak Portekiz ’den vize alarak diğer Schengen ülkelerine gitmek isteyenler öncelikle Portekiz’ e giriş yapmak zorundalardır. Portekiz vizesi alarak diğer Schengen ülkelerine direkt giriş yapılamamaktadır.

ROMANYA VİZESİ

Ligarba Turizm Romanya Vizesi

Norveç Krallığı Türk vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu(gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Norveç Krallığı Schengen vizesine üye bir ülkedir.

RUSYA VİZESİ

Ligarba Turizm Rusya Vizesi

Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki vize uygulamasının 1 Eylül 2019 gününden itibaren yenilenmesinin ardından yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeden muaf tutuldu. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ise vize almak zorundadır. Bu yüzden Umuma Mahsus pasaport sahipleri Rusya’ya yapacaklar turistik seyahat öncesinde Rusya vize başvurusu yapmalıdır. 

SLOVAKYA VİZESİ

Ligarba Turizm Slovakya Vizesi

Slovakya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik pasaport(siyah) sahipleri ülkeye yapacakları seyahatlerinde 90 gün içinde vizeye tabi değillerdir. Slovakya Schengen vizesine üye bir ülkedir.

SLOVENYA VİZESİ

Ligarba Turizm Slovenya Vizesi

Slovenya Hükümeti Türk vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet(gri ve Diplomatik(siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Slovenya Schengen vizesine üye bir ülkedir. 

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ

Ligarba Turizm Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı pasaport türüne bakılmaksızın vizeye tabidir. 

YENİ ZELANDA VİZESİ

Ligarba Turizm Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda’yı ziyaret gerçekleştirmek isteyen bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları Yeni Zelanda vize başvurusu yapmalıdır. 

YUNANİSTAN VİZESİ

Ligarba Turizm Yunanistan Vizesi

Yunanistan Hükümeti Türkiye vatandaşlarından Umumi(bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize uygulamasına tabi değillerdir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın