İsrail

İSRAİL VİZE İŞLEMLERİ

İsrail vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, İsrail vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. İsrail Vizesi için gerekli evraklar nelerdir? İsrail Vizesi başvuru formu nasıl doldurulur? İsrail Vize türleri nelerdir? Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

İsrail Vizesi İşlemleri
İsrail Vizesi Oturum İşlemleri
İsrail Vizesi Formlar ve Dökümanlar
İsrail Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin en az 1 yıl geçerliliği olan bir pasaportla İsrail vizesine başvuruda bulunmaları gerekir. İsrail’e vize başvurusu yapmak için ilk olarak istenilen vize türüne göre hareket etmektir. İsrail vizesi süresine, seyahat amacına göre kategorilere ayrılmaktadır.

İsrail Vize Türleri

İsrail Vizesi Türleri

İsrail’e yapılacak olan girişler, İsrail’e gitme amacı, ülkede kalış süreci gibi nedenlere bağlı olarak İsrail vize türleri de farklı türlerde kategorize edilmektedir.

 1. İsrail Ziyaretçi Vizesi B/2 (ziyaret, turizm, iş toplantısı veya bir İbranice ulpan’da eğitim için)
 2. İsrail Çalışma Vizesi B/1
 3. İsrail Öğrenci Vizesi A/2
 4. İsrail Göç Vizesi
 5. İsrail Geçici Konaklama Vizesi A/1
 6. İsrail Din Adamı Vizesi A/3
 7. A/4 Vizesi (A/2 ve A/3 vize sahiplerinin eşleri ve çocukları içindir)

Yapılacak olan seyahatin amacı doğrultusunda istenecek olan evrakların farklılaşmasının yanında ek evrak talebinde de bulunulması mümkündür.

İsrail Vizesi Tüm Vize Türleri için Genel Evraklar

 1. Pasaport: Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli.
 2. Vize işlemlerinde kullanılacak pasaport yeni ise eskisini de yanınızda getiriniz. (Yoksa fotokopisi yada eski pasaportun numarası)
 3. Vize başvuru formu
 4. Fotoğraf: Son 1 yıl içinde çekilmiş 2 adet 5x5cm ebatlarında fotoğraf.
 5. Otel ve uçak rezervasyonu
 6. Birinin evinde kalınması halinde otel rezervasyonu yerine karşı taraftan davetiye mektubu.
 7. COVID-19 teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.
 8. 6 aylık banka hesap bilgileri (banka onaylı aslı) – (varsa döviz hesabı bilgileri) – İş seyahatine gidecekler, şahsi 6 aylık banka hesap bilgilerini (banka onaylı) getirmelidir.
 9. Tapu-ruhsat (var ise)
 10. Nüfus kayıt örneği
 11. İsrail’de sizi davet eden şirket / kişiden alınan davetiyenin çıktısı başvuru sırasında getirilmelidir.

İsrail Vizesi Önemli Notlar

 1. Pasaportlarında İsrail vizesi veya  İsrail’e giriş-çıkış damgalarıyla seyahat eden kişilerin İran, Kuveyt,  Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e girmelerine izin  verilmemektedir. Pasaportlarında İsrail vizesi veya  İsrail’e giriş-çıkış damgaları bulunan kişiler, Gine-Bissau’ya varışlarında hudut makamlarınca mülakata tabi tutulmakta ve bu mülakat sonucunda ülkeye girip girmeyeceklerine karar verilmektedir.
 2. İsrail’e varışlarda, talep üzerine, hudut makamları giriş-çıkış damgalarını pasaporttan ayrı bir kâğıda basmak suretiyle tatbik edebilmektedirler.
 3. Filistin’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir. Filistin’e seyahat etmek isteyen T.C. pasaport sahibi vatandaşlar İsrail Vizesi ile Filistin’e giriş yapabilirler. Kudüs’e gitmek isteyen Türk vatandaşları İsrail Konsolosluğu’na vize başvurusu yaparak ülkeye giriş yapabilmektedirler.
 4. İsrail’e turistik amaçlı gidecek yolcuların COVID-19 kısıtlamalarına dair güncel durumu öğrenip seyahat planı yapmalarını tavsiye ederiz.
 5. İsrail’e seyahatlerde 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucunun ibraz edilmesi gerekmektedir.
 6. İki doz aşı ile aşılanmış yolcuların son aşı tarihi üzerinden en az 14 geçmiş olmalıdır.
 7. Yolcuların seyahat koşullarına dair detaylı bilgilendirmeyi almaları ve varış formunu doldurmaları gerekmektedir.
 8. İsrail ve Türkiye’nin resmi tatil ve bayramlardan dolayı oluşabilecek yoğun dönemlerini göz önüne alarak başvuru gerçekleştirilmelidir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın