Çin Yakın Ziyaret Vizesi (S1-S2) | 2023

Çin Yakın Ziyaret Vizesi (S1-S2) İşlemleri

Değerli ziyaretçimiz; Çin Yakın Ziyaret Vizesi vize işlemleri sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda, Çin Yakın Ziyaret Vizesi işlemleri (Çin yakın ziyaret vize ücretleri, vize işlem süresi, başvuru formu, gerekli evraklar, fotoğraf özellikleri, Çin yakın ziyaret vize davetiyesi) hakkında her türlü detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz.

Çin vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Çin vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Çin’de yaşayan bir yakınını görmeye gitmek isteyen ve 180 günden fazla ikamet edecek olan Türk Vatandaşlarının alması gereken vize Çin S1 Yakın Ziyaret Vizesidir. Bu vize sahibi seyahatinden sonra ilk bir ay içerisinde ikamet başvurusu yapmalıdır. Bu sayede Çin başvuru sahibine ikamet hakkı tanır.

Çin ziyaretçi vizesi başvuruları, Çin Konsolosluğu tarafından seçilmiş vize danışmanlığı yapan acenteler aracılığı ile alınabilir. Alacağınız ziyaret vizesi için Çin’de yaşayan yakınınızın davetiye göndermesi ve sizin de evraklarla beraber Konsolosluğa sunmanız gerekir. Bu belge orijinal olarak sunulmalıdır.

Vize başvuru randevusunda başvuru sahibinin bizzat bulunması gerekir. Çin Konsolosluğu, Çin S1 vizesi almak isteyen başvuru sahibine mülakat yapar. Ayrıca başvuru sahibi Çin vizesi almamışsa, sistemde parmak izi yoksa, randevu gününde parmak izi prosedüründen geçmek durumundadır.

Çin S2 ziyaret vizesi, Çin’de ikamet eden aile, akraba ya da yakınınızın yanına en fazla 180 günlük konaklama ile seyahat etmek için alınması gereken vize türüdür.

Çin S2 Ziyaret vizesi almak için öncelikle Çin’de ikamet eden yakınınızın size davetiye göndermesi gerekir. Bu davetiye Çin’de yakınınızı kanıtlayacak şekilde hazırlanmalı ve aslını size gönderilmelidir. S2 Ziyaret vizesi kısa süreli bir vize olduğu için mülakat uygulaması yoktur. Eğer parmak iziniz de sistemde mevcut ise başvuru sahibi Konsolosluk randevusuna gelmek zorunda değildir. Aracı olan acenteler sayesinde vizenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Çin Konsoloslukların Ziyaret vizesi için sizlerden talep ettiği vize harcı vardır. Vize ücretleri Çin Hükümeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden net bir fiyat vermek doğru olmaz. Ligarba Turizm Çin Vize ekibimiz sizler için Konsolosluk ile iletişime geçerek güncel Çin Vizesi ücretlerini öğrenebilir.

Çin S1-S2 ziyaret vizesi kategorilere göre farklı sürelerde sonuçlanır. Kısa süreli olan S2 Ziyaret vizesi evraklarınızda herhangi bir sorun yaşanmaması durumunda yaklaşık olarak 7 iş gününde, uzun süreli olan S1 Ziyaret vize başvurusu ise 10 iş gününde sonuçlanır. Ancak süreç içerisinde belgelerinize dair olumsuzluk yaşanırsa, resmi tatil ve hafta sonu gibi durumlar nedeniyle değerlendirme süreleri uzayabilir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın