İngiltere Küresel İş Hareketlilik Vizesi

Global Business Mobility

Brexit ve Covid-19 salgınının uzun süre etki altında tuttuğu İngiltere, 2022 yılında küresel ticaret ve yatırımlara yeni kapılar açarak; İngiltere Küresel İş Hareketlilik Vizesi ile global ekonomiye daha güçlü bir giriş yapıyor. Sayfamızda; İngiltere Küresel İş Hareketlilik Vizesi nedir? Küresel Ticari Hareketlilik Vizesi kategorileri, İngiltere’de şubeleşmek nasıl olur? Küresel Ticari Hareketlilik Vizesi başvurusu nasıl ve nereye yapılır? Küresel Ticari Hareketlilik Vizesi için bütçe ne kadar olmalı? gibi konuların detaylarına yer verdik.

Şirketinin erişimini, kapasitesini ve müşteri kitlesini uluslararası alanda büyütmeye hazır olan Türkiye’deki tüm iş insanları için, Birleşik Krallık ( İngiltere ) en gözde alternatif.  İngiltere, sayısız girişim ve uluslararası şirketi cezbeden ticaret dostu bir destinasyon.

İngiltere Küresel İş Hareketlilik Vizesi - Global Business Mobility

İngiltere, yurtdışında hâlihazırda ticaretle uğraşan bireylerin, şubeleşme ya da şirket açma yolu ile ticari aktivitelerini İngiltere’ye taşımalarına imkân veriyor.

Farklı vize seçenekleri olması ve her vize türünün kendi içerisinde şartları olması nedeniyle danışanlarımızdan sıklıkla duyduğumuz ‘Hangi Vize Türü bana uygun’ , ‘Hangi vize türü İşletmeme avantaj sağlayabilir’ ‘Teşviklerden yararlanabilmek için nelere dikkat etmek gerekir’ gibi soruların cevaplarını doğru verebilmek gerekiyor.

Bu sorulara en doğru cevapları verebilmek aslında sizlerin ne elde etmek istediğinizi iyi analiz edebilmekten geçiyor.

Birleşik Krallık‘ta çalışmak veya bir şirket kurmak isteyip istemediğiniz, bir eş ve/veya çocukların sizinle birlikte taşınıp taşınmayacağı, Birleşik Krallık‘ta ne kadar zaman geçirmeyi planladığınız ve nihai hedefinizin daimi ikamet veya İngiliz vatandaşlığı olup olmadığı gibi…

Tüm bu vize türlerini en iyi şekilde yönetebilecek ve yönlendirebilecek yasal tavsiye verebilecek Göçmenlik Hukukunda uzman kişiler ile yönetilmesi gerekilen bir süreç olduğunun mutlaka altını çizmemiz gerekiyor.

Başvuru ve Sorularınız İçin Bizi Arayın

 0532 475 68 02

İngiltere’de ticaret yapmaya olanak sağlayan en avantajlı rota, Küresel Ticari Hareketlilik Vizesi.
Peki, bu vize iş insanlarına ne gibi avantajlar sağlıyor, bu rota üzerinden ticari açılım yapmak için ne gibi koşullar aranıyor?

Küresel Ticari Hareketlilik Vizesi Kategorileri

İngiltere Küresel Ticari Hareketlilik Vizesi Kategorileri

Küresel Ticari Hareketlilik Vizesi Kategorileri sizler için sıralanmıştır;

*Senior or specialist worker visa (Kıdemli Çalışan veya Uzman İşçi Vizesi)
*Service Supplier (Hizmet Sağlayıcı Vizesi)
*Secondment Worker (Geçici Görevli Vizesi)
*Uk Expansion Worker (Şube Açma Görevlisi Vizesi)
*Graduate Trainee (Yeni mezun stajyer Vizesi)

İngiltere’de Şubeleşmek

İngiltere'de Şubeleşmek - Küresel İş Hareketlilik Vizesi

Ticari Açılım Vize rotası ile Türkiye’den ister kendiniz İngiltere’ye giderek, ister üst düzey bir çalışanınızı görevlendirerek İngiltere’de şube açabilirsiniz.

Ön Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?

 • Ana firmanın Türkiye’de 3 yıldır vergiye tabi olarak ticari faaliyette olması
 • Ana firmanın son yılda 50.000GBP ve üstü ciro yapmış olması
 • Atanacak kişinin ana kuruluşta en az 12 aydır kayıtlı çalışan olması

***İngilizce şartı aranmamaktadır.

***Oturum hakkı verilmez.

İngiltere’ye ticari açılım yaparak aynı zamanda oturum hakkı da elde etmek isteyen Türk iş insanları için koşullar nelerdir?

Şubeleşme yoluyla belirtilen on değerlendirme kriterleri sağlanmak koşuluyla,

 • Atanacak kişinin B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması
 • İngiltere’de şirket açılarak ülkede oturumu/vatandaşlığı olan bir yönetici atanması

Başvurular Nereden ve Nasıl Yapılır?

Kişiler ya da şirketler başvurularını bulundukları ülkenin İngiliz konsolosluğundan yapabileceği gibi İngiltere’den başvuru yapılabilir. Başvuru dosyaları alanında deneyimli ve tecrübe sahibi kişilerce hazırlanmalıdır. Dosyanın eksik ya da yanlış hazırlanması, İngiltere’de yapılacak olan iş planının yetersiz ve ikna edici olmaması, başvuru sahiplerinin emek ve bütçelerinin verimsiz kullanılmasına sebep olacağından, Tüm bu işlemleri Ligarba Turizm tecrübesi ile birlikte yürüterek sürecin başarıyla tamamlanması sağlanacaktır.

Bütçe Ne Kadar Olmalı?

İngiltere’ye yatırımcı olarak ya da iş kurmak amacıyla başvuru yapacak olanlar belli şartlarda bütçe oluşturmalıdırlar. Öncelikle İngiltere’de şube açacak ana firmanın, şubeye atayacağı elemana yeni düzenlemelerle belirlenen yıllık minimum 42.400GBP ve üzeri maaş ödemesi yapabileceğini kanıtlamalıdır. Başvuru sahibi kişiler İngiltere’de yapmayı planladıkları iş için gerekli olan maddi durumlarını nakit varlıklar ve diğer menkullerle göstermeleri gerekmektedir. Maddi kaynakların belgelenmesi ve gösterilmesi detaylı ve dikkatli bir çalışma gerektirmektedir. Başvuru sahibinin hesabında, 1.270GBP olması gerekmektedir.

Ligarba Turizm uzman danışmanlarıyla sizin yanınızda olacaktır.

Peki İngiltere’de Oturum Adımlarını Bizimle Atmanız Size Neler Kazandırır?

 • İngiltere’de çalışma ve oturum izinleri ve yöntemleri, İngiltere’de eğitim ve İngiltere’de yaşam ile ilgili rakipsiz bilgilerimizden ve kişiye özel danışmanlık hizmetimizle,
 • İngiltere’de oldukça köklü ve yaygın olan iş etiği, sosyal normlar ve kültürel aidiyet konularında tecrübe ve yönlendirmelerimizle,
 • Tercih ettiğiniz oturum ya da kariyer süreçlerinin her birisi için İngiltere’ye yerleşmenize müteakiben sürece dair 360 derece danışmanlık ve concierge hizmetimizle,
 • İşini büyütmek ve taşımak isteyenler için satış, pazarlama, market araştırması, insan kaynakları vb. alanları kapsayan yönetim danışmanlığı hizmetlerimizle sürecin tamamında yanınızdayız.

Sizler için oluşturduğumuz Ticari açılım “Relocation” paketinin içinde neler var?

Ligarba Travel Relocation paketleri bir firmanın gerek şubeleşme gerek ise şirket açma yoluyla İngiltere’de tam teşekküllü faaliyet gösterebilmesi için gerekli tüm ilk adımları ve de daha fazlasını kapsar. Londra merkezli danışmanlık firmamızın koordinasyonu ile kayıtlı göçmenlik avukatları, lisanslı muhasebeciler, reklam danışmanları ve daha birçok hizmet sağlayıcının ortaklığında sizler için en uygun ticari acilim sürecini yürütüyoruz.

Detayları, İngiltere’deki ticari açılımınızın misyon ve amacına bağlı olmak üzere;

 • İngiltere’de çalışacak kişi ve kişilerin yasal çalışma izinlerinin alınması
 • Ticari açılımı detaylandıran profesyonel is planı ve mali tahmin raporları
 • İngiltere’de limitet şirket kurulumu
 • Ana firma lisans başvurusu ve lisans sertifikası temini
 • Banka hesabi açılması
 • Muhasebe hizmetleri ve 1 yıllık ilk adım hediyesi
 • Sanal ofis hizmetleri ve 1 yıllık ilk adım hediyesi
 • Konaklama danışmanlığı
 • Web dizayn, Reklam ve Sosyal Medya danışmanlığı

Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere hükümetinin istediği kriterleri karşılayan herkes ya da her işletme başvuru yapabilir. Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Sıkça sorulan sorular

Küresel İş Hareketlilik vizesi başvurunuzu tamamladıktan sonra teslim ettiğiniz evraklar içerisinde herhangi bir sorun olmadığı belirlenirse ortalama 3 hafta içerisinde verilecek kararı öğrenebilirsiniz. Başvurunuz daha uzun sürecekse sizinle iletişime geçilir.  Belgelerinizin doğrulanması, sizinle direkt görüşmek gibi durumlar gelişirse başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın