İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. İngiltere’de öğrenci olmak için ne yapılır? İngiltere Öğrenci Vizesi nasıl alınır? İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu nasıl yapılır ve ücreti nedir? İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

İngiltere vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Türkiye ve İngiltere(Birleşik Krallık) ilişkilerine bağlı olarak değişiklik gösterdiği için İngiltere Vizeleri konusunda yetkili acentemiz Ligarba Turizm’in uzman vize ekibi ile iletişime geçerek güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vize başvuru işlemleriniz ve belgelerinizin Konsolosluk tarafından incelenmesi  sırasında herhangi bir sorun olmadığı durumlarda ortalama 3 hafta içerisinde başvurunuz sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda İngiltere Konsoloslukları ek süre ihtiyacında bulunabilirler. Bu gibi durumlarda sizleri bilgilendirirler. Varsa eksik evraklarınızın tamamlanmasını isterler.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışabilirsiniz fakat bu çalışma seçtiğiniz İngiltere Öğrenci Vize kategorisine bağlı olarak değişmektedir. Eğer 11-6 ay ziyaret hakkı verilen öğrenci vizesi kategorisi ile İngiltere’ye gittiyseniz bu kategori için çalışma hakkı yoktur. Bu kategori Student Visitor Visa olarak geçmektedir. Ancak 11 aydan uzun süreli vize (Tier 4 General Student Visa) ile gidecek kişiler Foundation lisans veya yüksek lisans yapma koşulu ile haftada 20 saat part time çalışılabilecektir.

İngiltere’ye eğitim görmek, dil eğitimi almak amacıyla gitmek için alınması gereken vize İngiltere Öğrenci Vizesidir. Bu vize için başvuru yapılırken öncelikli olarak İngiltere’deki anlaşmalı olduğunuz okuldan kayıt kabul belgesi alması zorunludur. Eğer kayıt kabul belgeniz yoksa İngiltere Öğrenci Vize başvurusu yapamazsınız.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler eğitim almak istedikleri okullar ile şahsen iletişime geçmelidir. İngiltere Konsolosluklarında öğrenci vizesi için okul temin etme hizmeti bulunmamaktadır. Başvuru sahibi için kolaylık olması açısından İngiltere Vize, İngiltere Eğitim işlemleri konusunda yetkilendirilmiş aracı temsilcilikler yardımcı olmaktadır. Bireysel olarak da işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın