Çin Staj Vizesi (F) | 2023

Çin Staj Vizesi (F) İşlemleri

Değerli ziyaretçimiz; Çin Staj Vizesi vize işlemleri sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda, Çin Staj Vizesi (F) işlemleri (Çin staj vizesi ücreti, vize işlem süresi, başvuru formu, Çin staj vizesi gerekli evrakları, Çin staj vizesi fotoğrafı özellikleri) hakkında her türlü detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz.

Çin vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Çin vizesi başvurusu yapılabilmesi için kişinin Türkiye’de olması gerekmektedir. Vize başvurularında konsolosluk pasaportta Türkiye’ye giriş kaşesi aramaktadır. Ayrıca son dönemde başlayan yeni uygulamaya göre ilk Çin vize başvurularında parmak izi alınması gerektiğinden kişinin başvuru anında konsoloslukta hazır bulunması gerekmektedir.

Çin vize başvuru işlemleri 5 iş günü sürmektedir. Çin vize başvurusu için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Randevu alınıp, başvuru Çin Vize Merkezi‘ne yapıldıktan sonra takip eden 5. iş gününde vize işlemi sonuçlanmaktadır.

Çin Vize başvuru işlemleri için Çin Konsolosluğu her gün 09:00 – 16:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Evrak onay işlemleri ise Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri 09:00 – 12:00 arasında yapılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti, umuma mahsus pasaport – çipli borda pasaport- sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Yeşil pasaport olarak bilinen Hususi pasaport, Gri pasaport – Hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahiplerinden vize talep etmemektedir. Hususi , Hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri vize almadan giriş yaparak her girişte maksimum 30 gün Çin Halk Cumhuriyetinde kalabilirler.

Yeşil pasaport sahipleri Çin Vizesinden muaftır. Çin gümrüğünden geçtikten sonraki takip eden 30 gün Çin’de kalabilir. 30 gün sonunda Çin dışına çıkılması gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın