logo
Ligarba Turizm 1994 yılında kurulmuş IATA üyesi A grubu seyahat acentasıdır. Çin konsolosluğunun Yetkili vize acentası olan Ligarba Turizm, Tüm dünya vize işlemleri, Çin Vizesi, Uçak Bileti, Otel Rezerbasyonları, Yurtdışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir. Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
[email protected]

BİZİ TAKİP EDİN:

+90 212 291 73 73
Top
 

ÇİN VİZESİ

Çin Vizesi İşlemleri hakkında ihtiyacınız olan bütün bilgilere Çin Vizesi Genel Sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu sayfa; seyahatinize uygun farklı 13 Çin vize türü için gerekli belgeleri, Çin Vizesi Başvuru formlarını, Çin Vizesi için gerekli fotoğraf özelliklerini ve ölçülerini, Çin Vizesi Belediye ve şirket davetiye örneklerini, Çin vizesi ücretlerini bulabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır.

Çin Halk Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport) sahiplerinden vize talep etmektedir. Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaportu ve Diplomatik pasaport sahipleri ise Çin vizesi almadan 30 güne kadar vizesi olarak Çin’i ziyaret edebilirler.

Çin Halk Cumhuriyetinin; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulamış olduğu Çin vize türleri ve başvuru şartlarını aşağıda bulabilirsiniz.
En hızlı ve uygun Çin Vizesi, 20 yıllık tecrübesi ile Ligarba Turizm’den temin edilir. Başvurularınız; bulunduğunuz şehirlere bağlı olarak Çin Ankara Büyükelçiliği veya Çin İstanbul Konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Yetki Bölgeleri: İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Isparta, Burdur, Denizli, Uşak ve Antalya

Diğer şehirlerden yapılacak olan Çin Vize başvuruları Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılacaktır.

ÇİN VİZESİ ÇEŞİTLERİ

TİCARİ ÇİN VİZESİ (M)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
TURİSTİK ÇİN VİZESİ (L)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN ÇALIŞMA VİZESİ (Z)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN ÖĞRENCİ VİZESİ (X1-X2)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN MÜRETTEBAT VİZESİ (C)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
YAKIN ZİYARET VİZESİ (S1-S2)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN GRUP VİZESİ (L)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİNLİ AKRABA ZİYARET VİZESİ (Q1-Q2)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN STAJ VİZESİ (F)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN BASIN VİZESİ (J1-J2)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN DAİMİ İKAMET VİZESİ (D)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN UZMAN VİZESİ (R)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar

Comments:

 • Cem Sevimli
  2 Aralık 2017 at 04:05

  Merhaba, firmaniza danismak istedigim bir durum var. Daha önceden yesil pasaportum oldugu halde Fransa egitimim icin duz pasaporta gecis yapma durumunda kaldim. Egitim sonrasi yas limitini gectigim icin yesil pasaportumu geri alamadim. Fransa oturma iznim, oncesinde yesil pasaportum oldugu halde çin turist vizesi almamin imkani yok mudur? ( Basvuru aalinmiyor mu yoksa genelde red mi veriliyor) Fransada tanistigim artik Beijing de yasayan kiz arkadasim var. Okul bittikten sonra hep Turkiye olsun, baska ulkeler olsun gorusebildik fakat suan calismaya basladigi icin gorusme araligimiz iyice acildi. Sinifimin %60 i Cinli ve herkes ziyaret etmemi istiyor ama mantikli bir yol bulamiyorum. Bu konuda bir oneriniz var mi acaba? Cok tesekkurler.

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   2 Aralık 2017 at 11:45

   Cem bey merhaba. Çin konsolosluğu 2016 yılı başı itibari ile bireysel Turistik vize başvurularını tamamen durdurdu. Sadece 5 kişi ve üzeri kişiler Turistik Grup vizesine başvuru yapabilirler. Çin vize uygulama prosedürleri zamanla değişiklikler gösterebiliyor. İlerleyen tarihlerde bireysel Turistik Çin vizesinin de açılacağını tahmin ediyoruz.

 • Macit
  31 Aralık 2017 at 01:47

  Merhaba ben çin vatandaşı bir bayanla evliyim. Eşim şimdilik ailesinin yanında. Ben Çin’e gitmek için cin resmi makamlarınin verdiği bana ait evlilik cüzdanı yeterli mi? Yoksa eşimin de evlilik cüzdanını noter onaylı suretini göndermesi mi gerekir?

 • GÜLDAL ATAR
  10 Ocak 2018 at 14:40

  Merhabalar,
  Çin için vize başvurusu hakkında bilgi öğrenebilir miyim, başvuracak olan kişi Türk değil Ürdün vatandaşı ama Türkiye oturum izni ve çalışma izni var, Buradan başvuru yapabilir miyiz?

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   10 Ocak 2018 at 15:59

   Güldal Hanım merhaba

   Yabancı vatandaşlar Türkiye’de çalışma ve oturum izinleri varsa ve bu izinlerin geçerlilik süresi 6 ay ve üzeri ise Resmi onaylı davet mektubu sağlamaları durumunda başvuru yapabilirler. Konsolosluk gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra uygun görmesi durumunda vize alabilirler.

   İyi Çalışmalar

 • Nefise Arıt
  14 Ocak 2018 at 02:59

  Merhabalar,

  Yeşil pasaport sahibiyim. Çin’de 30 gün vizesiz kalabiliyorum ama totalde yapacağım staj gereği 45 gün kalmam gerekiyor. 30. günün sonuna doğru Hong Kong’a geçip, ülkeden çıkıp, sonrasında tekrar yeşil pasaportumla Çin’e giriş yapıp +30 gün daha vizesiz kalma hakkı edinebilir miyim?

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   15 Ocak 2018 at 09:30

   Nefise Hanım merhabalar

   Yeşil pasaport sahipleri 30 güne kadar vizesiz Çin’de bulunma hakkına sahip olduğundan dolayı aynen dediğiniz şekilde çıkış giriş yaparak her girişte 30 gün kalma hakkını yenilemiş olursunuz. 45 gün kalacağınızdan dolayı 20 – 25, gün çıkıp tekrar giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Son güne bırakmamanız daha uygun olacaktır.

   İyi Çalışmalar

 • ilyz
  15 Ocak 2018 at 12:13

  merhaba ıyı çalışmalar
  ukraynadan resmı evli oldugum eşim çinde dil eğitimi almakta ve ben onu ziyarete gitmek istiyorum bu durumda eşim bana davetıye gonderebilirmi davetıye nasıl olmalıdır evlılık belgesı bende malesef belge olmadan davetıye hazırlayabılırmi

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   15 Ocak 2018 at 14:40

   Merhabalar

   Eşinizin Çin’de eğitim dolayısı ile oturum izni varsa – ki olmalı – sizi davet edebilir ve vize alabilirsiniz. Davetiye hazırlayabilir, evlilik cüzdanının kendisinde olmasına gerek yoktur. Sizde olması daha iyi. Vize başvurusu için gerekli belgelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

   http://ligarbatravel.com/cin-yakin-ziyaret-vizesi-s1-s2/

   Kolay Gelsin
   Ligarba Vize Dept.

 • Hülya ÖZKAN
  15 Ocak 2018 at 12:28

  Merhabalar, Milli eğitime bağlı bir okuluz okulda görevli öğretmen ve öğrenci grubu olarak mart ayında yapılacak olan robot yarışması için Çine gitmemiz gerekli. Ağustos 2018 tarihinde yeşil pasaportun zamanı doluyor Çine girişte pasaport geçerlilik süresi diye bir zorunluluk varmı. Bilgilendirirseniz sevinirim

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   15 Ocak 2018 at 12:40

   Hülya Hanım merhabalar

   Çin vize kurallarına göre vize başvurusunda bulunulması veya Çin gümrüğünden geçilebilmesi için pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi bulunması gerekmektedir. Vize başvurularında çok dikkat edilen bu husus, Çin gümrüklerinde pek dikkate alınmamaktadır. Gümrükte bir sıkıntı ile karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Fakat yine de pasaport süresini uzatma şansınız varsa uzatmanızı tavsiye ederiz.

   İyi Yolculuklar

 • ANİTA BÜYÜKMİL
  19 Ocak 2018 at 09:37

  Sayın Yetkili,

  Satış müdürümüz Nisan ayında Çin de bir fuara katılacağı için kendisine Bobst Shanghai’den davetiye istedik. Onlarda belediye onaylı davetiye için online başvuruda bulundular.

  Bizden faaliyet belgemizi İstanbul Çin Konsolosluğuna onaylatmamızı istiyor.

  Faaliyet Belgesini aldıktan sonra nerelere onaylatacağız ve konsolosluğun onaylaması için kime nasıl ulaştıracağız ?

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   19 Ocak 2018 at 09:45

   Anita Hanım merhabalar

   Konsolosluk belge onay – apostil- işlemleri için onaylanacak belge önce Yemini Tercüman tarafından Çinceye tercüme edilir, noterde onay işlemi yapılır, valiliğe onaylatılır ve konsolosluğa teslim edilir. Konsolosluk 1 hafta sonra onaylanmış olarak belgeyi hazırlar. Noter ve valilik aynı şehirde yapılması gerekmektedir. Mesela Manisa’da noter onayı yapılan bir belgeyi İstanbul’da valilik onayına sunulamaz. Ya noter işlemi de İstanbul’da olmalıdır ya da evrak valilik onayı da Manisa’da yapılmalıdır.

   Acentamız yeminli çeviri ve konsolosluk onay işlemlerinde yardımcı olmaktadır.

   İyi Çalışmalar
   Ligarba Turizm Vize Servisi

 • Volkan Karataş
  26 Şubat 2018 at 20:49

  Benim pasaportum da farklı tarihlerde 10 tane Çin vizem var Ankaradayım sigortalı bir firma çalışanıyım vize almam için ne gerekiyor selamlar

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   17 Mart 2018 at 12:58

   Volkan bey merhabalar,

   Daha önce almış olduğunuz Çin vizelerini, giriş çıkış mühürlerini görmemiz gerekiyor. Vize durumunuzun http://ligarbatravel.com/ticari-cin-vizesi-m/ sayfasında bulunan hangi senaryoya uygun olduğunu bilirsek daha doğru yönlendirme yapabiliriz. Lütfen bizimle 0212 291 73 73 numaralı telefondan irtibata geçiniz.

   • Yunus Demir
    30 Haziran 2018 at 18:21

    Merhaba iyi günler efendim benim böbrek yetmezliğim var orada mikro Çin dedavisi var orada dedavi olmak istiyorum yanımda birde refaktcı birini götüreceğim gerekli olan evraklar nelerdir hastalığımın vize almak icin bi kolaylığı var mı bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkür ederim

    • Ligarba Turizm Vize Servisi
     11 Temmuz 2018 at 14:26

     Yunus bey merhabalar
     Tedavi olacağınız hastaneden tedaviniz ile ilgili kabul mektubu gerekmekte olup, bu kabul yazısında yanınızda götürmek istediğiniz kişinin bilgilerinin de bulunması gerekmektedir. Detaylar için bizimle 0212 291 73 73 numaralı telefondan irtibata geçiniz.

 • mehmet celık
  27 Şubat 2018 at 09:26

  Merhabalar

  Türk asıllı Alman vatandasıyım. Almanyada Elektrıkcı olarak calısıyordum .Avrupa ve Türkıyedekı bır kac sırketın mallarını kontrol etmek ıcın 40 dan fazla Çıne seyahatte bulundum . Sımdı ıse Almanyadan Emeklıyım .

  Anne ve babamın evı Türkıyede olması sebebı ıle Almanya ve Türkıye arasında sık sık seyehat etmekteydım ve burada kaldıgım 2- 3 ay zamanlarında Ikametgahımı da Türkıyeye aldırmıstım. Sımdı ıse tekrar çin e gıtmek ıstıyorum.
  Almanyadan emeklı olan Türk asıllı Alman vatandalarının Türkıyeden Vıze alması mümkunmu? ,mümkunse gereklı belgeler nelerdır?

  Saygılarımla

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   17 Mart 2018 at 12:56

   Mehmet bey merhabalar,

   Çin vizesi başvurularından son dönemde yapılan değişikliklerden dolayı sizin durumunuzu net olarak anlamak ve doğru çözümü sunmak adına; 0212 291 73 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşırsanız memnun oluruz. Çin vizesi geçmişinizin durumuna, şu anda sunabileceğiniz firma evraklarının olup olmamasına, vb. durumlara göre başvuru şartlarınız değişiklik gösterecektir.

 • Ömer Faruk Çebin
  2 Mart 2018 at 09:40

  İyi günler,

  Çin menşeili bir markanın yetkili servisiyiz, teknisyenimizin yetki süresi dolduğundan firmanın kendisinin düzenlediği eğitime katılması gerekiyor.
  yanılmıyorsam M tipi vize için başvuru yapmamız gerekiyor , bu süreçte bu süreçte başvuruyu kendimiz yapmak yerine, sizinle çalışmak istersek bize ne avantaj sağlar bilgi verebilirseniz sevinirim.

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   17 Mart 2018 at 12:53

   Ömer bey merhabalar,

   Başvuruların acentamız tarafından yapılmasının işlemlerin daha sağlıklı ilerlemesi, özellikle son dönemde yaşanan randevu alma sıkıntısını daha kolay aşmanız hususunda faydalı olacaktır.

 • Ekin Onan
  4 Mart 2018 at 02:44

  Merhaba. Ben bu yaz stajyer olarak 2 aylığına Çin’e gideceğim. Normalde yeşil pasaportum var ancak şirket özellikle F tipi vize istiyor. F tipi vizeyi yeşil pasaportla alabilir miyim yoksa bordo pasaporta geçiş yapmam gerekiyor mu? Bordo pasaporta geçiş yaptıktan sonra tekrar yeşil pasaporta dönme gibi bir şansım olabilir mi? Teşekkürler.

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   17 Mart 2018 at 12:49

   Ekin Hanım merhaba

   Yeşil pasaport sahipleri 30 günden kısa süreli ziyaretlerinde vizeye ihtiyaç duymamaktadırlar. Fakat 30 günün üzerinde yapılacak olan bütün başvurularda vize alınması gerekli olup, yeşil pasaporta vize tatbik edilememektedir. Dolayısı ile sizin yeşil pasaportunuzu geçici süreliğine dondurup, bordo pasaporta geçiş yapmanız ve vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Çin’de işiniz bittikten sonra tekrar yeşil pasaportunuzu geri alabilirsiniz. İkinci bir alternatif çözüm ise 30 günün sonunda en yakın gümrük kapısından – mesela Hong Kong gibi – çıkış yapıp tekrar girerek ikinci 30 günü kullanmanız olabilir. Son dönemde gümrüklerde uygulanan sıkı kontrollerde gümrük memuru sıkıntı çıkarabilir, bu durumu göze almanız gerekir. Fakat en doğru ve tavsiye ettiğimiz yöntem ilk yöntem olacaktır.

 • Merve Yılmaz
  25 Mart 2018 at 13:25

  Merhabalar erkek arkadaşım Çinli bana davetiye yollarsa ziyaret edebilirmiyim. Aynı zamanda burada Üniversite öğrencisiyim ne yapmam gerekiyor.

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   11 Temmuz 2018 at 14:21

   Merve hanım merhabalar. Çin vize işlemlerinde yakın ziyaret vizesi olan S1 veya S2 vize başvurusunda bulunulabilir fakat kişilerin arasında resmi bir bağ olması gerekiyor. Bundan dolayı sizin yakın ziyaret vizeniz onaylanmayacaktır.

 • Hello
  13 Temmuz 2018 at 01:07

  Merhaba, eylülden aralık sonuna kadar(minimum) eğitim amaçlı (üniversite exchange) Hong Kong’ta olacağım. 4 aydan fazla orada olacağım için öğrenci vizesi başvurusu yaptım, yakın zamanda bana ulaşacak. Oradan Çin’e gitmek istediğimde vizem olması gerekiyor mu?
  Teşekkürler

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   13 Temmuz 2018 at 15:22

   Merhabalar

   Hong Kong’tan Çin’e geçişlerde Çin vizesi gerekmektedir. Bu vize Türkiye’den ayrılmadan önce alınması gerekiyor, Hong Kong’ta bazı ülke vatandaşları Çin vizesi alabilse de ne yazık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları alamamaktadır.

   Saygılarımızla…

 • Yılmaz onur
  22 Temmuz 2018 at 18:57

  Selamlar şuan kakistan almatadayım
  Çin e 3 arkadaş turist olarak gitmek istiyoruz kapıda vize almaşansımız varmı ?

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   23 Temmuz 2018 at 08:26

   Merhabalar

   Çin vizesini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sadece Türkiye’den alabilmektedirler. T.C. Vatandaşları kapıda vize alamamaktadırlar. Ayrıca, turistik bireysel vize de Şubat 2016 itibari ile verilmemekte olup, sadece 5 kişi ve üzeri gruplar turistik grup vizesi alabilmektedir.

 • Otel İşletmesi
  11 Eylül 2018 at 10:40

  Merhaba,

  Biz bodrum bölgesinde bulunan uluslararası bir marka tarafından yönetilen otel işletmesiyiz. Çin’de bulunan otelimize çalışanımızı destek çalışan olarak 3-4 aylığına göndermek istemekteyiz. Hangi vize türü ile başvuru sağlamalıyız? Ayrıca başvuru süreci ortalama ne kadar sürmektedir? Bilgi paylaşabilirseniz çok seviniriz.

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   1 Kasım 2018 at 17:06

   Merhabalar,

   Çin’de personel olarak çalışabilmek için Z Çalışma vizesi alınması gerekmektedir. Normalde çalışma vizeleri 1 yıllık olup, şu anda kısa süreli çalışmna vizeleri de verilmektedir. 3-4 aylık bir süre için kısa süreli çalışma vizesine başvurulmalıdır. Tüm evraklar hazırlanıp başvuru yapıldıktan sonra vizenin sonuçlanma süresi ortalama 7 iş günüdür.

 • Mert
  11 Kasım 2018 at 23:06

  Merhabalar. Ben Çin’e Moskova-Beijing treni ile seyahat etmek istiyorum. Ama grup ile değil, münferit tek başıma. Böyle bir seyahat mümkün mü? Sadece grup olarak gidenler için mi Çin vizesi alabilmekteyiz? Uçak korkum var 🙂 Böyle münferit seyahat için vize verilmiyor diye okudum. Doğru mu öğrenmek istedim. Çin’li bir arkadaşım bana bir davet gönderirse bu trenle seyahat için durum değişir mi acaba? 🤔

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   15 Aralık 2018 at 20:45

   Merhaba Mert Bey

   Şu an için bu turu bireysel olarak gerçekleştiremezsiniz. Çin Halk Cumhuriyeti 2016 Şubat ayı itibari ile bireysel turistik vize başvurularını bir sonraki duyuruya kadar durdurmuştur. Bireysel olarak sadece ticari amaçlı olarak seyahat edebilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Vize Servisi

Leave a Reply:

Kayıt yapmaya izniniz yok