Top
 

Çin Vizesi İşlemleri 2020

Çin Vizesi ve Çin Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler

Çin Vizesi; Çin Halk Cumhuriyeti’ne, Ticaret , İş , Fuar, Kültür, Gezi , Çalışma, Eğitim, Çin’de oturuma sahip bir yakın ziyareti, Türk vatandaşı olmuş eski Çin vatandaşlarının yakınlarını ve ailelerini ziyaret etmek, Çin üzerinden başka ülkelere transit olarak seyahat etmek  ve benzeri amaçlar ile seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurmaları gereken vizedir. 

Çin Vizesi işlemlerinin hızlı ve sorunsuz sonuçlanması için Çin Vizesi başvuru prosedürlerinin doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinin doğru şekilde yapılabilmesi için başvuru öncesinde gerekli hazırlıkların eksiksiz olarak tamamlanması önemlidir. Başvuru öncesinde profesyonel destek almak yararlı olacaktır. Çin vizesi konusunda 23 yıllık uzman kuruluş olan acentamız vize departmanı yetkililerimize her konuda danışabilirsiniz. 

Hangi Tür Pasaport Sahipleri Çin Vizesi Başvurusu Yapmalıdır?

Çin Halk Cumhuriyeti; Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport) sahiplerinden vize talep etmektedir. Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaportu ve Diplomatik pasaport sahipleri ise Çin vizesi almadan 30 güne kadar vizesi olarak Çin’i ziyaret edebilirler.

Seyahat Amacınızı Belirleyin, Seyahatinize Uygun Vize Alın

Çin’e seyahat etmek için yapacağınız Çin Vize Başvurusu, seyahat amacınıza uygun olmalıdır. 12 farklı Çin vize türü bulunmaktadır. Her vize başvurusu için gereken başvuru şartları ve vize başvuru evrakları farklılık gösterir. Vize türüne göre evrakların bir kısmı Çin’deki yetkili birimlerden gelirken bir kısmı ise vize başvurusu yapacak kişi tarafından hazırlanır.

Çin Vize çeşitleri ve gerekli belgeler aşağıda detaylı şekilde sunulmuştur.

Adım Adım Çin Vize Başvuru Prosedürü

1. Başvurmak İstediğiniz Vize Türünü Seçin ve Gerekli Belgeleri Hazırlayın

Seyahatinize uygun vize türünü seçtikten sonra aşağıdaki listede ilgili vizeye ait belgeleri hazırlayın. Vize türüne bağlı olarak belgelerin bir kısmı Çin’deki yetkili birimlerden gelmesi gerekebilir. Bu belge ve davetiyelerinin pek çoğu elektronik ortamda barkodlu olarak gelmektedir. Islak imzalı asıl belgeler talep ediliyorsa bu hususa dikkat edilmelidir. Öğrneğin; Öğrenci vizesi başvurularında Çin’deki eğitim kurumundan gelen JW201 veya JW202 belgesinin aslının gelmesi istenir. 

2. Online Başvuru Formunun Doldurulması

Vize başvurusu için hazırlanmış belgeler eksiksiz olarak tarafımıza ulaştıktan sonra vize ekibimiz tarafından Online Çin Vizesi Başvuru Formu‘nu dolduracaktır. Tarafımıza sağlanmış belgelere göre doldurulacak olan Başvuru Formu’nda belgelerde bulunmayan size ait özel bilgilerde yer aldığından dolayı “Çin Vizesi Başvuru Formu Doldur” linkine tıklayarak formu doldurup kaydetmeniz gerekecektir. Formun gerçek bilgilerle doldurulması önem arz etmektedir. Konsolosluk veya Büyükelçilik yetkilileri bilgilerde tutarsızlık veya yanlış tespit etmesi durumunda vize başvurusu reddedilir.

3. Çin Vizesi Başvuru Randevusu Alınması

Çin Vizesi Başvuru Formu doldurulduktan sonra sistem tarafından Başvuru Numarası oluşur. Başvuru numaralı ile sistem üzerinden vize başvuru randevusu alınır. İstanbul Çin Konsolosluğunun / Ankara Çin Büyükelçiliğinin yoğunluğuna bağlı olarak en erken ertesi güne randevu alınabilir. Tatil / Bayram dönüşleri veya fuar dönemlerinde randevu doluluğu yüksek olduğundan yakın zaman randevu alınayabilir. Çin vize türleri genelde 3 ay kullanım geçerlilik süresi olduğundan dolayı, başvuruları son zamana sıkıştırmadan yapmakta fayda vardır.

4. Parmak İzi

4 Aralık 2017 tarihinden itibaren uygulamaya konan Online Randevu sistemi ve parmak izi uygulaması uyarınca Çin Vizesi başvurularında 5 yılda bir defaya mahsus olmak üzere parmak izi Çin Vize Merkezi sistemine taranması gerekmektedir. Eğer daha önce parmak izi verilmemişse randevu gününde vize merkezinde hazır bulunulmalıdır. Vize Başvuru yetkilimiz sizi karşılayacak ve parmak izinin taranmasının ardından kendisi kalan işlemleri devam ettirecektir. 

Parmak izinizin vize merkezi sisteminde olup olmadığına emin değilseniz Aralık 2017’den sonra almış olduğunuz Çin vizenizdeki fotoğrafınızın altındaki sayının sonunda “Y” veya “N” harfinin olup olmadığını kontrol ediniz. “Y” harfi varsa parmak izi için randevu günü gelmenize gerek yoktur. 

Parmak izi olsa dahi, vize başvurusu yapılan kişi Türkiye sınırları içerisinde olmak zorundadır. Çift aktif pasaportlu veya çifte vatandaş olup iki pasaporta sahip olan kişiler, başvuru süresince yurt dışında bulunamazlar. Pasaport üzerindeki gümrük giriş çıkış kaşelerinden kişinin yurt dışında olduğu tespit edildiğinde vize reddedilir.

14 yaşından küçük 70 yaşından büyüklerin ve parmak izi alınamayacak kadar bedensel engeli bulunan kişilerin parmak izi vermesine gerek yoktur. 

5. Vize Başvuru İşleminin Sonuçlanması

Pasaport ve evrakların konsolosluğa tesliminden sonra vize başvuru süreci tamamlanmaktadır. Başvuru ile ilgili verilen “Pick Up Formu”, yapılan başvuru ile ilgili vize türü, kişi bilgisi ve vize teslim tarihi gibi bilgileri içerir. 

Vize başvuruları genelde 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Fakat, vize başvuru belgeleri ile ilgili eksik veya kişinin seyahat alışkanlıkları, daha önce ziyaret etmiş olduğu ülkeler, herhangi bir adli sicil kaydı vb. nedenlerden dolayı Pick Up Formu “TBD” ( Tarih Belli Değil) olarak kesilmiş ise vize işleminin sonuçlanması 2 aya kadar sürebilmektedir. 

Çin Vize Ücretleri

Çin vize ücretleri, başvuru yapılan vize türüne, başvuru şekline göre değişiklik gösterir. Tek Girişli , Çift Girişli , 6 Aylık Çok Girişli ( Multiple) ve 1 Yıllık Çok Girişli ( Multiple) vize başvuruları, Normal ve Ekspres ( Hızlı) başvuruları bulunmaktadır. Hızlı Çin Vizesi başvuruları için konsolosluk ekspres ücreti talep etmektedir. 6 Aylık Çok girişli ve Yıllık Çin Vizesi başvuruları ile Ekspres hizmeti, konsolosluk inisiyatinde olup, standart başvuru kapsamında değerlendirilmemektedir. Bu durum dönemsel olarak farklılık gösterdiğinden dolayı Yıllık Çin Vizesi başvurularınız için vize ekibimiz ile temasa geçiniz.

Çin Vize Ücretleri ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız…

Çin Vizesini Tanıyalım

Çin Vizesi üzerinde bulunan bilgilerin doğru şekilde okunması ve anlaşılması seyahatiniz için çok önemlidir.

Çin Vizesi Başvuru Formu

Çin vize formunun doldurulabilmesi için lütfen linkteki ön başvuru formunu doldurunuz.

Çin Vizesi Danışma Hattı

Çin vizesi hakkında merak ettiğiniz her şey

Çin Vize Fiyatları

Vize türlerine göre Çin vizesi fiyatları

ÇİN VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Ticari Çin Vizesi Gerekli Belgeler
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Halk Cumhuriyetine yapılacak olan iş ve ticari seyahatler için başvurulması gerekli olan vize türüdür. Firmalarla yapılacak olan iş görüşmeleri; fuar , sanayi bölgesi ziyaretleri, ticari spor yarışmaları gibi ziyaretler ticari ziyaret kapsamında değerlendirilir.

Gerekli Belgeler

Ticari Çin Vizesi başvurularında, son yapılan değişikliklerle beraber aşağıdaki durumlar söz konusudur.

 1. Resmi Davet Mektubu Olanlar: Resmi davet mektubu ve şirket evrakları ile başvuru yapılır. Vize sonuçlanma süresi 7 iş günüdür.
 2. Resmi Davet Mektubu Olmayıp Büyük elçilik / Konsolosluk Firma Listesinde bulunanlar: Çin’den sağlanacak firma davet mektubu ve aşağıda listede belirtilen evraklar ile başvuru yapılır. Vize sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. Büyük Elçilik firma listesi aşağıdadır. Bu listede firma adınız yoksa ve Türkiye çapında büyük bir şirket olduğunuzu düşünüyorsanız 0312 447 50 07 numaralı faksa veya [email protected] email adresine şirket bilgilerini, imza sirkülerini kaşeli bir dilekçe ile gönderip eklenmesini talep edebilirsiniz.
 3. Firma Davet Mektubu Olanlar ( Daha Önce Çin’e Gitmemiş veya az gitmiş olanlar): Çin’den firma davetiyesi ve aşağıdaki evraklar ile başvuru yapılır. Vize fişi TBD – Tarih Belli Değil – olarak kesilir, gerekli incelemeler sonunda uygun görülmesi durumunda vize verilir. Süreç 1 ay ile 6 ay arasında değişebilir. Bu süre içerisinde pasaport konsoloslukta kalır.
 4. Firma Davet Mektubu Olanlar ( Son 12 ay içerisinde en az 2 defa Çin’e gitmiş olanlar veya Son 12 ayda 1 defa toplamda 6 defa Çin’e gitmiş olanlar): Çin’deki firmadan davet mektubu ve aşağıda belirtilen evraklar ile başvuru yapılır. Vize sonuçlanma süresi 7 iş günüdür.
Belge Örnekleri
Turistik Çin Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Halk Cumhuriyetine turistik amaçlı olarak seyahat edecek kişilere verilen vize türüdür. Bireysel turistik vize tek veya çift girişli olarak verilir. Vize süresi seyahat edecek olan kişinin seyahat süresi baz alınarak verilir. Turistik Çin vizesi geçerlilik süresi 3 aydır.

Önemli Not: 15 Şubat 2016 tarihinden itibaren Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve ÇHC Ankara Büyükelçiliği; bir sonraki duyuruya kadar, Bireysel Turistik Vizesi işlemlerini kabul etmeyeceklerdir.

Gerekli Belgeler

TURİSTİK ÇİN VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet) : Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Banka Hesap Cüzdanı (Asıl): Bankaya en güncel durumu işletilmiş, içinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan banka hesap cüzdanı aslı, veya banka tarafından kaşelenip imzalanmış, kişinin bankadaki mevduat durumunu gösterir hesap döküm belgesi. Hesap döküm belgesi asıl olmalı ve imza yetkisine sahip kişinin imza sirküleri eklenmiş olmalı.
 4. Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu : Kişinin Çin’e yapacağı turistik seyahate uygun, uçak bileti ve otel rezervasyon kopyası. Bilet ve otelin satın alınmış olmasına gerek yoktur, sadece rezervasyon yapılmış olması yeterlidir.
 5. Nüfus Cüzdanı ( Fotokopi): Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
 6. Gezi / Seyahat Programı: Kişinin seyahat detaylarını gösterir seyahat programı eklenmelidir. Seyahat tarihleri, ziyaret edilecek şehirler, turistik mekanlar belirtilmelidir.
 7. Adli Sicil Kaydı (Asıl): Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydı. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmeli, adliyeden alınmış orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. E-devletten alınan adli sicil kayıtları geçerli değildir.
 8. İkametgah Belgesi / Senedi : Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin aslı.
Belge Örnekleri
Çin Çalışma Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Çalışma Vizesi; Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinde çalışma amaçlı olarak seyahat edecek olan kişilerin başvurması gerekli olan vize türüdür.

Gerekli Belgeler

ÇİN ÇALIŞMA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Nüfus Cüzdanı (Fotokopi): Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
 4. Vize Bildirim Formu: Çin’de bulunan yetkili kurumdan alınmış olan vize bildirim formu. Örnek belge aşağıdadır.
 5. İş Yeri Lisans Belgesi (Fotokopi): Kişinin çalışacağı kuruma ait iş yeri lisans belgesi kopyası. Örnek belge aşağıdadır.
 6. İkametgah Belgesi /Senedi (Asıl): Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin aslı.
 7. Adli Sicil Kaydı (Asıl): Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydı. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmeli, adliyeden alınmış orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. E-devletten alınan adli sicil kayıtları geçerli değildir.
Belge Örnekleri
Çin Öğrenci Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Öğrenci Vizesi; Çin Halk Cumhuriyetine eğitim amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvuru yapması gereken vize türüdür. Eğitim süresi 6 aydan fazla ise X1, 6 aydan az ise X2 vize türüne başvuru yapılması gerekmektedir.

Gerekli Belgeler

ÇİN ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. JW201 / JW202 Belgesi (Asıl): Çin’deki eğitim kurumundan gönderilmiş olan JW201 veya JW202 belgesinin aslı. Örnek belge aşağıdadır.
 4. Okula Giriş Bildirim Formu (Asıl): Çin’de öğrencinin eğitim alacağı, öğrenciyi kabul eden okulun göndermiş olduğu giriş bildirim formunun aslı. Örnek belge aşağıdadır.
 5. Nüfus Cüzdanı(Fotokopi): Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
 6. İkamet Belgesi / Senedi (Aslı): Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin aslı.
 7. Banka Hesap Cüzdanı (Aslı): Öğrencinin eğitim göreceği yıl başına ortalama 2500 USD içeren banka hesap cüzdanının aslı. Eğitim süresi 4 yıl ise 10.000 USD veya karşılığı TL / EURO vb.
 8. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aslı): Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı sunulmalıdır.
Belge Örnekleri
Çin Mürettebat Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Mürettebat Vizesi; hava, kara ve deniz firmalarında mürettebat olarak çalışan; uluslararası tren taşımacılığı, havacılık, denizcilik firmaları görevlileri; uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan araç sürücüleri ve bu kişilerin ailelerinin başvuru yapması gerekli olan vize türüdür.

Gerekli Belgeler

ÇİN MÜRETTEBAT VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Dilekçe (Asıl – Islak İmzalı): Şirket antetli kağıdına yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı vize dilekçesinin aslı. Örnek dilekçeyi aşağıdaki dökümanlar kısmından indiriniz.
 4. Faaliyet Belgesi (Asıl): Firmanızın bağlı bulunduğu ticaret, sanayi, esnaf odası vb. den son 6 ay içerisinde alınmış olan Faaliyet Belgesinin Aslı.
 5. Vergi Levhası (Fotokopi): 2016 Yılı onaylı, şirketin vergi levhasının fotokopisi.
 6. Gemi Adamı Cüzdanı (Asıl): Mürettebat vizesine başvuru yapacak olan kişi gemi personeli ise Gemi Adamı Cüzdanı’nın aslını sunmalıdır.
 7. Davet Mektubu (Fotokopi): Mürettebat vizesine başvuracak kişi için mevcut yabancı nakliye firması tarafından teminat mektubu veya Çin’deki ilgili birimden bar kodlu resmi davetiyenin temin edilmesi gerekmektedir. Aşağıdaki örnek davetiyede kırmızı yıldız (*) ile işaretli kısımda kişinin seyahat amacının belirtilmiş olması gerekmektedir ( Seyahat Amacı: Gemiye Katılacak gibi).
Belge Örnekleri
Çin Yakın Ziyaret Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Yakın Ziyaret Vizesine; Çin Halk Cumhuriyetinde çalışma, eğitim-öğretim, gibi sebeplerden dolayı uzun süreli ikamet izni bulunan yabancı kişilerin, eşleri, çocukları, anne – babalarının kendilerini ziyaret etmeleri ve yanlarında 6 aydan uzun süreli kalmaları için başvurmaları gerekli vize türü S1; 6 aydan daha kısa süreli kalmak için başvurmaları gerekli olan vize türü ise S2’dir.

Gerekli Belgeler

ÇİN YAKIN ZİYARET VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

A – Başvuracak Kişinin Hazırlaması Gerekli Olan Belgeler
 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin Çin’e yapacağı turistik seyahate uygun, uçak bileti rezervasyon kopyası. Biletin satın alınmış olmasına gerek yoktur, sadece rezervasyon yapılmış olması yeterlidir.
 4. Adli Sicil Kaydı (Asıl): Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydı. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmeli, adliyeden alınmış orijinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. E-devletten alınan adli sicil kayıtları geçerli değildir.
 5. Evlilik Cüzdanı (Fotokopi): Çin’e seyahat edecek kişi eşini ziyaret etmeye gidiyorsa evlilik cüzdanı fotokopisini sunmalıdır.
 6. Nüfus Cüzdanı (Fotokopi): Başvuran kişiye ait, renkli veya fotoğrafın ve üzerindeki bilgilerin net göründüğü nüfus cüzdanı fotokopisi.
 7. Banka Hesap Cüzdanı (Asıl): Bankaya en güncel durumu işletilmiş, içinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan banka hesap cüzdanı aslı, veya banka tarafından kaşelenip imzalanmış, kişinin bankadaki mevduat durumunu gösterir hesap döküm belgesi. Hesap döküm belgesi asıl olmalı ve imza yetkisine sahip kişinin imza sirküleri eklenmiş olmalı.
 8. Nüfus Kayıt Örneği: Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı sunulmalıdır.
 9. Çin Nüfus Cüzdanı veya Eski Çin Pasaportu: Vize başvurusunda bulunacak kişi Çin asıllı ise Çin Nüfus cüzdanını veya eski Çin pasaportunun kopyasını sunmalıdır.
 10. İkametgah Belgesi / Senedi (Asıl): Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin aslı.
B – Çin’den Davet Eden Kişinin Hazırlaması Gerekli Belgeler
 1. Davet Mektubu: Çin’de çalışma, eğitim vb. sebeplerle ikameti bulunan kişinin davet etmiş olduğu yakınına göndereceği davet mektubu veya kişinin çalışmakta olduğu firmadan alacağı resmi davetiye.
 2. Pasaport (Fotokopi): Çin’de davet eden kişinin pasaport fotokopisi
 3. Çalışma ve Oturma İzinleri (Fotokopi): Çin’den davet eden kişiye ait Oturma ve Çalışma izin kopyaları
 4. Dilekçe (Fotokopi): Çin’den davet eden kişi tarafından kendi el yazısı ile yazılmış, davet ettiği yakının adı – soyadı, pasaport numarası, kalacağı adresi ve kalacağı süreyi belirtir dilekçe.
 5. Şirket Evrakları (Fotokopi): Çin’den davet eden kişinin çalıştığı firmaya ait, iş yeri lisansı vb. dokümanlar.
 6. Adres Belgeleri (Fotokopi): Çin’den davet eden kişinin kaldığı yer ile ilgili belgeler ( kira kontratı, tapu vs.)
Belge Örnekleri
Çin Grup Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Grup Vizesine; Türkiye’den yurt dışına tur düzenleme yetkisi olan Türsab’a bağlı A grubu seyahat acentelerinin Çin Halk Cumhuriyetine düzenleyecekleri gruplar için başvurmaları gerekli olan vize türüdür. Grup vizesi minimum 5 kişi için başvurulabilmekte olup, grup üyelerinin pasaportlarına vize tatbik edilmez. Gümrük girişinde ve çıkışında gümrüğe teslim edilmek üzere grup liderine 2 nüsha vize verilir. Bundan dolayıdır ki, grup üyelerinin beraber hareket etmesi gerekmektedir. Gruba dahil olmuş birisi, gruptan erken veya geç dönemez.

Gerekli Belgeler

ÇİN GRUP VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

A- TURA KATILACAK OLAN KİŞİLERİN HAZIRLAMASI GEREKLİ BELGELER

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Nüfus Cüzdanı (Fotokopi): Başvuran kişiye ait, renkli veya fotoğrafın ve üzerindeki bilgilerin net göründüğü nüfus cüzdanı fotokopisi.

ÖZEL DURUMLAR:

* Gruba katılan kişi öğrenci ise; Öğrenci Belgesi ve Arşiv kaydı da belirtilmiş Adli Sicil Kaydını da sunmalıdır.
* Gruba katılan kişi ev hanımı ise; Arşiv kaydı da belirtilmiş Adli Sicil kaydı sunmalıdır.
* Gruba katılan kişi çalışan ise; 4A Hizmet dökümü ve Arşiv kaydı da belirtilmiş Adli Sicil Kaydı da sunulmalıdır.

 

ÖNEMLİ NOT:
Çalışanlar içinde ilk defa Çin’e giden veya diğer ülkelerden ret almış kişiler ayrıca;

Şirket antetli kağıdına hazırlanmış dilekçe Aslı. Örnek dilekçe aşağıdadır.
Şirkette çalıştığına dair noterden beyanname
Son 6 aya ait Şirket faaliyet belgesinin aslı
2016 yılı işlenmiş şirket vergi levhası kopyası
4A Hizmet Dökümü
İşe giriş bildirgesi aslı

 

B- ÇİN TURUNU DÜZENLEYEN ACENTANIN HAZIRLAMASI GEREKLİ BELGELER

 1. Grup Davet Mektubu (Fotokopi – Çin’den): Turu Çin’de karşılayacak seyahat acentasının Çin Turizm Bürosundan almış olduğu bar kodlu grup davetiyesi kopyası. Örnek davet mektubu aşağıdadır.
 2. Acenta Davetiyesi ( Fotokopi – Çin’den): Çin’de turu karşılayacak olan acentanın antetli kağıdına yazılmış olan; isim listesi, tur programı ve otel ve konaklama bilgilerini içeren acenta davet mektubunun kopyası. Örnek davetiye aşağıdadır.
 3. Seyahat Acentası İşletme Belgesi (Fotokopi): Turu düzenleyen seyahat acentasına ait Türsab A Grubu Seyahat Acentası İşletme Belgesi kopyası
 4. Faaliyet Belgesi (Asıl): Turu düzenleyen seyahat acentasının son 6 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesinin aslı.
 5. Sicil Gazetesi (Fotokopi): Turu düzenleyen seyahat acentasının sicil gazete kopyası
 6. Vergi Levhası (Fotokopi): Turu düzenleyen seyahat acentasının 2016 yılı işlenmiş vergi levhası kopyası
 7. Tur Programı: Turu düzenleyen seyahat acentasının antetli kağıdına yazılmış detaylı tur programı. Tur programında hangi otellerde konaklanılacağı, hangi şehirde hangi tarihlerde ne kadar süre kalınacağı net şekilde yazılmalıdır.
 8. Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonları: Gruba katılan her kişi adına otel ve uçak bileti rezervasyonu yapılmalıdır. Çin’de konaklanılacak olan odalama listeleri de eklenmelidir.
 9. Vize Talep Dilekçesi (Asıl): Turu düzenleyecek olan seyahat acentasının antetli kağıdına yazılmış, tur katılımcı listesini de içeren vize talep dilekçesinin aslı.
 10. İş Lisans Belgesi ( Fotokopi – Çin’den): Çin’de turu karşılayacak olan seyahat acentasına ait İş Lisans Belge kopyası. Örnek belge aşağıdadır.
 11. ID Kart Kopyası (Fotokopi – Çin’den): Çin’de turu karşılayacak olan seyahat acentasının yetkilisine ait ID Kart kopyası. Örnek kimlik aşağıdadır.
Belge Örnekleri
Çin Akraba Ziyaret Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Akraba Ziyaret Vizesi(Q1 – Q2) , Aile bütünlüğünden yola çıkarak; Çin’de ikamet etmek isteyen Çin vatandaşı aile fertlerine ve Çin’de daimi ikamet hakkına sahip yabancı uyruklu vatandaşların aile fertlerine olduğu kadar çocuklarının uzun süreli Çin’deki aile ve yakınlarına verilmesi amacı ile ikamet etmek isteyen şahısların başvurularında verilen vize türüdür. Uzun süreli ikametler için Q1; kısa süreli ikametler için ise Q2 vizesi verilmektedir.

Gerekli Belgeler

ÇİNLİ AKRABA ZİYARET VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Banka Hesap Cüzdanı (Asıl): Bankaya en güncel durumu işletilmiş, içinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan banka hesap cüzdanı aslı, veya banka tarafından kaşelenip imzalanmış, kişinin bankadaki mevduat durumunu gösterir hesap döküm belgesi. Hesap döküm belgesi asıl olmalı ve imza yetkisine sahip kişinin imza sirküleri eklenmiş olmalı.
 4. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu: Kişinin Çin’e yapacağı turistik seyahate uygun, uçak bileti ve otel rezervasyon kopyası. Bilet ve otelin satın alınmış olmasına gerek yoktur, sadece rezervasyon yapılmış olması yeterlidir.
 5. Nüfus Cüzdanı (Fotokopi): Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
 6. Adli Sicil Kaydı (Asıl): Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydı. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmeli, adliyeden alınmış orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. E-devletten alınan adli sicil kayıtları geçerli değildir.
 7. Akrabalık Bildirir Belgesi: Çin’den davet eden kişi ile aralarında birinci dereceden akrabalık olduğunu gösteren belgenin noter tasdikli aslı ve fotokopisi.
 8. İş Yeri Lisans Belgesi (Fotokopi): Çin’den davet eden kişinin çalıştığı firmaya ait İş Yeri Lisans Belgesi fotokopisi. Örnek belge aşağıdadır.
 9. Davet Yazısı: Çin’den davet eden kişi tarafından kendi el yazısı ile yazılmış, davet ettiği yakının adı – soyadı, pasaport numarası, kalacağı adresi ve kalacağı süreyi belirtir dilekçe.
 10. İkametgah Belgesi / Senedi (Asıl): Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin aslı.
Belge Örnekleri
Çin Staj Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Halk Cumhuriyetinde herhangi bir kurum veya kuruluşta staj yapmak amacı ile gitmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür.

Gerekli Belgeler

ÇİN STAJ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Banka Hesap Cüzdanı (Asıl): Bankaya en güncel durumu işletilmiş, içinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan banka hesap cüzdanı aslı, veya banka tarafından kaşelenip imzalanmış, kişinin bankadaki mevduat durumunu gösterir hesap döküm belgesi. Hesap döküm belgesi asıl olmalı ve imza yetkisine sahip kişinin imza sirküleri eklenmiş olmalı.
 4. Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin Çin’e yapacağı seyahate uygun, uçak bileti rezervasyonu. Biletin satın alınmış olmasına gerek yoktur, sadece rezervasyon yapılmış olması yeterlidir.
 5. Nüfus Cüzdanı (Fotokopi): Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
 6. Adli Sicil Kaydı (Asıl): Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydı. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmeli, adliyeden alınmış orijinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. E-devletten alınan adli sicil kayıtları geçerli değildir.
 7. Staj Başvuru Davetiyesi (Asıl): Kişinin Çin’de staj yapacağını gösterir Resmi Staj Başvuru Davetiyesi. Davetiyede staj süresi belirtilmelidir.
 8. Staj Davet Yazısı (Asıl): Kişinin Çin’de staj yapacağı firmanın antetli kağıdına yazılmış staj davet yazısı sunulmalıdır. Yazıda kişinin staj süresi, alacaksa ücret bilgisi, kişi ile ilgili oluşabilecek muhtemel harcamaların kimin tarafından ödeneceği net şekilde belirtilmiş olması gerekmektedir.
 9. Öğrenci Belgesi (Asıl): Başvuru yapacak kişinin okulundan aldığı öğrenci belgesinin aslı
 10. İş Yeri Lisans Belgesi (Fotokopi): Kişinin çalışacağı kuruma ait iş yeri lisans belgesi kopyası. Örnek belge aşağıdadır.
Belge Örnekleri
Çin Basın Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Halk Cumhuriyetinde basın kuruluşlarının uzun süreli ikamet eden yabancı personelleri için verilen vize türü J1’dir.  J2 vize türü ise; Çin’e kısa süreli röportaj yapmak amacı ile giden yabancı uyruklu gazeteciler başvurularında verilen vize türüdür. J1 ve J2 başvurularında; başvuranın Çin’de uzun süreli bulunan yabancı basın kurumlarının ve yabancı uyruklu gazetecilerinin röportajları hususundaki ilgili kurallarına uygun olarak onay işlemlerini yerine getirmesi ve ilgili başvuru evraklarını temin etmesi gerekmektedir. J2 Vizesi başvurularında, başvuranın Çin’in yetkilendirilen kurumları tarafından Çin’e röportaj yapmak üzere davet edilen yabancı uyruklu gazeteci olması durumunda, Çin tarafının yetkilendirilen kurumun vize bildirim formunun sunulması sonucunda yapılacak değerlendirme neticesinde vize verilebilir. Çin’in yetkilendirilen kurumları tarafından davet edilmemiş J2 vizesi başvuranın aşağıdaki evrakları sunması gerekmektedir.

Gerekli Belgeler

ÇİN BASIN VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Dilekçe (Asıl – Islak İmzalı): Şirket antetli kağıdına yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı vize dilekçesinin aslı. Örnek dilekçeyi aşağıdaki dokümanlar kısmından indiriniz.
 4. Faaliyet Belgesi (Asıl): Firmanızın bağlı bulunduğu ticaret, sanayi, esnaf odası vb. den son 6 ay içerisinde alınmış olan Faaliyet Belgesinin Aslı.
 5. Vergi Levhası (Fotokopi): 2016 Yılı onaylı, şirketin vergi levhasının fotokopisi.
 6. Nüfus Cüzdanı (Fotokopi): Başvuran kişiye ait, renkli veya fotoğrafın ve üzerindeki bilgilerin net göründüğü nüfus cüzdanı fotokopisi.
 7. Davet Mektubu (Fotokopi): Çin resmi makamlarından alınmış olan, bar kodlu, belediye davetiyesi mail veya fotokopisi. Barkodlu davetiye tek sayfa ve iki sayfa olmak üzere iki şekilde gelmektedir. Eğer tek sayfa gelmişse bu davetiye başvuru için yeterlidir. Fakat eğer iki sayfa formatında gelen davetiye ise aynı zamanda firma da davetiye göndermelidir. Talep edilen davet mektubunun çincesi : 授权单位邀请函。
 8. Basın Kartı (Asıl): Başvuran kişiye ait basın kartının aslı
Belge Örnekleri
Çin Daimi İkamet Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Halk Cumhuriyetinde daimi ikamet amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından verilen “Yabancılar Daimi İkamet Satüsü Onay Formu”nun aslı başvuran tarafından sunulmalıdır.

Gerekli Belgeler

ÇİN DAİMİ İKAMET VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Daimi İkamet Onay Formu (Asıl): Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı’nın vermiş olduğu “Yabancılar Daimi İkamet Satüsü Onay Formu”nun aslı
Belge Örnekleri

ÇİN UZMAN VİZESİ ( R )

Çin Uzman Vizesi Başvuru İşlemleri Ligarba Turizm
Kimler Başvurmalıdır?

Çin Uzman Vizesi ; Ülkenin ihtiyaç duyduğu yabancı uyruklu üst düzey yetenekler ya da acil ihtiyaç duyulan uzman kişilere verilen vize türüdür. Uzman vizesi başvurularında, Çin devleti yetkili kurumlarının belirlemiş olduğu yabancı uyruklu üst düzey yetenekler ya da acil ihtiyaç duyulan uzman kişiler getirme şart ve taleplerine uygun bulunması ve talep edilen kurallara istinaden gerekli evrakların sunulması gerekmektedir.

Gerekli Belgeler

ÇİN UZMAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf (2 Adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
 3. Nüfus Cüzdanı (Fotokopi): Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
 4. Vize Bildirim Formu (Asıl): Çin’de bulunan yetkili kurumdan alınmış olan vize bildirim formu. Örnek belge aşağıdadır.
 5. İş Yeri Lisans Belgesi (Fotokopi): Kişinin çalışacağı kuruma ait iş yeri lisans belgesi kopyası. Örnek belge aşağıdadır.
 6. İkametgah Belgesi / Senedi (Asıl): Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin aslı.
 7. Adli Sicil Kaydı (Asıl): Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydı. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmeli, adliyeden alınmış orijinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. E-devletten alınan adli sicil kayıtları geçerli değildir.
Belge Örnekleri

Comments:

 • kemal
  13 Şubat 2020 at 15:49

  iyi günler ben 3. sınıf üniversite öğrencisiyim okulum bitince çin de yaşamak ve çalışmak için vize almak istiyorum ve çince öğrenimim de devam ediyor ama henüz hiç yurt dışına çıkmadım yeşil pasaportumda yok .red almamak için ne yapmam gerekiyor vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim

  • Ligarba Çözüm Merkezi
   14 Şubat 2020 at 09:40

   Merhaba Kemal Bey;
   Hiç yurt dışına çıkmamış kişiler için vizeye başvuru yaptığımızda TBD oluyor (3 ay pasaport konsoloslukta kalıyor ) bunun olmaması için giriş çıkış yapmalısınız…Uzun süre yaşamak istiyorsanız  Normal pasaportla Çindeki çalışacağınız firma bakanlıktan Z vizesi için davetiye temin etmelidir ..Daha sonra gelen davetiye ile birlikte evraklarını bize ulaştırmanız gerekiyor …Z vizesini aldıktan sonra Çine giriş yapıyorsunuz ve oturum işlemini başlatıyorlar…
   Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmek için 0212 291 73 73 numaralı telefonlarımızdan ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla…  

 • Tolga
  31 Aralık 2019 at 15:10

  Merhaba,

  Eşim Çin’li. Biz Çin’de evlendik. Fakat surekli Türkiye’de olmam gerektiği için Çin’de evlilik vizesi almaya vaktim olmadı. Çin’e eşimin yanına gidebilmem için hangi vize türü ve neler gerekmektedir?

  Teşekkürler

  • Ligarba Çözüm Merkezi
   31 Aralık 2019 at 17:09

   Merhaba Tolga Bey;

   Çin vatandaşı ile evli olduğunuz için aile ziyaret vizesi almanız gerekiyor. Uzun süreli kalışlar da Q1 kısa süreli kalışlarda Q2 vizesi alınmaktadır.
   Evrak listesini mail adresinize gönderdik. Kontrol etmenizi rica ederiz.

   Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmek için 0212 291 73 73 numaralı telefonlarımızdan ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla…

  • İlker Özer
   9 Ocak 2020 at 17:40

   Merhaba. Benim de kız arkadaşım çinli fakat türkiyede evlenemedik. Bekarlık belgesini noterden verdikleri için türkiyede bunu kabul etmediler. Çinde evlenirsek ne gibi bi yol izlemem gerekir, nasıl gidebilirim ? Fikir anlamında yardımcı olursanız çok sevinirim.

   • Ligarba Çözüm Merkezi
    9 Ocak 2020 at 18:24

    Merhaba İlker Bey;

    Evlilik işlemleri ile ilgili maalesef bir yönlendirme yapamıyoruz. Bölge bölge tüm prosedürler değiştiği için Çin de bulunan bir tanıdığınızdan destek almanızı tavsiye ederiz. Resmi kurumlar ile görüşüp sizi bilgilendirmeleri daha doğru olacaktır. Ayrıca sizin Çin e gidebilmeniz ile ilgili de ofisimizle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

    Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmek için 0212 291 73 73 numaralı telefonlarımızdan ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımızla…

 • Hamza
  18 Aralık 2019 at 14:56

  Merhabalar,
  Benim Pasaportumda 3 adet çin vizesi var fakat 2 defa giriş yaptım. vizenin birisini kullanamadan zamanı bitti (3 aylık) hepside ticari vize ve davetiyeler belediye onaylıydı. 4. kez vize almak istiyorum çok giriş çıkışlı- 1 yıl veya 6 ay süreli. Çindeki firma yetkilisi belediye onaylı davetiyede çok giriş çıkış imkanı olmadığını söylüyor. firma davetiyesi ile çok giriş çıkış için başvurabilir miyim?
  teşekkür ederim.

  • Ligarba Çözüm Merkezi
   18 Aralık 2019 at 16:39

   Merhaba Hamza Bey;
   Şirket davetiyesi ile başvuru yapabilmeniz için en az 3 kez Çin e girişiniz olması gerekmektedir.
   Eğer bu şekilde yine de başvuru yapmak istenir ise en az 3 ay pasaport konsoloslukta inceleme de kalmaktadır.
   Vize süresi davetiye de belirtilen süre kapsamında değerlendirilmektedir.
   Max 6 ay çok girişli vize verilmektedir.
   Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmek için 0212 291 73 73 numaralı telefonlarımızdan ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla…

 • İsmail cenk
  10 Aralık 2019 at 02:12

  Merhabalar
  Öncelikle sitenizde vermiş olduğunuz bilgiler ve paylaşımlar için teşekkür ederim.
  Ben kısa bir süre önce f tip vize başvurusu için gerekli tüm evraklari eksiksiz toplayarak Ankara dan vize başvurusu yapmak istedim fakat f tip vize basvruya kapalı denilerek basvurum alınmadı.Yapmis olduğum araştırmaya göre f tip için böyle bir uygulamaya gidilmemiş.F tip başvurular için bir öneriniz ya da anlattığım duruma ilişkin verebileceginiz bir bilgi var mıdır??
  Teşekkürler

  • Ligarba Çözüm Merkezi
   10 Aralık 2019 at 09:59

   İsmail Bey Merhaba,
   F tip vize başvurusu Ankara’dan yapılamıyor.Eğer davetiyeniz F tipi ve İstanbul konsolosluğuna hitaben geldiyse İstanbul’dan başvurunuzu yapabiliyorsunuz.
   Konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmek için 0212 291 73 73 numaralı telefonlarımızdan ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla…

 • Esin
  1 Ekim 2019 at 00:42

  Merhaba ben Çine çalışmak için gideceğim bir firma tarafından öğretmenlik işi teklifi aldım hangi vize için başvuru yapmam gerekiyor ve istenen belgeler nelerdir vize ücreti nekadar beni bilgilendirir misin lütfen

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   1 Ekim 2019 at 03:03

   Merhabalar

   Öğretmen olarak Çinde çalışmak için Çalışma Vizesi (Z) başvurusu yapılması gerekmektedir. Evrakların bir kısmı Çin’de istihdam edecek firma/okul tarafından hazırlanacak diğer belgeler ise sizin tarafınızdan hazırlanacaktır.

   Evrak listesi için linke tıklayınız:

   https://ligarbatravel.com/cin-calisma-vizesi-z/

   Ligarba Turizm Vize Departmanı

 • Gül M
  29 Eylül 2019 at 19:22

  Merhaba,

  Ben ve ablam Şangay’a 5-6 günlük turistik amaçlı gitmek istiyoruz. Ardından da Japonya’ya geçiş yapmayı planlıyoruz. Şangay için turistik vize beraber ablamla mı başvurmalıyım yoksa ayrı ayrı mı? Bankalarda ne kadar para bulunmalı? Birde Japonya sonrası Şangay veya; Şangay sonrası Japonya yaparsak bir sorun çıkmaz di mi? Çünkü geçen yol Japonya’dan Kore yapmıştım ama bana Japonya’daki çalışanlar tekrar Japonya’ya gelecekseniz umarım girişte sorun yaşamazsınız demişlerdi bizde Kore’den Türkiye’ye geçeceğiz, dönüş için tekrar Japonya’ya gitmeye gerek yok dedik..Onlarda harika o zaman demişlerdi. O zaman Japonya sonrası Şangay veya Şangay sonrası Japonya’ya gitmek sorun yaratır mı? :(( bir de ne zaman Şangay için başvurmalıyız Mart 2020’nin son haftası Şangay nisan ilk haftası Japonya istiyoruz..vize kaç güne çıkar? Şahsen mi gidip başvuruluyor yoksa İngiltere vizelerinde olduğu gibi sadece döküman mı veriliyor? Turistik amaçlı başvurmak mı daha iyi yoksa grup şeklinde mi? Red almamak için? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   29 Eylül 2019 at 22:59

   Gül Hanım merhaba

   Öncelikle Japonya ve Kore T.C. Vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Giriş sıralamanız nasıl olursa olsun sıkıntı olmaz. Fakat Çin vizesi ile ilgili olarak şu anda bireysel turistik vize verilmemektedir. Turistik amaçlı ziyaretler sadece 5 kişi veya üzeri turist gruplar ile yapılabilmektedir. 2020 Mart ayından gitmeyi planladığınız için daha erken diyebiliriz. Bir kaç ay içerisinde bireysel turistik vize uygulamasında olumlu gelişmeler olacağı hususunda duyumlar aldık. Ekim sonuna kadar tekrar bizimle temasa geçer, veya sitemizin duyurularını takip ederseniz gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Ligarba Turizm Vize Servisi

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.