Çin Vize Ücretleri 2024

Çin Vizesi Ücretleri

Çin Vize Ücretleri

Çin vize türlerine ( Ticari Çin Vizesi , Turistik Çin Vizesi  Çin Çalışma Vizesi , Çin Öğrenci Vizesi  vb. ) ve vize başvuru şekillerine ( Tek Girişli , Çift Girişli , 6 Aylık Çok Girişli ve 1 Yıllık Çok Girişli) bağlı olarak uygulanan fiyatları aşağıdaki Çin Vizesi Ücret Tablosunda görebilirsiniz. Ücret bulunmayan vize türü başvurusu kabul edilmediği anlamına gelmektedir.

Fiyatlar; Çin konsolosluğu vize harcı, seyahat acentası hizmet bedeli dahil fiyatlardır. Vize harçlarında oluşabilecek herhangi değişiklik ücretlere yansıtılır.

Tek Girişli Çin VizesiÇift Girişli Çin Vizesi6 Aylık Çok Girişli Çin Vizesi1 Yıllık Çok Girişli Çin Vizesi
Normal - Ekspres - Süper EkspresNormal - Ekspres - Süper EkspresNormal - Ekspres - Süper EkspresNormal - Ekspres - Süper Ekspres
Ticari Çin Vizesi170 $ -200 $ -300 $ -508 $ -
Turistik Çin Vizesi170 $ -200 $ -
Çin Çalışma Vizesi170 $ ----
Çin Öğrenci Vizesi170 $ ----
Çin Mürettebat Vizesi170 $ -
Çin Yakın Ziyaret Vizesi170 $ -
Çin Grup Vizesi170 $ ----
Çinli Akraba Ziyaret170 $ -
Çin Basın Vizesi170 $ -
Çin Staj Vizesi170 $ -
Çin Uzman Vizesi170 $ -
Çin Daimi İkamet Vizesi170 $ -
Çin Transit Vizesi170 $ -

Notlar:

  1. Çin Halk Cumhuriyeti 2016 yılı itibari ile, ekspres ve süper ekspres vize uygulamasını bir sonraki duyuruya kadar durdurmuştur.
  2. Çin Halk Cumhuriyeti 2016 yılı itibari ile Çift girişli, 6 Aylık Çok ( Multi) girişli ve 1 Yıllık Çok ( Multi) girişli vize başvurularını bir sonraki duyuruya kadar durdurmuştur.
  3. Yukarıdaki fiyatlara KDV dahildir.

Sıkça sorulan sorular

Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğunun belirlediği evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanırsa, Çin vizesi almak kolay olacaktır.

Çin Halk Cumhuriyeti, Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşından yapacakları seyahat için vize istemektedir. Hong Kong ve Makau’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız vize almak zorunda değillerdir.

Çin vize ücretleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 170 USD’ dir.

Vize ücretleri ülkeler arasındaki mütekabiliyet esasına göre  belirlenir. Türkiye’de ikamet eden yabancıların yapacağı vize başvurularında vize ücretleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın