Çin Vize Ücretleri 2023

Çin Vizesi Ücretleri

Çin Vize Ücretleri

Çin vize türlerine ( Ticari Çin Vizesi , Turistik Çin Vizesi  Çin Çalışma Vizesi , Çin Öğrenci Vizesi  vb. ) ve vize başvuru şekillerine ( Tek Girişli , Çift Girişli , 6 Aylık Çok Girişli ve 1 Yıllık Çok Girişli) bağlı olarak uygulanan fiyatları aşağıdaki Çin Vizesi Ücret Tablosunda görebilirsiniz. Ücret bulunmayan vize türü başvurusu kabul edilmediği anlamına gelmektedir.

Fiyatlar; Çin konsolosluğu vize harcı, seyahat acentası hizmet bedeli dahil fiyatlardır. Vize harçlarında oluşabilecek herhangi değişiklik ücretlere yansıtılır.

Tek Girişli Çin VizesiÇift Girişli Çin Vizesi6 Aylık Çok Girişli Çin Vizesi1 Yıllık Çok Girişli Çin Vizesi
Normal - Ekspres - Süper EkspresNormal - Ekspres - Süper EkspresNormal - Ekspres - Süper EkspresNormal - Ekspres - Süper Ekspres
Ticari Çin Vizesi161 $ -190 $ -219 $ -298 $ -
Turistik Çin Vizesi161 $ -190 $ -
Çin Çalışma Vizesi161 $ ----
Çin Öğrenci Vizesi161 $ ----
Çin Mürettebat Vizesi161 $ -
Çin Yakın Ziyaret Vizesi161 $ -
Çin Grup Vizesi161 $ ----
Çinli Akraba Ziyaret161 $ -
Çin Basın Vizesi161 $ -
Çin Staj Vizesi161 $ -
Çin Uzman Vizesi161 $ -
Çin Daimi İkamet Vizesi161 $ -
Çin Transit Vizesi161 $ -

Notlar:

  1. Çin Halk Cumhuriyeti 2016 yılı itibari ile, ekspres ve süper ekspres vize uygulamasını bir sonraki duyuruya kadar durdurmuştur.
  2. Çin Halk Cumhuriyeti 2016 yılı itibari ile Çift girişli, 6 Aylık Çok ( Multi) girişli ve 1 Yıllık Çok ( Multi) girişli vize başvurularını bir sonraki duyuruya kadar durdurmuştur.
  3. Yukarıdaki fiyatlara KDV dahil değildir. Vize ücretlerine 9 USD KDV eklenecektir.

Sıkça sorulan sorular

Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğunun belirlediği evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanırsa, Çin vizesi almak kolay olacaktır.

Çin Halk Cumhuriyeti, Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşından yapacakları seyahat için vize istemektedir. Hong Kong ve Makau’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız vize almak zorunda değillerdir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın