Fransa

FRANSA VİZE İŞLEMLERİ

Fransa Vize İşlemleri ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Fransa vizesi türleri, Fransa vize başvuru formu, genel evrakları nelerdir? Fransa vizesi nasıl alınır? Fransa vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

Fransa Vize İşlemleri - Ligarba Turizm
Fransa Oturum Vizesi İşlemleri
Fransa Vizeleri Formlar ve Dokümanlar
Fransa Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

Fransa vizesi nasıl alınır? Bu vize için Schengen vizesine başvurmak gerekiyor. Schengen vizesi ile Fransa’yı ziyaret edecek olan yolcularımız kısa süreli C tipi vize için başvuru yapıyorlar. Uzun dönem kalacak olanların ise D tipi vize almaları koşulu var. Fransa vize başvuruları doğrudan konsolosluğa/büyükelçiliğe yapılamıyor, başvurunuzu yetkilendirilen kuruma şahsen yapabiliyorsunuz. 

Fransa Vizesi Türleri

Fransa Vizesi Türleri - Ligarba Turizm

Kısa Süreli Vizeler(C)(90 günden Kısa süreli)

 • Fransa Turistik Vize 
 • Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Fransa İş, Ticari Vize ve Fuar Vizesi
 • Fransa Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi
 • Fransa Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi (90 güne kadar)
 • Fransa Öğrenci Gezileri için Vize
 • Fransa Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Uzun Süreli Vizeler(D)(90 günden Uzun Süreli)

 • Oturum vizesi (D Vize) 
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Evlilik Vizesi

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisini seçmeniz ve ilgili vize kategorisine göre için gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Fransa Vizesi Genel Evrakları

Fransa Vizeleri İçin Gerekli Evraklar | Fransa Vize Başvuru Formu
 1. Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor. Ebeveyninin pasaportuna kayıtlı reşit olmayanlar için de ayrıca başvuru formu doldurulması koşulu aranıyor.
 2. Pasaport: Pasaportunuzda vize için en az 2 boş sayfa bulunması isteniyor. Pasaportta yer alan kimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizelerinin bulunduğu sayfaların fotokopisinin ibraz edilmesi gerekiyor.
 3. Fotoğraf: 2 adet biometrik fotoğraf. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olmalı. Yüzün fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak kadar, baş ve omuzlar görünüyor şekilde yakın çekim olması gerekiyor. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmiyor.
 4. Sağlık Sigortası: Schengen ülkelerinin tamamı için geçerli, ayakta, yatakta, bütün tedavi masrafları ve hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da içeren minimum 30.000 € teminatlı seyahat sigortasının yaptırılması gerekiyor. Sigorta detayı için tıklayınız.
 5. Uçak-Otel rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktısını diğer evraklarla birlikte başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarının satın alınması koşulu bulunmuyor.
 6. Aşı Kartı (E-Nabız sistemi veya HES uygulaması üzerinden alınmış 2 Doz aşının da detaylarını gösteren Aşı Kartı)

Seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağına dair belgeler:

 1. Banka Hesabı: Son üç aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümünün ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekiyor.
 2. Maaş Bordrosu: Son üç ayı gösteren maaş bordrolarının da başvuru dosyasına eklenmesi gerekiyor.
 3. Muvafakatname: Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa seyahate katılmayan ebeveynin noter tasdikli muvafakatnamesinin de dosyaya eklenmesi gerekiyor.

Vizeler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Konsolosluğunun vize için istediği şartları yerine getiren ve daha önce Schengen seyahati yapmış Türk Vatandaşları Fransa Vizesini kolay bir şekilde alma hakkına sahiptir. Schengen vizeleri içerisinde en kolay alınan vize Fransa Vizesidir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın