Mısır

MISIR VİZE İŞLEMLERİ

Mısır vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Mısır vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Mısır Vizesi nasıl alınır ve ne kadar? Mısır Vizesi türleri nelerdir? Mısır Vizesi için gerekli evraklar, başvuru formu ve başvurusu gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Mısır Vizesi Turistik Ticari Öğrenci Vize İşlemleri
Mısır Oturum Vizesi İşlemleri
Mısır Vizeleri Formlar ve Dökümanlar
Mısır Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

Mısır Vizesi nasıl alınır? Mısır, T.C Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerden vize sahibi olmalarını talep etmektedir. Diplomatik Siyah Pasaport, Hususi Yeşil Pasaport ve Hizmet Gri Pasaport sahibi kişiler 90 ikamet gününü aşmayan Mısır ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 90 ikame gününden daha uzun süreli vize talep eden kişilerin Mısır Konsolosluğuna başvuruda bulunarak ilgili talepleri doğrultusunda vize almaları gerekmektedir.

Mısır Vize Türleri

Mısır Vizesi Türleri

Mısır vize işlemleri için başvuruda bulunacak kişilerin öncelikli olarak seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Seyahat amacına uygun olacak şekilde başvuru yapılacak olan vize türü belirlenmektedir. Mısır vize türleri aşağıda belirtildiği gibidir. 

 1. Turistik Vize
 2. Ticari Vize
 3. Öğrenci Vizesi
 4. Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 

Mısır seyahat amacının belirlenmesi ile birlikte uygun olan vize türüne ait gerekli evrakların bir araya getirilmesi ile birlikte başvuru işlemleri başlatılmaktadır. Kısa süreli Mısır vizesine başvurularının Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet veren yetkili temsilciliklere, uzun süreli başvuruların ise Mısır sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Göç İdarelerine yapılması gerekmektedir. 

Mısır vizesi talebi oluşturma işlemlerini Ligarba Turizm aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde süreç boyunca temsilcilerimiz başvuru adımlarını sizin adınıza tamamlamaktadır. Gerekli belgelerin tarafımıza iletilmesi ile birlikte işlemler başlatılmakta ve sürecin takibini kolaylıkla yapabilmeniz sağlanmaktadır.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Mısır Vizesi Genel Evrak Listesi

Mısır vizesi için gerekli evraklar başvuru türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru türü, seyahat amacına göre belirlenmektedir.

Genel anlamda hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 1. Vize Başvuru Formu
 2. Biometrik 2 fotoğraf
 3. Pasaport Aslı Ve Fotokopisi
 4. Ödeme Yapıldığına Dair Dekont
 5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 6. Otel Rezervasyonu
 7. Uçak Bileti/Rezervasyonu
 8. Aşı Kartı (E-Nabız sistemi veya HES uygulaması üzerinden alınmış 2 Doz aşının da detaylarını gösteren Aşı Kartı)

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın