Mısır Vize Reddi Nedenleri

Mısır Vize Reddi Nedenleri

Bu sayfamız, Mısır Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır.

Mısır  vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Mısır’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde, amaçlarına uygun olarak Mısır vizesi almalıdır. Mısır vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvuruları genellikle kabul edilmektedir. Vize başvurusunun neden reddedildiği, başvuru sahibine başvuru sonucu ile bildirilmektedir.

  1. Belgelerden Kaynaklı Vize Reddi: Mısır vize başvurusu yaparken istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Belgelerin güncel ve birbiri ile uyuşuyor olması gerekmektedir.
  2. Ekonomik Yetersizlik Nedeni ile Vize Reddi: Mısır seyahatlerinizde masraflarınızı karşılayabilmelisiniz. Bunu belgeler ile konsolosluğa kanıtlamalısınız.
  3. Daha önce yapılan Mısır seyahatinde vize süresinin aşılması durumunda Mısır Göçmenlik Ofisi kişiyi rapor etmektedir. Bu nedenle bir sonraki başvuruda vize talebi olumsuz olarak değerlendirilmektedir.
  4. Mısır’de kısa veya uzun süreli geçerli oturum izni sahibi olarak tekrardan vize başvurusu yapıldığında Mısır Göçmenlik Ofisi başvuru sahibinin geçerli oturum iznini sistemde görmesi nedeniyle vize başvurusunu ret kararı ile sonuçlandırmaktadır.
  5. Birden fazla Mısır vize başvurusu yapıldığında başvuruların tümü geçersiz kabul edilmektedir.
  6. Daha önce Mısır Turistik Vizesi ile gerçekleştirilen seyahatte Mısır Göçmenlik Ofisi vize çıkış kaşesini sistemde görmediği zaman yapılan başvuru olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.

Mısır’den Vize Reddi Aldım. Tekrar Başvuru Yapabilir miyim?

Mısır Vize Reddi Aldım Tekrar Başvuru Yapabilir miyim?

Mısır vize başvurusu Göçmenlik Ofisi üzerinden elektronik posta yolu ile gönderilmektedir. Bu nedenle yukarıda sıralanan sebeplerden dolayı başvurunun reddedilmesi durumunda söz konusu olumsuz karara itiraz hakkı bulunmamaktadır. Başvurunun tekrardan oluşturulması gerekmektedir.

Ligarba turizm olarak başvuru aşamasında sağlamış olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanarak sürecin sizin açınızdan oldukça kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Acentamız sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesi ve  uzman kadrosu ile en doğru hizmeti vermeye devam etmektedir. 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.