Uçak Bileti

Uçak Bileti

UÇAK BİLETİ İŞLEMLERİ

Ligarba Turizm, dünyanın hemen bütün havayolu şirketlerinin üyesi olduğu Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği olan IATA üyesi seyahat acentesidir. Tüm uçak bileti işlemleri, Çin iç hat uçak bileti, dilediğiniz rotaya en ekonomik uçak bileti, Yurt dışı uçak bileti ve yurt içi uçak biletleri hakkında detaylı bilgi için acentemiz yetkili ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzman bilet rezervasyon ve satış ekibi ile, uzun yıllardır müşterilerine en uygun şartlarla bilet hizmeti verilmektedir. Bilet ekibimiz, müşterilerinin seyahat etmek istedikleri noktaya en konforlu ve ekonomik bir şekilde ulaşmalarını amaçlarlar. Seyahat edilmek istenilen noktaya, alternatif havayolu ve parkur seçenekleri araştırılarak, hem zamandan kazanç sağlanması, hem de gereksiz aktarmalar yaparak yolculuğu bir eziyet olmaktan çıkarılması hedeflenir.

Ligarba Turizm - Uçak bileti - IATA

Her türlü uçak bileti ihtiyaçlarınız için bizimle temasa geçiniz… Ekonomik biletin adresi Ligarba Turizm’dir…

Acentemiz üzerinden, yurt dışı uçak biletlerinizi temin edebildiğiniz gibi, yurt içi uçuşlarınızda da biletlerinizi acentemizden satın alabilirsiniz. Acentemiz; yurt içi uçuşlarını yapan Türk Hava Yolları , Anadolu Jet , Pegasus Havayolları , Sunexpress , Onur Havayolları’nın da yetkili satış acentesidir.

Ligarba Turizm, Pekin’de bulunan ofisi ile, Çin içerisinde yapılması gereken uçuşlar için Çin İç Hat Uçak Bileti de sağlamaktadır. Bu sayede; Türkiye’den Çin iç hat bileti satın alırken yüksek liste fiyatlarını ödemek zorunda kalmaz, promosyon fiyatları bile yakalama şansınız olur.

Çin İç Hat Uçak Biletleri

Bir ucundan diğer ucuna iklim ve zaman farkı olacak kadar büyüklükte olan Çin; iç hat uçuşları da aynı oranda uzun ve maliyetli olabilmektedir.

Çin pazarında 20 yıla yaklaşık tecrübe ve pazar sahibi olan Ligarba Turizm Çin Vizeleri dışında; Çin’de yerinde hizmet verme amacı ile açmış olduğu Pekin ofisi, aynı zamanda ekonomik Çin İç Hat uçak biletleri temin edilmesi anlamında da bir fırsat olmuştur. Çin’in yerel havayolu şirketleri ile anlaşması olan acentemiz aracılığı ile, Türkiye’den bağlantılı olarak satılamayan havayolu şirketlerinin uçak biletlerini, aynı Çin’deymiş gibi satın alma imkanına sahip olunmaktadır.

Çin iç hat uçak biletleri satın alınmasında ayrıca dikkate edilmesi gereken bir nokta da parkurdur. Çok büyük coğrafyaya sahip olan Çin içerisinde seyahat ederken, gidilecek şehirlerin rota planlaması doğru şekilde yapılması, gereksiz zikzaklardan kurtarıp, hem düşük maliyet ile seyahat etmek, hem de zaman kaybı yaşanmamasına yardımcı olur. Bu noktada Çin konusundan uzman ekibimiz, gitmek istediğiniz şehirlerin en uygun uçuş rotasını çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Ligarba Turizm Çin İç Hat Uçak Biletleri
Toy Airplane on Map of China. Shallow depth of field from use of macro lens. “Çin İç Hat Uçak Biletlerinizi Acentamız üzerinden Çin’den satın alıyormuş gibi uygun fiyata temin edebilirsiniz.”
Turkish Airlines - Çin Havayolu Şirketleri - Çin iç hat Uçak Bileti - Ekonomik Uçak Biletleri

Uçak Biletimi Neden Seyahat Acentesinden Almalıyım?

Uçak Biletimi Neden Seyahat Acentesinden Almalıyım?

Uçak biletinizi seyahat acentenizden, internetten, havayolu şirketinin ofisinden veya farklı bir satış kanalından satın alabilirsiniz. Peki; size uçak biletinizi seyahat acentesi üzerinden almanın diğer seçeneklerden çok daha fazla avantajları olduğunu söylesek ne dersiniz? Bu avantajlara bir göz atalım.

Uçak Biletimi Neden Seyahat Acentesinden Almalıyım?
 1. Uçak bileti alırken her zaman bir noktadan bir noktaya gidip dönmeyiz veya uçmak istediğimiz şehre direkt uçuş olmayabilir. Bu gibi durumlarda çoklu ve/veya aktarmalı uçuşlar satın almamız gerekir. Bu durumda:
  1. Aktarma yapılacak hava limanı (ülke-şehir) transit vize durumu hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Ülkenin transit vize kuralları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Aksi takdirde hava limanında kalmak ve geri dönmek zorunda kalınabilir.
  2. Aktarma noktasından devam edilecek uçuş aynı hava yolu şirketi ile olmayacaksa; ilk uçuşu gerçekleştiren hava yolu şirketi ile anlaşması olan hava yolu şirketini bulup, bağlantının bu şekilde satın alınması ücret olarak çok ciddi fiyat farkları oluşturabilir. Bunu uzman bilet satış personeli size sağlayacak ve hem bağlantı süresi-uygunluğu anlamında, hem de fiyat anlamında fayda sağlayacaktır.
  3. Aktarma yapılacak olan şehirde birden fazla hava alanı veya bir hava alanının birden fazla terminali olabilir. Bu durumda; hava alanı ve terminal bilgisi çok önem arz eder. Vize durumundan dolayı diğer hava alanına / terminaline geçiş yapamayabilir, seyahat kabusa dönüşebilir.
 2. Bilet satış kanallarından bilet alırken o anki mevcut sınıfa göre bilet kesilir. Fakat seyahat acenteniz sizin için bilet rezervasyonu yaptıktan sonra; bilet kesme opsiyonu dolana kadar, daha ucuz sınıflara yedek yazarak uçak biletinizi daha ucuz almanıza yardımcı olur. Uçak bileti daha ekonomik şartlarla almak bir takip işidir; bilet personeli bunu sizin için yapacaktır. Ayrıca; eğer havayolu şirketine ait Elite, Gold, Platin gibi üyelik kartınız mevcut ise; bilet personeli bunu yedek rezervasyona girerek, biletinizin fiyatının düşmesini, ve/veya rezervasyonun onaylanmasını sağlamış olur.
 3. Seyahatinizin Vize, Otel , Uçak bileti ihtiyaçlarını aynı acente üzerinden takip edilmesi; seyahatinizi bir bütün haline getiren unsurların koordineli olarak hazırlanmasına ve aksaklık çıkmamasına yardımcı olur. Seyahati için biletini internetten alan pek çok kişi, vize işlemi süresini bilmediğinden / öngöremediğinden biletini yüksek değişiklik ücretleri ödeyerek değiştirmek zorunda kalmaktadır.
 4. Satın alınmış olan uçak bilet değişikliği; yalnızca, bileti kesen acente ve hava yolu şirketi tarafından yapılabilir. Sürekli bilet alan müşteriler bilet satış personeli ile 7/24 temasa geçip, ihtiyacı olan değişikliği kolayca yaptırabilirler. Yurt dışında iken atacağınız bir mail veya mesaj ile biletinizde istediğiniz değişikliği yapma imkanına sahip olursunuz.
 5. Seyahat acenteniz uçak bileti rezervasyonunuzu yaparken, sahip olmuş olduğunuz Mil Program kartınızı göz önüne alarak tavsiyelerde bulunur. Örneğin; Türk Havayolları Miles and Smiles kartına sahip olan bir müşteriye, Türk Hava Yolları Star Alliance üyesi olduğundan, yine Star Alliance grubuna üye bir hava yolu şirketi seçilir ki bu uçuştan mil kazanılabilsin, havaalanlarında Lounge hizmetlerinden faydalanabilsinler.
 6. Şirketinizin bilet hacmine bağlı olarak hava yolu şirketinden alınabilecek Corporate Club üyeliği sayesinde her uçuşta indirim alınması sağlanmaktadır.
 7. Yapılacak seyahatlerde 10 veya üzeri kişi bulunduğunda seyahat acenteniz sizin için grup fiyatı talep edip, seyahatinizi daha ekonomik hale getirmeye yardımcı olur.
 8. Seyahat acenteniz bileti kestiği anda sizin için koltuk rezervasyonunu yapabilir. Online check-in açılmasını beklemeye gerek kalmadan oturmak istediğiniz koltuğunuzu seçmiş olursunuz.
 9. Seyahat acentesinin kullanmış olduğu sistemler sayesinde uçuşunuzda olabilecek herhangi bir iptal, rötar bilgisi acentenizin ekranına düşerek, yolcuya iletilmesi; yolcunun gereksiz olarak erken alana gitmesi engellenmiş olur. Eğer değişiklik yapılan uçuş yolcu için uygun değilse iade işlemleri acente tarafından yapılır.
 10. Hava yolu şirketlerinin yapmış olduğu promosyonlar seyahat acentesi tarafından müşterilere bildirilerek, ekonomik fiyata bilet temin edilmesi sağlanır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın