Çin Çalışma Vizesi (Z) | 2022

Çin Çalışma Vizesi (Z) İşlemleri

Değerli ziyaretçimiz; Çin Çalışma Vizesi vize işlemleri sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda, Çin Çalışma Vizesi (Z) işlemleri (Çin Çalışma vizesi ücreti, vize işlem süresi, Çin Çalışma Vizesi başvuru formu, Çin Çalışma vizesi gerekli evraklar, Çin Çalışma Vizesi davetiyesi, Çin vizesi resmi davetiye, dilekçe, Çin Çalışma vizesi fotoğrafı özellikleri) hakkında her türlü detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz. Çin’de çalışmak istiyorum diyorsanız sayfamızda bulunan bilgileri inceleyebilir ya da Çin Vize ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çin vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Çin vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi eksiksiz ve sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Çin vize başvuru işlemleri 5 iş günü sürmektedir. Çin vize başvurusu için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Randevu alınıp, başvuru Çin Vize Merkezi‘ne yapıldıktan sonra takip eden 5. iş gününde vize işlemi sonuçlanmaktadır.

Çin Çalışma Vizesi başvurunuzu Çin Başkonsolosluğu ya da Çin Büyükelçiliğine direkt olarak yapabilirsiniz. Bir diğer yol olarak Ligarba Turizm Çin Vize ekibi ile de başvuru sürecinizi yönetebilirsiniz.

Çin’de çalışacağınız şirketin sizin için bir çalışma izni alması gereklidir. Bu süreçte hazırlanması gereken evrakların ise eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Evrakların hazırlanmasından sonra başkonsolosluk ya da büyükeliçilikte başvurunun tamamlanması gerekmektedir.

Pandemi sonrasına ait olan belgeler aşağıda sıralanmıştır.

 

1- Mart 2020 Sonrası Oturumu Bitmiş ve Çalışma İzni Halen Devam Eden Kişiler

 

Geçmiş dönemde Çin Halk Cumhuriyetine çalışma maksatlı gitmiş oturum sahibi olup Türkiye’ye pandemi süreci öncesi veya esnasında gelmiş olan kişilerin geri dönüşleri ile alakalı kolaylık sağlanmaktadır. Bunun için başvuru sahibi kişilerin temin etmesi gereken evraklar şu şekildedir;

–Başvuru Formu ( https://ligarbatravel.com/cin-vizesi-basvuru-formu-doldur/ bu linte bulunan formu doldurup GÖNDER butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.)

– Pasaport ( Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.)

– 2 Adet Fotoğraf ( Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için tıklayınız. )

– Residence Permit – Oturum İzni ( Pasaportta bulunan Mart 2020 sonrası bitmiş Oturum İzni )

– Work Permit – Çalışma İzni ( Çin Halk Cumhuriyetinde temin edilmiş ve aktif olan Çalışma İzin Kartı orjinali )

– Nüfus Cüzdanı ( Fotokopi )

 

2-Çalışma Vizesi Bildirim Formu Bulunup 2 Doz Sinovac Aşısı Olanlar

 

– Pasaport (Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.)

– Fotoğraf ( 2 Adet ) (Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için tıklayınız.)

– Nüfus Cüzdanı (Fotokopi) (Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.)

– Vize Bildirim Formu (Çin’de bulunan yetkili kurumdan alınmış olan vize bildirim formu.)

– İş Yeri Lisans Belgesi (Fotokopi) (Kişinin çalışacağı kuruma ait iş yeri lisans belgesi kopyası. Örnek belge aşağıdadır.)

– İkametgah Belgesi / Senedi (Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin e-devletten alınmış barkodlu hali)

– Adli Sicil Kaydı (E-devletten alınmış kişinin adli sicil durumunu gösterir belgenin barkodlu hali)

– Aşı Kartı ( E-Nabız sistemi veya HES uygulaması üzerinden alınmış 2 Doz aşınında detaylarını gösteren Aşı Kartı )

 

3-Vize Bildirim Formu Bulunup Resmi Davet Mektubu Temin Edenler

 

Pasaport (Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.)

Fotoğraf ( 2 Adet ) (Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için tıklayınız.)

-Nüfus Cüzdanı (Fotokopi) (Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.)

Vize Bildirim Formu (Çin’de bulunan yetkili kurumdan alınmış olan vize bildirim formu.

Resmi Davet Mektubu (Çin resmi makamlarından alınmış olan, barkodlu, belediye davetiyesi mail veya fotokopisi. Barkodlu davetiye tek sayfa ve iki sayfa olmak üzere iki şekilde gelmektedir. Eğer tek sayfa gelmişse bu davetiye başvuru için yeterlidir. Fakat eğer iki sayfa formatında gelen davetiye ise aynı zamanda firma da davetiye göndermelidir. Talep edilen davet mektubunun çincesi : 授权单位邀请函)

 

Çin Çalışma Vizesi için geçerli olan fotoğraf boyutları: Dijital fotoğraf; 354 piksel genişlik * 472 piksel yükseklik ile 420 piksel genişlik * 560 piksel yükseklik aralığında olmalıdır. Basılı kağıt fotoğraf 33 mm genişlik * 48 mm yükseklik boyutlarında olmalıdır.

Aşağıdaki örnek fotoğrafları da dikkate alabilirsiniz.

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüleri ve Özellikleri

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüleri ve Özellikleri

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.