İngiltere

İNGİLTERE VİZE İŞLEMLERİ

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi ile ilgili en kapsamlı bilgileri alabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda, İngiltere vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. İngiltere vizesi nasıl alınır? İngiltere vize başvurusu nasıl yapılır? İngiltere Vizesi için gerekli evraklar nelerdir? İngiltere vize başvuru formu nasıl doldurulur? sorularının yanıtlarını bulabileceksiniz.

İngiltere vizesi almak için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve buna uygun vize türünü seçmeniz gerekiyor. İş, turistik, eğitim, aile ziyareti gibi farklı vize türleri bulunmaktadır. Her tür İngiltere vizesi için ayrı bir hazırlık süreci gerekmektedir. Bu İngiltere vizesini nasıl ve ne kadar zamanda alacağınızı da belirlemektedir.

İngiltere vizesi başvurusu yapmadan önce seyahat tarihlerinizi belirlemeniz gerekiyor. Başvurunuzu seyahat tarihinden en az 3 ay önce yapmanızda fayda var. Bu sayede başvurunuzun işlemleri zamanında tamamlanır ve seyahat tarihine kadar vizenizi alabilirsiniz.

Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

İngiltere vizesi kolay alınır mı? Bu sorunun en net cevabı, evraklarınızın doğru hazırlanması ile alakalıdır. Eğer İngiltere vizesi almaya uygun değilseniz bunu doğru evraklar da düzeltemeyecektir. O yüzden vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

İngiltere Vize İşlemleri banner - Ligarba Turizm
İngiltere Oturum Vizesi İşlemleri banner
İngiltere Vizeleri Formlar ve Dokümanlar banner
İngiltere Vizesi Sıkça Sorulan Sorular banner

Başvuru Öncesi Bilinmesi Gerekenler

İngiltere Vize Başvurusunda Bilinmesi Gerekenler

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişiler Umuma Mahsus, Hususi, Hizmet Pasaport sahibi Türk vatandaşı ise İngiltere vizesine tabi tutulmaktadır. İngiltere’ye vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi, seyahat amacına uygun olan vize türünü seçerek vize başvurusunu yapması gerekmektedir.

Seyahat amacınıza göre İngiltere vizesini nasıl alabilirsiniz? İhtiyacınız olan İngiltere vize tipini belirleyebilmek ve seçtiğiniz İngiltere vize türü için gerekli tüm evrakları hazırlayabilmek için Ligarba turizm Vize Departmanımız ile iletişimize geçmeniz vize başvurunuzun titizlikle hızlı ve sorunsuz ilerlemesini sağlayacaktır. İngiltere Vize başvurularınızda gerekli olan otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi hizmetleri acentamız sağlamaktadır.

Vize başvuru sahiplerinin aklında olan bir başka konu İngiltere vizesi ile diğer İngiltere Birleşik Krallığı’na seyahat gerçekleştirilebilir mi? İngiltere; Birleşik Krallığın merkezi ve Krallık içerisindeki dört büyük ülkeden biridir. İngiltere vizesi bu sebeple sadece İngiltere topraklarını değil Birleşik Krallığın tüm topraklarını kapsamaktadır. Temelde İngiltere’yi ziyaret etmek için aldığınız vize Birleşik Krallık vizesi olup, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerinin tamamına seyahat etme hakkı tanır.

İrlanda Cumhuriyeti’ni seyahat etmek isteyen kişiler, öncelikle İngiltere ziyareti gerçekleştirmek zorundadır. Bu İngiltere ziyaretini gerçekleştiren kişilerin İrlanda Cumhuriyeti’ne geçmelerine müsaade edilmektedir.

Daha önce Schengen vizesi kapsamındaki prosedürlerle yürütülen İngiltere Vize işlemleri artık İngiltere idari yönetiminin şart ve uygulamaları çerçevesinde yürütülmektedir.

İngiltere vize başvurularının kaç günde sonuçlandığı merak edilen bir başka konudur. İngiltere, ülkemizden turistik, ticari ve eğitim amaçlı seyahat eden çok ciddi sayılarda ziyaretçi ağırlamaktadır. Bu sebeple özellikle bayram ve tatil dönemlerinde vize merkezlerinde ve İngiltere Konsolosluğunda yoğunluklar yaşanmaktadır. Resmi olarak 15 iş günü sürebilen vize değerlendirmesi genellikle 7-10 iş günü içerisinde sonuçlansa da Ligarba Turizm ekibi olarak başvurunuzu İngiltere’ye varmak istediğiniz tarihten en az 45 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İngiltere vize başvurusunun en önemli kısmı başvuru formunun eksiksiz doğru ve İngilizce doldurulmasıdır. İngiltere vize başvuru formunu sizin adınıza Ligarba Turizm profesyonel danışmanınız dolduracak ve yanlış veya eksik form sunma sebebiyle vize sürecinin uzaması gibi bir durum yaşamanızı önleyecektir.

İngiltere vize işlemleri TLS Contact yetkili kurumu aracılığı ile yapılır. Ligarba Turizm ekibi vize başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanana kadar her aşamada yanınızda olacaktır.

İngiltere Vizesi Kategorileri

İngiltere birleşik Krallığı’na seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikli olarak belirlemesi gereken konu seyahat amacı olup seyahatine uygun İngiltere vizesi türünü seçmesidir.

İngiltere Vizesi Kategorileri
 1. Visitors/Standart Ziyaretçi İngiltere Vizesi(İngiltere Turistik Vize, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Ticari Vize)
 2. Study/Eğitim Vizesi
 3. Work/Çalışma Vizesi
 4. Family Join/Aile Katılım Vizesi
 5. Transit Vizeler
 6. İngiltere Crown Dependencies
 7. Settlement/İngiltere Yerleşim Vizesi
 8. Other/Diğer İngiltere Vize Kategorileri 
 9. İngiltere Ev Hizmetlisi Vizesi

İngiltere’de sürekli çalışma vizeleri:

 1. Tier 1 (Yatırımcı) Çalışma Vizesi
 2. Tier 1 (Girişimci) Çalışma Vizesi
 3. Tier 1 (Üniversite mezunu girişimci) Çalışma Vizesi
 4. Tier 1 (Yetenek) Çalışma Vizesi
 5. Tier 2 (Sporcu) Çalışma Vizesi
 6. Tier 2 (Genel) Çalışma Vizesi
 7. Tier 2 (Şirket içi aktarma) Çalışma Vizesi

İngiltere’de geçici çalışma izni veren vizeler:

 1. Tier 5 Çalışma Vizesi (Resmi Din Görevlisi)
 2. Tier 5 Çalışma Vizesi (Dini Çalışan)
 3. Tier 5 Çalışma Vizesi (Hayır ve Yardım İşçileri)
 4. Tier 5 Çalışma Vizesi (Sanatçı&Sporcu)
 5. Tier 5 Çalışma Vizesi (Uluslararası Anlaşma)

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisini seçmeniz ve ilgili vize kategorisine göre için gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişiler seyahat amacını belirledikten sonra vize türü seçilir. Seyahate uygun seçilen vize türüne göre İngiltere Vizesi gerekli evrakları hazırlanır. Bu evraklar seyahat amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. İngiltere vizesi için gerekli evrakları inceleyelim;

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar / İngiltere Vize başvurusu nasıl yapılır?
 • Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor. Ebeveyninin pasaportuna kayıtlı reşit olmayanlar için de ayrıca başvuru formu doldurulması koşulu aranıyor.
 • Pasaport: Pasaportunuzda vize için en az 2 boş sayfa bulunması isteniyor. (Temdit Süresi Seyahat Süresinden İtibaren En Az 6 Ay Geçerli Olmalıdır.) 
 • Fotoğraf: 2 adet biometrik fotoğraf. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olmalı. Yüzün fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak kadar, baş ve omuzlar görünüyor şekilde yakın çekim olması gerekiyor. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmiyor.
 • İngiltere Başkonsolosluğuna, İngilizce Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Yeni Tarihli ve Anne Baba Bilgilerini de İçeren)
 • Size ,Ailenize veya Seyahat İçin Sponsor Olacak Kişiye Ait İş ve Gelir Belgeleri
 • Uçak-Otel rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktısını diğer evraklarla birlikte başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarının satın alınması koşulu bulunmuyor.
 • Banka Hesabı: Son üç aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümünün ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekiyor.
 • Maaş Bordrosu: Son üç ayı gösteren maaş bordrolarının da başvuru dosyasına eklenmesi gerekiyor.
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa seyahate katılmayan ebeveynin noter tasdikli muvafakatnamesinin de dosyaya eklenmesi gerekiyor.

İngiltere Vizesi Mesleki Evraklar

İngiltere Meslek Durumlarına Göre Gerekli Belgeler

Şirket Sahipleri / Ortakları

 1. İngilizce vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı)
 2. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 3. Güncel şirket evrakları (Orijinal İngilizce faaliyeti belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 4. SGK 4B Hizmet Dökümü
 5. Vadesiz banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 18.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile)
 6. Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)

SSK’lı Çalışan ise

 1. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 2. İngilizce vize talep dilekçesi (işveren tarafından, şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, kaşe ve ıslak imzalı)
 3. Güncel şirket evrakları (orijinal ingilizce faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 4. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü
 5. Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)
 6. Vadesiz banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 18.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 7. Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)

Kamu Çalışanı ise

 1. İngilizce vize talep dilekçesi (Kurumun antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, imza ve kaşeli )
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 3. Çalışma belgesi ve izin belgesi (çalışılan kurumdan)
 4. Görev kimlik kartı (önlü-arkalı fotokopi)
 5. Maaş bordrosu (orijinal, son 3 aylık, kaşe ve imzalı)
 6. Vadesiz banka hesap dökümü (son 3 aylık, en az 18.000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile birlikte)
 7. Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)
 9. T.C. kimlik fotokopisi

Emekliler ise

 1. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 2. T.C. kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
 3. İngilizce vize talep dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten, konsolosluğa hitaben)
 4. Emeklilik kartı fotokopisi ya da www.turkiye.gov.tr sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 5. Maaş aldığı banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 6. Şahsi vadesiz banka hesap cüzdanları veya banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)​
 7. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa) 

Ev Hanımı ise

 1. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 2. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
 3. T.C. kimlik fotokopisi
 4. Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 5. Evlilik cüzdanı fotokopisi
 6. Sponsor
Sponsor Emekli İse
 1. İngilizce vize talep dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten, konsolosluğa hitaben)
 2. Emeklilik kartı fotokopisi ya da www.turkiye.gov.tr sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 3. Maaş aldığı banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 4. Şahsi vadesiz banka hesap cüzdanları veya vadesiz banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)​
 5. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa)
Sponsor SSK’lı Çalışan İse
 1. Çalıştığı şirketten çalışan bilgilerini içeren dilekçe (İngilizce, şirketin antetli kâğıdına, konsolosluğa hitaben)
 2. İngilizce vize talep dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten, konsolosluğa hitaben)
 3. İngilizce faaliyet belgesi (Orijinal, güncel olmalıdır)
 4. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 
 5. Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 6. Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 7. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 8. SGK (4a) Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 9. Maaş bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 10. Sponsora ait vadesiz banka hesap cüzdanları veya vadesiz banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 11. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa)
Sponsor İşveren İse
 1. İngilizce vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kâğıdına, tüm masrafları karşılayacağını belirten, konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
 2. İngilizce faaliyet belgesi (Orijinal, güncel olmalıdır)
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 
 4. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 6. SGK (4b) Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 7. Şahsi vadesiz banka hesap cüzdanları veya banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 8. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa)
Sponsor Devlet Memuru İse
 1. Çalışma belgesi
 2. Bağlı olduğu resmi makamdan izin belgesi
 3. Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi 
 4. Maaş bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 5. Şahsi vadesiz banka hesap cüzdanları veya banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 6. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa) 

Öğrenciler

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 2. Öğrenci belgesi
 3. Muvafakatname (18 yaşından küçük ise, noter onaylı aslı)
 4. Vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
 5. T.C. kimlik fotokopisi
 6. Sponsor

İngiltere Vizesi Sponsor Evrakları

Sponsor Emekli İse
 1. İngilizce vize talep dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten, konsolosluğa hitaben)
 2. Emeklilik kartı fotokopisi ya da www.turkiye.gov.tr sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 3. Maaş aldığı banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 4. Şahsi vadesiz banka hesap cüzdanları veya vadesiz banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)​
 5. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa)
Sponsor SSK’lı Çalışan İse
 1. Çalıştığı şirketten çalışan bilgilerini içeren dilekçe (İngilizce, şirketin antetli kâğıdına, konsolosluğa hitaben)
 2. İngilizce vize talep dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten, konsolosluğa hitaben)
 3. İngilizce faaliyet belgesi (Orijinal, güncel olmalıdır)
 4. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 
 5. Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 6. Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 7. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 8. SGK (4a) Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 9. Maaş bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 10. Sponsora ait vadesiz banka hesap cüzdanları veya vadesiz banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 11. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa)
Sponsor İşveren İse
 1. İngilizce vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kâğıdına, tüm masrafları karşılayacağını belirten, konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
 2. İngilizce faaliyet belgesi (Orijinal, güncel olmalıdır)
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 
 4. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 6. SGK (4b) Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 7. Şahsi vadesiz banka hesap cüzdanları veya banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 8. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa)
Sponsor Devlet Memuru İse
 1. Çalışma belgesi
 2. Bağlı olduğu resmi makamdan izin belgesi
 3. Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi 
 4. Maaş bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 5. Şahsi vadesiz banka hesap cüzdanları veya banka hesap dökümleri (En az 18.000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 6. Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa) 

Vizeler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere’yi belirli amaçlarla ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir.

Türk Cumhuriyeti vatandaşının pasaport türü de başvuru sırasında önem taşır. Bordo pasaport, Gri pasaport ve Yeşil pasaport sahipleri İngiltere’yi ziyaret edebilmesi için vize alması gerekir. Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar ise 90 günü geçmemesi şartıyla vize almadan İngiltere ziyareti yapabilirler. Detaylar için sayfamızı ziyaret edin.

 • İngiltere vize başvuru formu online ortamda eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanır. Ardından çıktısı alınarak bu formlar İngilizce dilinde doldurulur.
 • Parmak izi ve yüz fotoğrafının zorunlu olduğu vize süreci için resmi vize danışmanlık merkezlerine gidilmesi gerekir.
 • Ülkeye her seyahat edildiğinde yeniden parmak izi vermeniz gerekir.
 • Kısa süreli vize başvurunuzu 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık yapabilirsiniz. Bununla birlikte, 1 yıl içinde 6 aydan uzun süre ülkede kalmanız mümkün değildir.

İngiltere vizesi almak için randevular İngiltere Konsolosluklarına direkt olarak yapılmamaktadır. Konsolosluklar vize işlemleri için vize danışmanlık merkezlerini görevlendirmiştir. Vize başvurusu için öncelikle bu merkezlerden randevu almanız gerekmektedir. Belirlenen ücreti yatırarak vize danışma merkezlerinden randevu alabilirsiniz.

Vize danışmanlık merkezleri, seyahat sürenize göre topladığınız belgeleri konsolosluğa iletmekte ve başvurunuzu tamamlamaktadır.

İngiltere Konsolosluğunun vize işlemleri için yetkilendirdiği acentemiz Ligarba Turizm’in profesyonel vize ekibi ile vize başvuru sürecinizi  sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz.

İngiltere vize başvurusu için teslim edilen evrakların detaylı incelenmesi, evraklarınızda herhangi bir eksiklik tespit edilmemesi durumunda ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsoloslukların ek belge istemesi ya da resmi tatillerin araya girmesi gibi nedenlerle bu süre 21 iş gününe kadar çıkabilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu sizden her zaman ek evrak veya bilgi talebinde bulunabilir. Böyle bir durum ortaya çıktığında istenilen evrak veya bilgiyi konsolosluğun belirlediği süre içinde teslim gerekecektir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın