Turistik Çin Vizesi (L) | 2022

Turistik Çin Vizesi (L) İşlemleri

Değerli ziyaretçimiz; Turistik Çin Vizesi vize işlemleri sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda, Turistik Çin vizesi ücretleri, turistik çin vizesi davet mektubu, turistik çin vizesi başvuru formu, turistik çin vizesi gerekli evraklar, turistik çin vizesi fotoğraf özellikleri hakkında her türlü detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz.

Çin vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Çin vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Resmi adıyla Çin Halk Cumhuriyeti, Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport) sahiplerinden vize talep etmektedir. Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaportu ve Diplomatik pasaport sahipleri ise Çin vizesi almadan 30 güne kadar vizesi olarak Çin’i ziyaret edebilirler.

Seyahat amacınıza göre vize türünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Ardından gerekli belgelerinizi hazırlayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Vize işlemlerinizde vize uzman ekibimizden destek alarak işlemlerinizi doğru ve eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

Çin Vize başvurusu için doldurulması gerekli olan vize başvuru formunu indirmek için Tıklayın.

Çin Vize başvurunuzu ekibimiz tarafından yapılmasını isterseniz Çin vizesi başvuru formu sayfasından formu doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunu sizin adınıza doldurabilmemiz için aşağıdaki formda bulunan bilgilerin doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Turistik çin vizesi için gerekli belgeleri aşağıya sizler için hazırladık. Daha detaylı bilgi için vize uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Turistik Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 

  1. Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.

  2. Fotoğraf ( 2 Adet ): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.

  3. Banka Hesap Cüzdanı (Asıl): Bankaya en güncel durumu işletilmiş, içinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan banka hesap cüzdanı aslı, veya banka tarafından kaşelenip imzalanmış, kişinin bankadaki mevduat durumunu gösterir hesap döküm belgesi. Hesap döküm belgesi asıl olmalı ve imza yetkisine sahip kişinin imza sirküleri eklenmiş olmalı.

  4. Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin Çin’e yapacağı turistik seyahate uygun, uçak bileti ve otel rezervasyon kopyası. Bilet ve otelin satın alınmış olmasına gerek yoktur, sadece rezervasyon yapılmış olması yeterlidir.

  5. Nüfus Cüzdanı ( Fotokopi): Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
  6. Gezi / Seyahat Programı: Kişinin seyahat detaylarını gösterir seyahat programı eklenmelidir. Seyahat tarihleri, ziyaret edilecek şehirler, turistik mekanlar belirtilmelidir.

  7. Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydının e-devletten alınmış barkodlu hali. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmelidir.

    İkametgah Belgesi / Senedi: Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin e-devletten alınmış barkodlu hali.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.