Fransa Vize Reddi

Fransa Vize Reddi, Nedenleri ve Redde İtiraz

Bu sayfamız, Fransa Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Sayfamızda; Fransa vize reddi nedenleri, Fransa vize reddi itirazı, vize reddi kaç günde gelir gibi başlıkları ele aldık. Fransa vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Fransa Konsolosluğu’na ve Fransa Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Fransa vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Fransa konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

Fransa Vizesi Ret Sebepleri

Fransa Vizesi Ret Sebepleri

1-Fransa Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan Fransa vizesi başvuruları da Fransa vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-Fransa Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Fransa’ya yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. Fransa seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Fransa reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da Fransa vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Fransa seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Fransa Konsolosluğu Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Fransa vize başvurularını reddetmektedir. 

4-Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Fransa vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

5-Fransa’ya seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin Fransa vizesi başvuruları Fransa vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

6-Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Fransa vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin Fransa vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin Fransa vize başvurusu reddedilir. 

Fransa Vize Reddine İtiraz

Fransa vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Fransa vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilmektedir. 

Fransa vizesi başvurunuz reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. 

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez

Vize başvurunuz reddedilirse, ödediğiniz başvuru ücreti size iade edilmez.

Fransa vize reddine itiraz için özel bir form yoktur. Fransa vize reddine itiraz vize ret mektubunuzda yazan sebepleri açıklar nitelikte İngilizce yazılmış bir dilekçe hazırlamalısınız. Bu dilekçe içerisinde tarih, kişisel bilgileriniz (İsminiz, Pasaport ve TC numarası, doğum tarihi gibi) ve iletişim bilgileriniz yer almalıdır. Bununla birlikte vize ret mektubunuzda yer alan numarayı da eklemelisiniz. Dilekçenizi muhakkak imzalamalısınız. Bu dilekçeye ek olarak vize ret mektubunuz, ret kararının yanlış olduğunu düşündüğünüz evrakları eklemelisiniz (Vize başvurusu sırasında sunmuş olduğunuz evrakları tekrar sunmanıza gerek yoktur)

Vize red gerekçeniz ile Ligarba Turizm Vize Ekibimize ulaşmanız halinde itiraz dilekçenizi danışmanlarımız ile birlikte yazabilirsiniz.

Fransa vize reddine itiraz ücretsizdir ve bu süreç 3 ay kadar sürebilmektedir. İtiraz işlemi süresince başka bir Schengen ülkesi ya da Fransa için vize başvurusunda bulunamazsınız.

Sıkça sorulan sorular

Fransa vizesi almak için yapılan başvurularda bireylerin yıpranmış, hatalı, eksik ya da sahte evraklar sunması, seyahat amacının belgelenmeyip ispat edilememesi, Fransa vize süresinin sona ermesiyle birlikte ülkeden ayrılacağını kanıtlayan belgeler sunulmaması gibi durumlarda vize reddi kararı verilmektedir. Vize reddi kararını Fransa Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği vermektedir.

Fransa’ya seyahatleriniz için yapılan vize başvurusu ret alan bireylerin karara itiraz etme hakkı vardır. Fransa vize reddi alan kişiler eksik bilgilerini tamamlayarak Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne ret alan vize başvurusunun tekrar değerlendirilmesi isteğinde bulunabilirler.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın