Suudi Arabistan

SUUDİ ARABİSTAN VİZE İŞLEMLERİ

Suudi Arabistan vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Suudi Arabistan vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik, Ticari, Öğrenci, Tüm Vize Türleri - Küçük Banner
Suudi Arabistan Oturum Vizesi İşlemleri - Küçük Banner
Suudi Arabistan Vizesi Formlar ve Dokümanlar - Küçük Banner
Suudi Arabistan Vizesi Sikca Sorulan Sorular - Küçük Banner

Suudi Arabistan’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı pasaport türüne bakılmaksızın vizeye tabidir. 

Çok girişli Suudi Arabistan vizesi ülkeden alınacak davetiye belgesine göre belirlenmektedir. Davetiye belgesinin içeriği kişinin hangi tür Suudi Arabistan vizesi alacağını belirler. Suudi Arabistan çok girişli vize alabilmek Suudi Arabistan’dan gönderilecek davetiyeye bağlıdır. Çok girişli Suudi Arabistan vizesi 3’e ayrılmaktadır.

 • 3 ay içerisinde tek girişli 30 gün geçerliliği olan 
 • 6 ay içerisinde çok girişli 30 gün geçerliliği olan 
 • 1 yıllık çok girişli 30 gün geçerliliği olan 
 • 2 yıllık çok girişli 30 gün geçerliliği olan

Suudi Arabistan Vizesi Türleri

Suudi Arabistan Vizesi Türleri
 1. İş Ziyareti Vizesi
 2. Çalışma Vizesi
 3. Hac ve Umre Vizesi
 4. Öğrenci vizesi

Suudi Arabistan Vize Evrakları

Suudi Arabistan Vizesi İçin Genel Evrak Listesi
 • Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor. Ebeveyninin pasaportuna kayıtlı reşit olmayanlar için de ayrıca başvuru formu doldurulması koşulu aranıyor. Suudi Arabistan vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır.
 • Pasaport: Pasaportunuzda vize için en az 2 boş sayfa bulunması isteniyor
 • Fotoğraf: 2 adet biometrik fotoğraf. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olmalı. Yüzün fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak kadar, baş ve omuzlar görünüyor şekilde yakın çekim olması gerekiyor. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmiyor.
 • Uçak-Otel rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktısını diğer evraklarla birlikte başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. 
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi: Türkiye’de oturma izni olan yabancıların kimlik kartı
 • Suudi Arabistan gelen aile, arkadaş ziyareti veya ticari davetiye
 • Vize talep dilekçe detayları (sigortalı olarak çalışanlar çalışmakta olunan veya ortağı ya da tek yetkilisi oldukları şirketten antetli kâğıda Suudi Arabistan Konsolosluğu’na hitaben İngilizce yazılmış şirket kaşeli ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçenin aslı)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası (en az 30.000 Euro olmalı ve ülkeye seyahatten bir gün önce ve bir gün sonrasını kapsamalıdır.)
 • Banka Hesabı (vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınmış olan ve son 6 ayı kapsayan hesap hareketleri özeti)
 • İş yeri evrakları (İşverenler ve çalışanların hazırlamak zorunda olduğu evraklar: vergi levhası, oda faaliyet belgesi, imza sirküleri, Ticaret Sicil Resmî Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adres, unvan ve faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari Sicil Gazetesi’nin fotokopisi)
 • İş yeri belgeleri (çalışanlardan talep edilen son döneme ait barkodlu vergi levhası, şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Ziraat Odası gibi kurumlardan alınmış son 3 ayı kapsayan kaşeli ve ıslak imzalı faaliyet belgesi, iş yeri müdürünün noterden onaylanmış İmza sirküleri fotokopisi, çalışılan şirketin bilgilerini kapsayan ticari sicil gazetesi fotokopisi, muhasebeciden alınmış veya SGK Genel Müdürlüğü’nden alınmış barkodlu SGK işe giriş bildirgesi, e devletten alınmış barkodlu SGK4A hizmet dökümü, başvurudan önceki son 3 ayı kapsayan aya ait şirket yetkilisi tarafından imzalanış ıslak kaşeli imzalı maaş bordoları
 • Çiftçiler için ziraat odalarından son 3 ay içerisinde alınmış çiftçilik belgesi, ziraat odalarından alınmış mesleki onay belgesi ve kapasite raporu belgesi, e-devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü, tapu fotokopileri var ise araç ruhsatları
 • Faiz geliri sağlayanlar için bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri. Kira geliri var ise kiraların bankaya yattığını gösteren 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi, tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın