Suudi Arabistan Vize Reddi Nedenleri

Suudi Arabistan Vize Reddi

Bu sayfamız, Suudi Arabistan Vize Reddi Nedenleri, İtiraz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Suudi Arabistan  vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Suudi Arabistan vize başvurusu adımlarının tümü doğru ve eksiksiz olarak yerine getirilse dahi vize reddi alma olasılığı vardır. Konsolosluk ret kararı verdiğinde başvuru sahiplerine bir belge ile bildirilir. Bu belgede ret kararının nedenleri de yer almaktadır. Vize reddi sonrası başvuru sahiplerinin yeniden Suudi Arabistan vize başvurusu yapması ve başvuru adımlarının tümünü yeniden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Yeniden başvuru yaparken konsolosluğun mektubundaki ret kararı nedenleri de göz önünde bulundurulmalı ve yeniden aynı hataların yapılmamasına dikkat edilmelidir. Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

Suudi Arabistan’a vize başvurusu yaptıysanız vize başvuru amacınızı kanıtlamalısınız. Eğer başvuru amacınızı kanıtlayamaz iseniz başvurunuz onaylanmaz. Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi yamalısınız. Vize başvuru dilekçesinde seyahat amacı ve şartınızı belirmelisiniz. Vereceğiniz diğer evraklar ile bunu desteklemelisiniz. Eğer davetiye verildiyse bunu kanıtlayabilirseniz. Ya da ziyaret vizesi alacaksanız ziyaret edeceğiniz kişinin ikametini vermelisiniz.

Suudi Arabistan’a giriş yasağınız olmamalı bu durum sizin kesin olarak vize alamamanıza neden olur. Daha önceden Suudi Arabistan’a gitmiş, vize süresi bitmiş ve ülkeye geri dönmeyen akrabanız var ise vize başvurunuz reddedilebilir. Vize başvurularının uzun sürme nedenlerinden birisi de budur. Sizin ülkeye geri döneceğinizden emin olmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan seyahatinizi karşılayacak ekonomik durumunuzun olduğunu kanıtlamalısınız. Suudi Arabistan konsolosluğu veya elçiliği bu durumdan emin olmalı yoksa Suudi Arabistan vize reddi alabilirsiniz. Bunu banka hesap dökümü, gelir belgesi gibi belgeler ile kanıtlayabilirsiniz.

Suudi Arabistan ziyaretinizde Suudi Arabistan kamu güvenliği ve düzenini bozmayacağınızı kanıtlamalısınız. Hiçbir devlet kendi ülkesinin düzeninin ve güvenliğinin bozulmasını istemez. Sabıkanız varsa ya da daha önce ziyaret ettiğiniz bir ülkede bir suça karıştıysanız vize alma ihtimaliniz çok düşüktür.

Suudi Arabistan ziyaretinizde başınıza gelebilecek acil durumlarda masrafların karşılanması gerekmektedir. Bundan dolayı Seyahat sigortası yapılmalıdır. Bu durum sizin vize reddi almanıza neden olabilir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın