Dubai

DUBAİ VİZE İŞLEMLERİ

Dubai vizesi işlemleri ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Dubai vizesi nasıl alınır? Dubai online vize başvurusu nasıl yapılır? Dubai vizesi gerekli evrakları nelerdir? gibi Dubai vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Başvuruda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

Dubai Vize İşlemleri - Ligarba Turizm
Dubai Oturum Vizesi İşlemleri - Ligarba Turizm
Dubai Vizesi Formlar ve Dokümanlar
Dubai Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Pasaport Türleri Dubai Vizesine Başvurmalıdır?

T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportla Dubai vizesine başvuruda bulunmaları gerekir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne vize başvuru yapmak için ilk olarak istenilen vize türüne göre hareket etmektir. Dubai vizesi süresine, seyahat amacına göre kategorilere ayrılmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dubai vizesi başvurusu internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. 

Dubai Online Vize Başvurusu

Online Dubai Vize Başvurusu

Dubai online vize başvurusu nasıl yapılır? Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön, arka yüzünü ve Bilgilendirme ve Taahhütname Formunu önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Dubai E-Vize Online başvurusu 30 Gün Tek Girişli yapılmaktadır. Diğer vize çeşitleri için Dubai uzmanımızla görüşebilirsiniz.

Online vize başvuru formundaki bilgilerin, almak istenilen vize türüne göre gereken evrakların doğru ve eksiksiz olarak sisteme yüklenmesi gereklidir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurularını direkt başvuru kabul etmez. Dubai vize başvurularınızı Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile koordineli bir şekilde çalışan Ligarba Turizm aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Online Dubai Vizesi

Online Dubai Vizesi - Ligarba Turizm

Dubai vizesi nasıl alınır? Türk Vatandaşları Dubai seyahatleri öncesi online vize başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Dubai turistik vizesinin geçerli süresi 60 gündür ancak kalma süresi 30 gündür. Kalma süresi giriş yapılan ilk günden itibaren başlamış olur. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil), Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri seyahatlerinde 180 günün 90 gününü aşmayacak şekilde Dubai vizesinden muaf tutulur. Dubai vizesi online olarak alınabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile anlaşmalı olan Ligarba Turizm danışmanlığında Dubai vize başvuru işlemlerinizi online olarak hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. 

Dubai vize ücreti, Dubai’de kalış, giriş, çıkış durumuna göre değişmektedir. Dubai vize ücreti başvurunun işleme alınabilmesi için talep edilmektedir. Vizenin reddi durumunda para iadesi yapılmamaktadır. Dubai vizesi başvuru yapıldığı günden itibaren yaklaşık olarak 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize başvurularının ret edilmesi veya onaylanmaması durumundan Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik Departmanı’nın inisiyatifi altındadır. 

Başvurunuzu yapmadan önce, vize başvurusu için ödenmesi gereken vize hizmet bedeli kredi kartı veya banka havalesi ile ödenebilmektedir. Aldığınız vize türüne göre kalma süresini aştığınız takdirde Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından 3000$ ceza kesildiğini hatırlatırız.

90 gün içinde tek girişli Uzun Dönem Dubai Vizesi ise, vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında ülkeye tek sefer giriş, en fazla 90 gün ülkede kalma hakkı tanıyan vize türüdür.

Dubai Vizesi ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dubai Göçmenlik Ofisi uyarınca vize süresini aşan kişiler için cezai yaptırım uygulanmaktadır. Sahip olduğu vizenin izin süresini geçen kişiler Göçmenlik Bürosuna kaçak olarak rapor edilmektedir. Ülkeden çıkış esnasında fazladan ikamet edilen gün sayısı kadar para cezası uygulanmaktadır. Böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde kişinin bir sonraki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanabilmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Dubai ticari vize başvurusu yapacak yabancı pasaport sahiplerinin Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği bulunan oturum veya çalışma izinlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Dubai vizesi başvuru değerlendirme süresinin herhangi bir nedenle olumsuz olarak sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle vize talebi oluşturma sürecinin doğru olarak tamamlanması önem teşkil eden konular arasında yer almaktadır.
  • Dubai vizesine başvuruların değerlendirilmesi ortalama 1-3 iş gününü kapsamaktadır. Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tatil günleridir. Başvurunun resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tatil günleri, konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talep edilmesi gibi durumlar sonuçlanma süresinin değişikliğe uğramasına neden olabilmektedir.
  • Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda bulunan kişilerin İran, Kish vb. sınır ülkelerine giriş çıkış yapmaları ve bu durum tespit edilmesi halinde en az 6 ay boyunca BAE sınırları içerisine giriş yapmaları söz konusu olmamaktadır. Bu durum pasaportlarına İran giriş-çıkış kaşesi olan yolcuları kapsamamaktadır.
  • Dubai vizeleri e-vize (elektronik vize) olarak tahsis edilmektedir. Bu nedenle pasaport üzerine herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Başvuru sahiplerinin vize onay belgesi ve pasaportları ile ülke sınırından geçmeleri gerekmektedir.
  • Birden fazla vize başvurusu yapılması halinde başvurular olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle tek bir doğru başvuru yapılması ve değerlendirme kararının beklenmesi gerekmektedir.

Yabancılar İçin Dubai Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai vizesi işlemleri arasında en önemli konulardan bir tanesi de gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Dubai vizesi gerekli evrakları konsolosluğa sunmadan önce doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlandığından emin olunmalıdır.

  • Dubai Konsolosluğu tarafından vize başvuru aşamasında talep edilen belgeler vize başvuru sahibinin niteliğine, seyahat süresine ve ülkeye giriş hakkına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kısa süreli vize başvuru işlemleri sırasında genellikle renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport ve ilgili vize ücret ödemesini gösteren banka dekontu talep edilmektedir.
  • Türkiye’den yapılan yabancı ülke vatandaşlarının Dubai vizesi başvurularında Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği bulunan oturum veya çalışma izni belgesinin ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Uzun süreli vize başvuru işlemleri Dubai Göçmenlik Bürosu tarafından kabul edilmektedir.
  • Ligarba turizm olarak gerekli evrakların düzenlenerek başvurunun eksiksiz şekilde yapılması konusunda hizmet vermekteyiz. Başvuru adımlarının tamamlanmasının ardından vize talebi ortalama 72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Resmi tatil günleri, konsolosluk yoğunluğu veya ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilmektedir. Bu nedenle seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına seyahat başlangıç tarihinden en az 10 iş günü öncesinde acentamız ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Vizeler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Türk vatandaşlarından umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi kişiler Dubai ziyaretleri için Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Hizmet pasaportu (Gri), Hususi pasaportu (Yeşil) ve Diplomatik pasaportu (Siyah) olan kişilerin 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen ziyaretleri için Dubai vizesi almalarına gerek yoktur.

Dubai vize başvurularının değerlendirme süreleri yaklaşık 3-4 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak Vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahat edecekleri tarih aralığına 15 gün kala vize başvurularını tamamlamalarında fayda vardır.

Dubai’ye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının sorduğu en önemli sorulardan birisi “Dubai kapı vizesi veriyor mu?” olmuştur. Türk vatandaşlarına Dubai kapı vize uygulaması yoktur. Dubai’yi ziyaret etmek için Türk vatandaşları seyahat tarihinden önce vize işlemlerini tamamlamalıdır.

Dubai vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Gerekli evraklar ve vize başvuru formu eksiksiz şekilde tamamlandıktan sonra, akredite acenteler veya vize başvuru merkezleri üzerinden işlemler gerçekleştirilir. Randevu tarihini  başvuru merkezlerine gitmeden önce almalısınız. Dubai vize başvuru işlemleri hem birebir  hem deE-Posta yoluyla ilgili yerlere ulaştırılır. Gönderilen belgeler için gerekli biyometrik veri girişleri yapılır. Daha sonra Türkiye Dubai Başkonsolosluğuna ulaştırılan belgeler detaylı şekilde incelenir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın