Dubai Transit Vizesi

Dubai Transit Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Dubai Transit Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Dubai Transit Vize almak gerekli mi? Dubai Transit vize nasıl alınır? Transit  vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Dubai Transit vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Dubai vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Umuma Mahsus pasaportlar Dubai Transit vizesine tabidir. Vizeler Ankara’daki BAE Büyükelçiliğinden, İstanbul’daki BAE Başkonsolosluğundan veya iki ülke arasında seferleri bulunan havayolları tarafından temin edilebilmektedir.

Dubai üzerinden transit geçiş süresi 24 saati aşıyorsa seyahat etmeden önce vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Dubai Transit vizesi havaalanından alınamamaktadır. Yolcuların seyahat etmeden önce mutlaka geçerli bir vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Dubai vizesi, pasaporta işlenen vizelerden değildir. Diğer vize türlerinde olduğu gibi e-vize olarak düzenlenmektedir.

Dubai transit vizesi, elektronik olarak yapılabilir ancak başvuru işlemleri, bireysel olarak yapılamaz. Vize başvurularının, Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik bürolarına veya yetki verilmiş acentelere yapılması gerekir. Dubai Transit Vizesi konusunda yetkilendirilmiş olan acentemiz Ligarba Turizm ile iletişime geçerek vize işlemlerinizi en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAE’ne vizesiz giriş için uygun olan vatandaşların transit vizesi almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları transit vize başvurusunda bulunmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 24 saati aşan transit geçişleri için mutlaka vize almalıdır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın