Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

Bu sayfamız, Dubai Evrak Tasdik işlemleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Dubai Evrak Tasdik İşlemleri Belgeleri yazımızda sizler için listelenmiştir. Dubai vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Menşe Sertifikası, ihracatçının bağlı olduğu Ticaret Odası tarafından onaylanan ve ürünlerin menşeini gösteren belgedir. İhraç edilecek ürünün menşeini belgelemek için ürünlerin ihraç edileceği ülkenin diplomatik temsilcilikleri tarafından onaylanması zorunluluğu bulunmaktadır. Türkiye’den gerçekleştirilen ihraç işlemlerinde ürüne ait Menşe Sertifikası, ürün ve faturaların ihraç edilen ülkenin konsolosluğuna onaylatılması gerekmektedir.

CezayirİranFasÜrdünMısır, Dubai, Suriye, Tunus ve Lübnan’a yapılan ihracatlarda evrakların onaylanması şartı aranmaktadır. Dubai evrak tasdik işlemleri için gerekli evrakları acentamıza iletmeniz halinde vize temsilcilerimiz işlemleri sizin adınıza en doğru şekilde tamamlamaktadır.

Ortadoğu ülkeleri konsoloslukları dahilinde fatura tasdiki, menşe şahadetnamesi, vekaletname, sözleşmeler, sağlık sertifikası gibi evrakların yanı sıra söz konusu ülkelerde açılan ihalelere dahil olacak şirkete ait resmi belgelerin de onay işlemleri gerçekleştirilmektedir. Konsolosluk tasdikli fatura (Consular Invoice) diğer adı ile Tasdikli fatura (Certified İnvoice-Visaed İnvoice) olarak geçen belgenin ihracatçının orijinal faturasını düzenleyerek, ihraç edilecek ülke konsolosluğuna tasdik ettirmesinin ardından ithalatçıya gönderdiği faturaya verilen isimdir. İhracatçı bu aşamada öncelikle kendi orijinal faturasını düzenlemektedir. Sonrasında ilgili belgeyi bağlı olduğu Valilik aracılığıyla onaylanmaktadır. Özellikle Ortadoğu ülkeleri ve İsrail söz konusu faturayı talep etmektedir.

Birçok Ortadoğu ülkesi turistik, ticari, diplomatik amaçlarla seyahat eden kişileri vize prosedürüne tabii tutmalarına benzer olarak Türkiye’de ihraç edilecek ürünler içinde tasdik işlemi talep etmektedir. Ligarba turizm olarak Ortadoğu ülkeleri ile ilgili vize ve fatura tasdik işlemleri için danışmanlık hizmeti verdiğimizi bildirmek isteriz. Onay işlemi gerektiren evraklar tarafımızca incelenerek yetkili temsilciliklerin tasdiki için hazırlanmaktadır. Onaylanan belgeler acentamız tarafından şahsınıza iletilmektedir. İstanbul sınırları dışında ihracat yapan firmalar faturalarını İl Valiliği onayından geçirdikten sonra tarafımıza ileterek ilgili ülkenin konsolosluğuna onaylatılmasını sağlayabilmektedir.

Dubai Evrak Tasdiki İşlemlerinde Gereken Belgeler

Dubai Evrak Tasdik İşlemlerinde Gereken Evraklar

Dubai belge onay işlemlerinde süreci sizin adınıza takip edebilmemiz için aşağıdaki belgeleri acentamıza iletmeniz yeterli olmaktadır.

  • Tasdik edilecek olan resmi belgenin aslı,
  • Şirketin antetli kağıdına yazılmış olan yetkilendirme yazısı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu onaylanacak her evrak için ayrı başvuru ücreti talep etmektedir. Belge onay işlemlerine ait ücretler için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İthalat yapılacak ülkenin ithalat mevzuatında tasdik belgesinin bulunması koşulu olduğunda acentamız ihracat yapılacak ülkenin konsolosluğu ile iletişime geçmektedir. Bir sonraki adımda temin edilecek olan boş fatura formunu doldurarak ilgili konsolosluğun onayından geçirerek tasdik edilen faturayı tarafınıza iletmektedir. Söz konusu fatura sayesinde menşei ve ihraç yapılan ülkenin belirlenmesi ile ihraç fiyatının cari piyasa fiyatına uygunluğu ithalat yapılacak ülkenin konsolosluğunca kontrol edilmiş olmaktadır.

Fatura tasdiki ile ithalatçı ülkenin düşük faturalarla ürün bedellerini düşük gösterme suretiyle vergi ve ithalatçının ihracatçı ile anlaşarak ülkesi dışına döviz kaçırması ihtimallerinin önüne geçilmektedir. Onayı istenen belgeler genellikle menşe şahadetnamesi, fatura ve sağlık sertifikası gibi evraklar olmaktadır. Tasdik işlemi yapılmamış ürünleri gümrük işlemleri yapılamamaktadır. Ülke temsilciliklerinin belge onay işlemi ile ilgili prosedürleri farklılık gösterebilmektedir. Dubai Evrak Tasdik İşlemleri prosedürü, maliyet, harç bedelleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve ilgili hizmetten yararlanmak için acentamız ile iletişim bilgilerimiz üzerinden görüşme yapabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Diploma aslı yalnızca Noter işlemi sırasında gerekli olmaktadır. Kısaca Dubai Konsolosluğuna diploma tasdik işlemi için diplomanın aslını vermeye gerek yoktur. Ayrıca diploma tasdik işlemi noter onaylı tercüme belgenizin üzerine yapılır..

Özel bir durum olmadığı sürece Türkiye’deki BAE Konsoloslukları kargo ile yapılacak evrak tasdik başvurularını kabul etmemektedir. Belgelerin elden teslim edilip, evrak tasdik işlemlerin başlatılması daha yararlı olacaktır.

Birleşik Arap Emirliklerinde kullanılmak üzere hazırladığınız tüm evrakları Konsolosluğa giderek oradan tasdik yaptırmalısınız. Konsolosluğun talep ettiği formata uygun bir şekilde evraklarınızı hazırlamanız yeterli olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın