Dubai Vize Reddi

Dubai Vize Reddi Nedenleri

Bu sayfamız, Dubai Vize Reddi Nedenleri, Dubai Vize Reddi Tekrar Başvuru ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Dubai  vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Dubai vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Dubai Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Dubai sınırları içerisine seyahat edecek kişiler ülkeye giriş yaptıktan sonra sahip oldukları vizenin izin verdiği süre dahilinde Dubai’de kalma hakkına sahiptir. Dubai seyahati için tahsis edilen vizenin süresine sadık kalınması oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Dubai vize reddi nedenleri neler olabilir? Vize süresinin aşılması durumunda ilgili kişilere cezai işlem uygulanmakla birlikte Dubai sınırlarından çıkış esnasında fazladan kalınan süre için para cezası kesilmektedir. Söz konusu duruma ek olarak vize süresini aşan kişiler Dubai Göçmenlik Ofisi aracılığıyla kaçak olarak rapor edilmektedir. Bu durumda bir sonraki Dubai vize başvurusunun ret kararı ile sonuçlanması ihtimali artmaktadır.

Vize süresinin aşımına ek olarak Dubai vizesi için birden fazla başvuru yapılması ve birden fazla geçerli Dubai vizesi olması durumunda başvuru olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Dubai vizesi ile ülke sınırları içerisinde herhangi suç teşkil edecek olaya karışılması durumunda bir sonraki başvuruda vize talebi konsolosluk tarafından ret kararı ile sonuçlandırılmaktadır.

Dubai’den Vize Reddi Aldım. Tekrar Başvuru Yapabilir miyim?

Dubai vize reddi tekrar başvuru durumunda ne yapmalıyız? Dubai vize başvurusunun olumsuz olarak değerlendirilmesi sonucunda yapılması gerekenlere dair bilgileri bir cevap niteliğinde sizlerle paylaşmayı amaçladık. Dubai vize talebinin olumsuz olarak sonuçlanmaması için dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda detaylı olarak açıklamış bulunmaktayız. Dubai Konsolosluğu genellikle söz konusu durumlarda başvuruları ret kararı ile sonuçlandırmaktadır.

  • Daha önce yapılan Dubai seyahatinde vize süresinin aşılması durumunda Dubai Göçmenlik Ofisi kişiyi rapor etmektedir. Bu nedenle bir sonraki başvuruda vize talebi olumsuz olarak değerlendirilmektedir.
  • Dubai’de kısa veya uzun süreli geçerli oturum izni sahibi olarak tekrardan vize başvurusu yapıldığında Dubai Göçmenlik Ofisi başvuru sahibinin geçerli oturum iznini sistemde görmesi nedeniyle vize başvurusunu ret kararı ile sonuçlandırmaktadır.
  • Birden fazla Dubai vize başvurusu yapıldığında başvuruların tümü geçersiz kabul edilmektedir.
  • Daha önce Dubai Turistik Vizesi ile gerçekleştirilen seyahatte Dubai Göçmenlik Ofisi vize çıkış kaşesini sistemde görmediği zaman yapılan başvuru olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.

Dubai vize başvurusu Göçmenlik Ofisi üzerinden elektronik posta yolu ile gönderilmektedir. Bu nedenle yukarıda sıralanan sebeplerden dolayı başvurunun reddedilmesi durumunda söz konusu olumsuz karara itiraz hakkı bulunmamaktadır. Başvurunun tekrardan oluşturulması gerekmektedir.

Dubai Vize Başvurusunun Reddedilmesi Hakkında  

Dubai için geçerli bir vizeye sahipken tekrardan başvuru yapıldığında vize talebi olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Ancak geçerli Dubai vizesi olan pasaportun kaybedilmesi durumunda yeniden vize başvurusu yapılması ve geçerli vizenin iptal edilmesi gerekmektedir. Geçerli vize Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden para cezası ile birlikte iptal edilmektedir. Ligarba turizm olarak ilgili durumlarda başvuru sahiplerine gerekli danışmanlık desteğini sağlayarak başvurunun yeniden en doğru şekilde yapılmasını sağlamaktayız.

Dubai vizesine başvuru işlemleri online ortamda yapılmaktadır. Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan acentamız aracılığıyla süreç oldukça hızlı bir şekilde yönetilmektedir. Acentamız ile iletişime geçerek en kısa sürede Dubai vizesine sahip olarak ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai vize talebinin herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru adımlarının en doğru şekilde ve eksiksiz olarak tamamlanması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru aşamasında talep edilen adımların tamamlanmaması, bilgi ve belgelerin eksik, hatalı veya tutarsız ibraz edilmesi ret nedenleri arasında yer almaktadır. Acentamız ile yapacağınız başvurularda vize talebinin hatalı olarak yapılması nedeniyle reddedilmesi ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.

Dubai vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsoloslukları inisiyatifindedir. Başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren kurumların vize taleplerini değerlendirme konusunda herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Ligarba turizm olarak başvuru aşamasında sağlamış olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanarak sürecin sizin açınızdan oldukça kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Acentamız sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesi, farklı illerde hizmet veren şubeleri ve uzman kadrosu ile en doğru hizmeti vermeye devam etmektedir. İletişim adreslerimizi kullanarak konu ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilir ve başvuru sürecini şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın başlatabilirsiniz.

Başvuru sahiplerinin seyahatlerine uygunluk gösteren vize türüne başvuru yaparak Dubai sınırları içerisine seyahat etmeleri gerekmektedir. İlgili vize izin süresi sona ermeden önce Dubai’den ayrılmaları şartı aranmaktadır. Seyahatin planlanan süreden uzun sürecek olması durumunda ilgili sürenin uzatılması oldukça önem arz etmektedir. Aksi takdirde ülkeden çıkış anında cezai işlem uygulanmakta ve fazladan kalınan gün sayısı kadar para cezası kesilmektedir. Söz konusu durum bir sonraki Dubai vize başvurusunda ret kararı alma ihtimalini arttırmaktadır. Bu nedenle seyahatin prosedüre uygunluk gösterecek şekilde başlaması ve sona ermesi oldukça önem arz etmektedir.

Sıkça sorulan sorular

  1. Daha önce yapılan Dubai seyahatinde vize süresinin aşılması durumunda Dubai Göçmenlik Ofisi kişiyi rapor etmektedir. Bu nedenle bir sonraki başvuruda vize talebi olumsuz olarak değerlendirilmektedir.
  2. Dubai’de kısa veya uzun süreli geçerli oturum izni sahibi olarak tekrardan vize başvurusu yapıldığında Dubai Göçmenlik Ofisi başvuru sahibinin geçerli oturum iznini sistemde görmesi nedeniyle vize başvurusunu ret kararı ile sonuçlandırmaktadır.
  3. Birden fazla Dubai vize başvurusu yapıldığında başvuruların tümü geçersiz kabul edilmektedir.
  4. Daha önce Dubai Turistik Vizesi ile gerçekleştirilen seyahatte Dubai Göçmenlik Ofisi vize çıkış kaşesini sistemde görmediği zaman yapılan başvuru olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.

Dubai vize başvurusu Göçmenlik Ofisi üzerinden elektronik posta yolu ile gönderilmektedir. Bu nedenle yukarıda sıralanan sebeplerden dolayı başvurunun reddedilmesi durumunda söz konusu olumsuz karara itiraz hakkı bulunmamaktadır. Başvurunun tekrardan oluşturulması gerekmektedir.

Dubai vizesi başvurusunun reddedilme sebepleri arasında eksik belge sunmak, eksik bilgi vermek, hatalı bilgi vermek, adli sicil kaydının temiz olmaması, bulaşıcı bir hastalığının olması gibi durumlar bulunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın