Endonezya

ENDONEZYA VİZE İŞLEMLERİ

Endonezya vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda Endonezya vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Endonezya vizesi nasıl alınır? Endonezya vize başvurusu nasıl yapılır? Endonezya vize türleri nelerdir?

Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Endonezya Vize işlemleri
Endonezya oturum işlemleri
Endonezya vizesi formlar ve dökümanlar
Endonezya vizesi sıkça sorulan sorular

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

Endonezya Cumhuriyeti’nin 12 Ocak 2010 tarihinde aldığı İnsan Hakları ve Hukuku kararlarına göre 65 ülke vatandaşını, Kapı Vizesi uygulamasından yararlandırmaktadır. T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları, Endonezya vize rejimine tabidirler. Normal pasaport sahipleri için kapıda vize uygulamasıyla en fazla 30 güne kadar vize uygulaması vardır. 30 günden kısa süreli vize ihtiyacı olanlar gerekli evraklarla havaalanı veya gümrük kapılarında vizeyi kısa süre içerinde alabilirler. Türkiye vatandaşları da Endonezya’ya hava alanı veya liman gümrük kapılarından girişte, maksimum 30 gün ikameli Kapı Vizesi alma hakkına sahiptir. 

Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri ise 14 güne kadar ülkeye vizesiz giriş yapabilirler. Oturum, öğrenci vizesi veya 30 günden daha uzun süreli vize için ise Endonezya Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurup yaklaşık 3 iş gün içerisinde sonuç alınabilmektedir.  Endonezya Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapmak için vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Endonezya Konsolosluğu, vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. 

endonezya vizesi

Endonezya’da turistik, aile, sosyal, sanat ve kültür, devlet görevi, hükümet toplantısı veya transit geçiş için kalmayı planlayan bir Türk vatandaşı, aşağıdakilerin gösterilmesi koşuluyla Endonezya’ya Vizesiz girebilir: 

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport 
 • Gidiş-dönüş uçak bileti fotokopisi 
 • Otel rezervasyonunun fotokopisi

Endonezya’ya seyahat bir davet üzerine gerçekleştiriliyor ise; Davet Mektubu’nun sunulması gerekmektedir.

Not: Türkiye için Endonezya vizesi kalkmış olsa da bu ülkede sınırsız kalabileceğiniz anlamına gelmiyor. Girişte pasaportunuza vurulan damga ile Endonezya’da en fazla 30 gün kalabiliyorsunuz. Endonezya’da birçok yerde bulunan göçmenlik bürolarına giderek belirli bir ücret karşılığında dilerseniz vizenizi 1 ay daha uzatabiliyorsunuz.

Vizeler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Turistik, aile ziyareti, sosyal, sanatsal etkinlikler gibi amaçlarla Endonezya’yı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları aşağıdaki koşulları yerine getirdiği takdirde Endonezya’ya vizesiz girebilecektir;

 1. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması
 2. Uçak biletinizin gidiş-dönüş olacak şekilde fotokopisi
 3. Endonezya’da kalacağınız otelin rezervasyon fotokopisi

Endonezya Türkler için vizeyi kaldırmış gibi görünebilir. Ancak Ülkeye girdikten sonra pasaportunuza vurulan damga ile 30 gün ülkede bulunma hakkınız vardır. Eğer süreyi uzatmak isterseniz göçmenlik bürolarına başvuruda bulunup vize sürenizi 1 aylık daha uzatabilirsiniz.

  Endonezya’ya 168 ülke vizesiz bir şekilde giriş yapabilmektedir. Fakat pasaport olmadan giriş yapılmasına izin vermemektedir.

  Bir Yorum Yazın

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmadı.
  Bizi Arayın