Küba

KÜBA VİZE İŞLEMLERİ

Küba vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Küba vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Küba Vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

Küba turistik ticari öğrenci tüm vize türleri
Küba oturum vizesi işlemleri
Küba vizeleri formlar ve dökümanlar
Küba vizeleri sıkça sorulan sorular

T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportla Küba vizesine başvuruda bulunmaları gerekir. Küba vizesi 30 günlük tek girişli seyahat hakkı tanıyan bir vize türüdür. Bir defaya mahsus Küba’daki göçmenlik bürosundan 30 günlük süre ile uzatılabilmektedir.

Resmi pasaport (Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport) sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar yapacakları Küba seyahatlerinde vize uygulamasından muaftır. 

Küba vizesi Amerika, Birleşik Krallık, Schengen vizeleri gibi pasaporta işlenen bir vize değildir, izin belgesi şeklinde düzenlenir. Başvuru sahibi, adına düzenlenen vizeyi şahsen alabilmekte veya kargoyla iletilmesini talep edebilmektedir.

T.C. vatandaşları, Türkiye Küba temsilciliği olan Küba Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne veya Küba vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilciliklere gelerek Küba vizesi başvurularında bulunabilir.

Küba vize başvurusu online olarak Türkiye’nin her yerinden yapabilmektedir. Küba vizesi başvuru işlemlerinde Türkiye çapında bölge ayırımı yapılmamaktadır.

Küba Vizesi Türleri

Küba vize türleri

Küba vize türleri, seyahat amacına göre belirlenmektedir. Vize başvurusunda bulunmadan önce doğru bir şekilde belirlenmesi ve buna uygun başvuru yapılması gerekmektedir. Yanlış türde başvuru yapılması vize reddine sebep olacaktır.

 Küba vizesi türleri aşağıdaki gibidir;

  • Küba Turistik:30 günlük tek girişli vizedir. Turistik seyahatler için geçerlidir.
  • Küba Ticari: 30 gün içerisinde 1 hafta veya 15 gün kalış hakkı tanır. Kısa süreli ticari faaliyetler için alınması gereken vizedir.
  • Küba Aile Arkadaş ziyareti: 30 güne kadar seyahat hakkı tanır. Ziyaret amaçlı seyahat edecek kişilerin başvurması gerekir.

Küba Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Küba vizeleri için gerekli evrak listesi

Küba vizesi için gerekli evraklar başvuru türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru türü, seyahat amacına göre belirlenmektedir.

Turistik vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

  • Vize Başvuru Formu
  • Pasaport Aslı Ve Fotokopisi
  • Ödeme Yapıldığına Dair Dekont
  • Otel Rezervasyonu
  • Uçak Bileti/Rezervasyonu

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın