Küba Vize İşlemleri

KÜBA VİZE TÜRLERİ

Küba Vize işlemleri, başvuruları doğrudan Küba Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Küba hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Küba vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Kısa Süreli Vizeler(C)(90 günden Kısa süreli)

Küba’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

KÜBA TURİSTİK VİZESİ
Küba turistik vize işlemleri

Küba’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

KÜBA TİCARİ VİZESİ
Küba ticari vize işlemleri

Küba’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

KÜBA TRANSİT VİZESİ
Küba transit vize işlemleri

Küba üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

KÜBA ŞOFÖR VİZESİ
Küba şoför vize işlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Küba’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

Uzun Süreli Vizeler(D)(90 günden Uzun Süreli)

Küba’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

KÜBA ÇALIŞMA VİZESİ
Küba çalışma vize işlemleri

Küba’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın