Kamboçya

KAMBOÇYA VİZE İŞLEMLERİ

Kamboçya vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Kamboçya vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Kamboçya vizesi nasıl alınır? Kamboçya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

Kamboçya genel vize işlemleri
Kamboçya oturum vizesi işlemleri
Kamboçya vizesi formlar ve dökümanlar
Kamboçya vizesi sıkça sorulan sorular

Kamboçya vizesi nasıl alınır? T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportla Kamboçya Krallığı’na seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları zorunluluğu bulunmaktadır. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi vatandaşlarımız Kamboçya’ya yapacakları 90 günü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Online Kamboçya Vizesi

Kambocya online vizesi

Kamboçya vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızdan yalnızca Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri başvurularını online olarak gerçekleştirebilmektedir. Kamboçya elektronik vize başvurularında gerekli evrakların sisteme yüklenmesi ve vize ücreti ödemesinin online olarak yapılması gerekmektedir. 

Tüm işlemlerin sorunsuz olarak tamamlanması ile birlikte e-vize değerlendirme süreci başlatılmaktadır. Kamboçya elektronik vize başvuru değerlendirme süreci sona erdiğinde başvuru sonucu belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. 

Kamboçya Vizesi için Gerekli Evraklar

Kamboçya vizesi gerekli evraklar
  • Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor. Ebeveyninin pasaportuna kayıtlı reşit olmayanlar için de ayrıca başvuru formu doldurulması koşulu aranıyor.
  • Pasaport: Pasaportunuzda vize için en az 2 boş sayfa bulunması isteniyor. 
  • Fotoğraf: 2 adet biometrik fotoğraf. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olmalı. Yüzün fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak kadar, baş ve omuzlar görünüyor şekilde yakın çekim olması gerekiyor. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmiyor.
  • Uçak-Otel rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktısını diğer evraklarla birlikte başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarının satın alınması koşulu bulunmuyor.
  • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (güncel ve orijinal olması gereken belge kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)
  • Aşı Kartı: E-Nabız sistemi veya HES uygulaması üzerinden alınmış 2 Doz aşının da detaylarını gösteren Aşı Kartı

Kamboçya Vizesi Başvuruları ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kamboçya vizeleri bilinmesi gerekenler
  • Kamboçya vize başvuru işlemlerinin acentamız aracılığıyla gerçekleştirilmesi halinde şahsen bulunmanız gerekmemektedir. Gerekli evrakların acentamıza iletilmesi ve vize ücreti ödeme işlemini online olarak gerçekleştirilmesi halinde başvuru işlemleri sizin adınıza yapılmaktadır. 
  • Kamboçya vize başvuru işlemlerini değerlendirme ve onaylama yetkisi yetkili temsilciliğin görev alanı içerisinde yer almaktadır. Başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren kurumların başvuruları değerlendirme ve onaylama yetkisi bulunmamaktadır. 
  • Başvuru işlemleri sırasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Değerlendirme aşamasında eksik evrak tespit edilmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın