Kamboçya Vize Reddi

Kamboçya Vize Reddi Nedenleri

Bu sayfamız, Kamboçya Vize Reddi Nedenleri, Vize Reddine İtiraz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Kamboçya vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Kamboçya Konsolosluğu’na ve Kamboçya Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Kamboçya vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Kamboçya konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

Kamboçya Vizesi Ret Sebepleri

Kamboçya vize reddi sebepleri

1-Kamboçya Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan Kamboçya vizesi başvuruları da Kamboçya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-Kamboçya Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Kamboçya’ya yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. Kamboçya seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Kamboçya reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da Kamboçya vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-Kamboçya vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Kamboçya seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Kamboçya Konsolosluğu Kamboçya vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Kamboçya vize başvurularını reddetmektedir. 

4-Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Kamboçya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

5-Kamboçya’e seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin Kamboçya vizesi başvuruları Kamboçya vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. Bulaşıcı hastalığı olan kişiler ve aşı kartı bulunmayan kişiler Kamboçya’ya giriş yapamazlar. Ağır psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkları olanlara giriş izni verilmez. 

6-Kamboçya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Kamboçya vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin Kamboçya vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin Kamboçya vize başvurusu reddedilir.

Kamboçya Vize Reddine İtiraz

Kamboçya vize reddine itiraz

Kamboçya vize reddi kararı verildikten sonra vize başvuru sahibinin adresine bir yazı ile karar bildirilir. Vize başvuru sahibi bu karara konsolosluğa başvurarak itirazda bulunabilir. İtiraz kabul edilmezde vize başvuru sahibi kararı temyize götürebilir.

Kamboçya vizesi başvurunuz reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. 

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez

Vize başvurunuz reddedilirse, ödediğiniz başvuru ücreti size iade edilmez.

Kamboçya vize reddine itiraz için özel bir form yoktur. Kamboçya vize reddine itiraz vize ret mektubunuzda yazan sebepleri açıklar nitelikte İngilizce yazılmış bir dilekçe hazırlamalısınız. Bu dilekçe içerisinde tarih, kişisel bilgileriniz (İsminiz, Pasaport ve TC numarası, doğum tarihi gibi) ve iletişim bilgileriniz yer almalıdır. Bununla birlikte vize ret mektubunuzda yer alan numarayı da eklemelisiniz. Dilekçenizi muhakkak imzalamalısınız. Bu dilekçeye ek olarak vize ret mektubunuz, ret kararının yanlış olduğunu düşündüğünüz evrakları eklemelisiniz (Vize başvurusu sırasında sunmuş olduğunuz evrakları tekrar sunmanıza gerek yoktur)

Vize red gerekçeniz ile Ligarba Turizm Vize Ekibimize ulaşmanız halinde itiraz dilekçenizi danışmanlarımız ile birlikte yazabilirsiniz.

Kamboçya vize reddine itiraz ücretsizdir ve bu süreç 3 ay kadar sürebilmektedir. İtiraz işlemi süresince başka bir Schengen ülkesi ya da Kamboçya için vize başvurusunda bulunamazsınız.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın