Nijerya

NİJERYA VİZE İŞLEMLERİ

Nijerya vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Nijerya vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Nijerya Vizesi nasıl alınır? Nijerya Vizesi kategorileri, evrakları, fotoğraf ölçüleri hakkında detaylı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Nijerya Vize başvurusu nasıl yapılır? Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

Nijerya turistik ticari öğrenci tüm vize işlemleri
Nijerya oturum vizesi işlemleri
Nijerya vizesi formlar ve dökümanlar
Nijerya vizesi sıkça sorulan sorular

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz. 

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının Umama Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (Gri) ve Hususi Pasaport (Yeşil) hamillerinin tamamı vizeye tabidir. Sadece Diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftırlar.

Nijerya Vize Kategorileri

Nijerya vizesi türleri

Nijerya hükümeti, Türk vatandaşlarına kapı vizesi uygulamaktadır. Ancak kapı vizesi almak isterseniz, Nijerya’dan sizin adınıza yabancılar şubesine başvuru yapılması gereklidir. Başvurudan 2-3 iş günü sonra yabancılar şubesi sizin adınıza geçici bir belge verecektir. Bu belgenin renkli çıktısını alıp Nijerya vizesi için hazırladığınız belgelerle birlikte Nijerya’ya seyahat edebilirsiniz. Nijerya’ya vardığınızda görevli memur sizdeki belgeleri alıp inceleyecektir. Belgelerinizde eksik olmaz ise vizenizi onaylar ve ülkeye giriş yapabilirsiniz. Eğer belgelerinizde eksik olur ise vizenizi onaylamazlar, böyle durumda Nijerya’ya giremezsiniz ve Türkiye’ye dönmeniz gerekir.

Nijerya Vizesi Kategorileri;

 • Nijerya Turistik Vize
 • Nijerya Ticari Vize
 • Nijerya Çalışma Vizesi

Nijerya Vizesi için Gerekli Evraklar

Nijerya vizesi için genel evrak listesi
 • Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor. Ebeveyninin pasaportuna kayıtlı reşit olmayanlar için de ayrıca başvuru formu doldurulması koşulu aranıyor. Nijerya vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır.
 • Pasaport: Pasaportunuzda vize için en az 2 boş sayfa bulunması isteniyor
 • Fotoğraf: 2 adet biometrik fotoğraf. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olmalı. Yüzün fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak kadar, baş ve omuzlar görünüyor şekilde yakın çekim olması gerekiyor. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmiyor.
 • Uçak-Otel rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktısını diğer evraklarla birlikte başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarının satın alınması koşulu bulunmuyor.
 • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (güncel ve orijinal olması gereken belge kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)
 • Seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağına dair belgeler:
 • Banka Hesabı: Son üç aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümünün ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekiyor.
 • Maaş Bordrosu: Son üç ayı gösteren maaş bordrolarının da başvuru dosyasına eklenmesi gerekiyor.
 • Davetiye: Nijerya davetiyesinde davet sebebi, davet eden kişinin iletişim bilgileri, davet edilen tarih, davet eden kişinin adı, soyadı ve imzası olmadır. Ayrıca Nijerya Büyükelçiliği yetkili birimleri davet eden kişinin oturum kartı ve pasaport fotokopisini de istemektedir.
 • İşe giriş bildirgesi: Şirket çalışanlarının işe giriş bildirgelerini, Nijerya Büyükelçiliği’ne sunmaları mecburidir.
 • Emeklilik belgesi: Emekliler için SGK’ dan emekli maaşı aldığına dair belge, son 3 aylık emekli maaşının göründüğü banka hesap özeti ve emekli cüzdanını Nijerya Büyükelçiliği’ne başvuru esnasında sunmaları gerekir.
 • Çalışma ve oturma izni: Türkiye’de çalışan veya ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar için başvuru esnasında oturum veya çalışma kartlarının fotokopisini Nijerya Büyükelçiliği’ne sunmaları gerekmektedir.
 • Öğrenci belgesi: Öğrenciler öğrenimini sürdürdüğü kurumdan alınmış ıslak imza ve kaşeli öğrenim belgesini başvuru sırasında Nijerya Büyükelçiliği vize bölümüne sunmalıdırlar.
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa seyahate katılmayan ebeveynin noter tasdikli muvafakatnamesinin de dosyaya eklenmesi gerekiyor.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın