Nijerya Vize İşlemleri

NİJERYA VİZE TÜRLERİ

Nijerya Vize işlemleri, başvuruları doğrudan Nijerya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Nijerya Kısa süreli ve Uzun süreli vizeler nelerdir? Nijerya vizesi başvuruları nasıl yapılır? Başvurular Nijerya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Nijerya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Kısa Süreli Vizeler(C)(90 günden Kısa süreli)

Nijerya’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür.

NİJERYA TURİSTİK VİZESİ
Nijerya turistik vize işlemleri

Nijerya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

NİJERYA TİCARİ VİZESİ
Nijerya ticari vize işlemleri

Nijerya’da ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

NİJERYA TRANSİT VİZESİ
Nijerya transit vize işlemleri

Nijerya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

Uzun Süreli Vizeler(D)(90 günden Uzun Süreli)

Nijerya’da 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

NİJERYA ÇALIŞMA VİZESİ
nijerya çalışma vize işlemleri

Nijerya’da çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın