Meksika

MEKSİKA VİZE İŞLEMLERİ

Meksika vizesi ile ilgili en kapsamlı sayfaya hoş geldiniz. Sayfamızda, Meksika vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Meksika Vizesi nasıl alınır? Meksika E-Vize gerekli evrakları nelerdir? Meksika Vize başvurusu nasıl ve nereye yapılır? Meksika Vize türleri nelerdir? Bu bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik olması olasıdır. En güncel bilgilere sitemizi takip ederek sahip olabilirsiniz.

Vize süreci oldukça profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili olarak her zaman vize ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Meksika turistik ticari öğrenci tüm vize türleri
Meksika oturum vizesi işlemleri
Meksika vizesi formlar ve dökümanlar
Meksika vizesi sıkça sorulan sorular

Meksika’yı ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil)Umuma Mahsus (Bordo) ve Hizmet (Gri) Pasaport  sahibi T.C. vatandaşları Meksika vize başvurusu yapmalıdır. 

Meksika vizesi başvuruları e-vize sistemi aracılığıyla online olarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Meksika Konsolosluğu tarafından onaylanan başvuru işlemi sonucunda e-vize başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilmektedir.

Meksika Vize Türleri

Meksika vizesi türleri
  • E-vize: Turistik, Ticari, Transit, Dini ritüel, Eğitim ve Muhabir 
  • Oturum vizesi

Meksika E-Vize

Meksika seyahati gerçekleştirecek kişiler başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak tamamlayabilmektedir. Meksika elektronik vizesi başvurusunun kabul edilebilmesi için seyahatin SAE sistemi olan havayolu şirketi ile gerçekleşecek olması gerekmektedir. 

Meksika e-vize sistemi üzerinden online başvuru işlemlerini T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız gerçekleştirebilmektedir. Meksika e-vize başvurusunda bulunabilmek için seyahatin havayolu ile gerçekleşecek olması zorunluluğu bulunmaktadır. 

Meksika elektronik vizesi ile karayolu ve denizyolu ile ülke sınırları içerisine seyahat edilememektedir. Meksika e-vize ile 30 gün içerisinde ülkeye yalnızca tek giriş yapılabilmekte ve 180 gün ikamet edilebilmektedir. Meksika sınırları içerisine turistik, ticari, transit, eğitim, dini ritüel veya muhabir olarak seyahat edecek kişilerin 180 gün ikamet süreli e-vize sahibi olmaları yeterli kabul edilmektedir. 

Geçerli multi girişli(birçok girişli) Schengen vizesi, Amerika Birleşik Devletleri vizesi, Kanada vizesi, Japonya vizesi ya da İngiltere vizesi olan vatandaşlar ya da belirtilen ülkelerde daimi oturma izni olan vatandaşlar Meksika’ya vizesiz seyahat edebilmektedir.

Meksika E-Vize Gerekli Evrakları

Meksika vizesi için genel evrak listesi
  • Vize Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor.
  • Nüfus Cüzdanı Sureti: Renkli olarak taratılmış olması gerekmektedir.
  • Pasaport Sureti : Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış
  • Aşı Kartı: E-Nabız sistemi veya HES uygulaması üzerinden alınmış 2 Doz aşının da detaylarını gösteren Aşı Kartı

Meksika elektronik vize başvurusu ortalama 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın