Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan Vize Reddi İşlemleri

Bu sayfamız, Bulgaristan Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır.

Bulgaristan vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Bulgaristan vizesi ret kararları çeşitli nedenlerle verilebilmektedir. Yapılan her Bulgaristan vize başvurusu bireyseldir ve dosyanız Bulgaristan konsolosluğu tarafından her kişi için ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Başvurularının değerlendirilmesi ve karara bağlanması hususunda tek yetkili merci Türkiye’de bulunan Bulgaristan Konsolosluklarıdır. Bulgaristan vize başvurularında ret verilmesinin belli başlı sebepleri vardır.

Bulgaristan Vizesi Ret Sebepleri

Bulgaristan Vize Reddi Sebepleri
  • Vize adayının başvuruda sunduğu evrakların Bulgaristan’a gidiş sebebiyle örtüşmemesi
  • Vize adayının sunduğu maddi kaynakların yetersizliği
  • Bulgaristan Konsolosluğuna ibraz edilmesi gereken belgelerin veya ek evrakların eksik olması
  • İlk Bulgaristan vize başvurusunun tecrübesizliği ile yetersiz vize başvuru dosyası, eksik veya yanlış form hazırlanmış olması  

Bulgaristan vizesi ret sebeplerinden biri de Bulgaristan Konsolosluğunun vize adayının Bulgaristan’a gidip geri dönmeyeceği kanısına varmasıdır. Vize adayının Schengen bölgesine giriş yasağının bulunması ise kesin olarak Bulgaristan vize ret sebebidir. Bu nedenle Bulgaristan vize başvurularınızı yaparken dosyanın doğru hazırlanması ve dilekçelerinizde gidiş amacınızı açıkça belirtmeniz önem arz etmektedir. Vize başvurularınızı sadece evrak hazırlamaktan ibaret olarak görmemek gerekir. Gözünüzden kaçan ufak bir detay veya tahmin edemediğiniz bir durum, Bulgaristan vizesi ret sebebiniz olabilir. O nedenle vize başvurularınızı danışmanlık alarak veya sizi doğru yönlendirebilecek bir aracı kurumu ile çalışarak yapmanızda fayda vardır. 

Vize reddi Bulgaristan Konsolosluğu tarafından verilirken, ret mektubu kişiye şahsen imza karşılığında verilmektedir.  Bulgaristan Vize Reddi alan kişi işlemin yapıldığı ilgili konsolosluğa bizzat giderek ret mektubunu imzalayarak almaktadır. Ret kararı gerekçeleri kanunun hangi maddesine dayanarak verildiği bu mektupta başvuru sahibine açıklanmaktadır.

Bulgaristan vize başvurusundan ret alan kişi ret kararına itiraz etme hakkına sahiptir. Ret mektubunda karara itiraz hakkı ile ilgili açıklama bulunmaktadır. Kaç gün içinde ve hangi kurumlara başvurarak itiraz edebileceğiniz, ret kararından detaylı bir şekilde yapılmaktadır.

İtiraz etmek isteyen yolcular vize kararına itiraz dilekçesi ve ret kararını ortadan kaldıran kanıtlayıcı belgelerle Bulgaristan konsolosluğuna giderek veya mahkeme açarak şahsen karara itiraz edebilir.

Vize başvurusu aracı kurum vasıtasıyla yapılsa dahi, Vize reddine itiraz başvurusu mutlaka ve sadece şahsen yapılmaktadır.

Sıkça sorulan sorular

Bulgaristan vize başvurusuna ret alınması durumunda, tekrar vize başvurusu yapılabilmek için vize reddine dilekçe ile itiraz edilebilmektedir. Sizde bu ret cevabına itirazda bulunabilirsiniz. İtiraz dilekçenizi destekleyici belgelerle hazırlayarak Konsolosluğa iletmeniz yararınıza olacaktır.

Bulgaristan vizesine gelen ret için itiraz hakkından yararlanmak isteyen kişiler için Bulgaristan vize reddi süresi 14 gün olarak belirlenmiştir.

Bulgaristan vize başvurusuna ret alan başvuru sahiplerinin pasaportlarına olumsuz karar işlenmekte ancak pasaportta ret damgası vurulmaz.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın