Bulgaristan Transit Vizesi

Bulgaristan Transit Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Bulgaristan Transit Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Transit vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Bulgaristan Transit vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Schengen Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Bulgaristan vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Bulgaristan üzerinden Avrupa Birliği ya da Schengen üyesi olmayan ülkelere gitmek için alınması gereken vize A Tipi Bulgaristan Transit Vizesidir. Bu vize ile Bulgaristan’da 24 saat ikamet edebilirsiniz. C Tipi vize ise Bulgaristan’a tek girişli ve çok girişli olarak giriş yapıp 3. ülkeye geçiş yapmayı sağlar. C Tipi tek girişli vize alan kişiler 28 saate kadar Bulgaristan’da konaklayabilir. C tipi tek girişli vize de yalnızca gidiş hakkı bulunur, dönüş için Bulgaristan’a giriş yapılamaz. C tipi çok girişli vize de ise gidiş ve dönüş yolculuklarında 48’er saat konaklama hakkı bulunmaktadır.

Bulgaristan Transit Vizesini 3. bir başka ülkeye geçiş yapmak isteyen kişiler başvuru yapabilir.

Transit vizesini kapıda alma imkanınız bulunmamaktadır. Eğer seyahatiniz için Bulgaristan’dan geçiş yapmanız gerekiyorsa Bulgaristan transit vizenizi de seyahatinizden önce almalısınız.

Kısa süreli olan Bulgaristan Transit vizesi başvuruları genelde ortalama 10-15 iş günü içinde sonuçlanır. Türkiye ve Bulgaristan’ın resmi tatilleri ve değerlendirme süreci vize sonuçlandırma sürelerini uzatabilir.

Seyahatiniz gidiş dönüş şeklinde ise ve başvuru formunu doldurma sırasında bu şekilde işaretlediyseniz Çift girişli vize alınabilir. Multi girişli(6 ay – 1 yıl) vize ise  başvuru yapılırken hazırlanan evraklarla sebebinizi iyi açıklamanız gerekmektedir.

Bulgaristan Transit vizesi alınırken gidilecek ülkenin vize evraklarının sunulması transit vizeyi almanızı kolaylaştırır. Gideceğiniz ülkenin davetiyesi, konaklama ve ulaşım evraklarını mutlaka başvuru dosyanıza ekleyin.

Bulgaristan’a yapacağınız kısa süreli ziyaretleriniz için randevu almadan vize işlemlerinizi tamamlamanız mümkündür. Vize başvuru merkezi olan acentemiz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç başvuru sahibinin kendi aracı ise, aracın yeşil sigortası, ruhsatı ve kişinin uluslararası ehliyeti yanında olmalıdır. Ancak seyahat edilecek olan araç şirkete ya da başka bir 3. şahıs üzerine kayıtlı ise kayıtlı olan kişinin rızasının olduğunu gösteren noter onaylı belge de alınmalıdır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın