Bulgaristan D Vizesi

Bulgaristan D Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Bulgaristan D Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Bulgaristan D Vizesi ile hangi ülkelere gidilir? Bulgaristan D vizesi başvurusu evrakları nelerdir? Doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Bulgaristan D Vizesi nasıl alınır? D Vizesi ile hangi ülkelere gidilir? Bulgaristan D Vizesi başvurusu nasıl yapılır? gibi merak edebileceğiniz soruları da yanıtladık. Bulgaristan D vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Schengen Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Bulgaristan vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Bulgaristan D vizesi, geçerli olduğu süre boyunca Bulgaristan Cumhuriyeti topraklarına giriş-çıkış hakkı tanır. Aynı zamanda vize hamili vize geçerlilik süresine uygun olarak 360 güne kadar kesintisiz Bulgaristan’da kalabilir.

Geçerli D vizesi ile Bulgaristan Cumhuriyeti’ne giriş yapan T.C vatandaşları burada yaşamak için oturum iznine başvurabilir. Kalma amacını destekleyen belgeler ile en yakın göçmenlik dairesine başvurularak oturum izni alınabilir. Oturum izninin onaylanması ile kişiye oturum kartı verilir ve D tipi vizesi iptal edilir.

Bulgaristan D tipi vizenin evlilik yolu ile alınabilmesi için çeşitli şartların karşılanması gerekmektedir. Evlenilen Bulgar vatandaşının Bulgaristan’da ikamet eden eşin geçerli bir adresinin bulunması öncelikli şarttır. Türkiye’de Bulgaristan vatandaşı ile evlilik için evrak prosedürlerinin tamamlanması ile D tipi vize başvurusunda bulunulabilir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın