Danimarka Vizesi Reddi

Danimarka Vize Reddi İşlemleri

Danimarka vizesi reddi nedenleri nelerdir? Danimarka vize reddi durumunda ne yapılır? Danimarka vize başvurusunun reddedilmesinin farklı nedenleri olabilir. Başvuru sahibinin ret almaması için istenilen belgeleri güncel ve orijinal haliyle sunması gerekmektedir. Seyahat amacını kanıtlayıcı belgeler sunulmadığı ya da sahte ve eksik belgeler ibraz edildiğinde Danimarka Konsolosluğu vize başvurusunu reddetme hakkına sahiptir. Örneğin kişi Danimarka’ya bir aile üyesini ziyaret etmek amacıyla seyahat edecekse, Danimarka’da yaşayan yakınlarından davet mektubu almalı, yakınlarının bu ülkede yaşadığını kanıtlayıcı belgeler sunmalıdır. Başvuru sahibi, Schengen bölgesine üye ülkeler için kamu düzeni ve kamu güvenliği konularında tehlike oluşturuyorsa, bu kişilerin Danimarka vize başvuruları olumsuz sonuçlanabilir. Ayrıca Schengen üyesi ülkelerden birine giriş yasağı bulunan kişilerinde Danimarka Vizesi ret ile sonuçlanabilmektedir.

 Danimarka vize başvurusu reddedilen kişilerin itiraz etme hakkı vardır. Bu kişiler eksik ya da hatalı evraklarını tamamlayarak Danimarka Konsolosluğu’na reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirsiniz

Danimarka vize başvurularında önemli kriterlerden biri de başvuru sahibinin Danimarka seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceğini gösteren belgeler sunmasıdır. Vize yetkilileri bu belgeyi sunmayan ya da geri döneceğine ikna olmadıkları başvuru sahibine vize vermeme hakkına sahiptir.

Schengen üyesi ülkelerin başvurularında zorunlu olan evraklardan biri de seyahat süresini kapsayan ve tüm Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası’dır. Danimarka vize başvurusu sırasında seyahat sağlık sigortası poliçesi sunmayan kişilerin başvurularının olumsuz sonuçlanma durumu söz konusudur. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızı sizin adınıza temin etmekteyiz.

Başvuru sahibi ayrıca Danimarka’da kalacağı süre boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak mali güce sahip olduğunu ispat etmek zorundadır. Danimarka vize başvurusu sırasında sunulan mali durumu gösteren belgeler vize yetkilileri tarafından yeterli bulunmazsa Danimarka vize başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır.

Danimarka vize başvurusu değerlendirme sürecinde dikkat edilen bir diğer husus ise Schengen vizesi süreleridir. Schengen vizesi 180 gün içinde en fazla 90 gün konaklama hakkı vermektedir. Danimarka Schengen vize başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen bölgesinde 90 gün konaklamış ise Danimarka vizesi reddedilir.

Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

Danimarka vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Danimarka Konsolosluğu tarafından verilen Danimarka vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Danimarka vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. 

Sıkça sorulan sorular

Danimarka vize işlemleri sırasında olumsuz bir durumla karşılaşılırsa Danimarka vize başvurusu reddedilebilir. Danimarka vize reddi durumunda ise itiraz etme hakkına sahip olursunuz. Öncelikle başvurunuzun neden reddedildiğini tespit etmeniz gerekmektedir. Bu sonuç karşısında adaylar eksik veya yanlış evrakları tamamlayarak ya da kendince doğru kanıtları tekrar sunarak Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne itiraz edebilirler. Bu yapılan itiraz sonrasında başvurunuz tekrar değerlendirmeye alınır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın