Danimarka Vize İşlemleri

DANİMARKA VİZE TÜRLERİ

Danimarka Vize işlemleri ve başvuruları doğrudan Danimarka Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Danimarka hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Danimarka vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır. Seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde Danimarka vizesi bulunmaktadır. Danimarka Vize türleri ana kategori olarak kısa süreli Danimarka Vizesi, ve Uzun süreli Danimarka vizesi diye ikiye ayırmak uygun olacaktır. 

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Danimarka’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

DANİMARKA TURİSTİK VİZESİ
Danimarka Turistik Vizesi

Danimarka’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

DANİMARKA TİCARİ VİZESİ
Danimarka Ticari Vizesi

Danimarka’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

DANİMARKA TRANSİT VİZESİ
Danimarka Transit Vizesi

Danimarka üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

DANİMARKA ÖĞRENCİ GEZİ VİZESİ
Danimarka Öğrenci Vizesi

Danimarka’ya gezi amaçlı olarak gitmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

DANİMARKA KÜLTÜREL VE SPORTİF ETKİNLİK VİZESİ
Danimarka Kültürel ve Sportif Faaliyetler Vizesi

Danimarka’da düzenlenen bir kültürel veya sportif etkinliğe davet edilmiş, veya etkinlik katılım belgesi, bileti satın almış kişilerin başvurmaları gerekli olan vize türüdür.

DANİMARKA ŞOFÖR VİZESİ
Danimarka Şoför Vizesi

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Danimarka’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

GRÖNLAND VE FAROE ADALARI VİZESİ
Danimarka Grönland ve Faroe Adaları Vizesi

Grönland Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde, Danimarka’ya bağlı olan özerk bir bölgedir. Ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Danimarka’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

DANİMARKA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Danimarka Evlilik Vizesi

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Danimarka’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

DANİMARKA ÇALIŞMA VİZESİ
Danimarka Çalışma Vizesi

Danimarka’ya çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Vizeler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Danimarka’ya yapacağınız ziyaretler için ziyaret sebebinize göre vize türünüzü seçmeniz gerekir. Uzun ve kısa süreli Danimarka vizeleri mevcuttur. Seyahatinize göre vize türünü seçtikten sonra seçtiğiniz vizeye ait Konsolosluğun istemiş olduğu evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Ardından uzun süreli vize başvurunuzu Danimarka Konsolosluğuna, kısa süreli başvurunuzu ise konsolosluğun yetki vermiş olduğu vize danışma merkezimiz Ligarba Turizm’e yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizin en başından itibaren ekibimiz size yol gösterecek ve vizenizi sorunsuz almanız konusunda yardımcı olacaktır.

Danimarka Konsolosluğuna bağlı olarak vize ücretlerinde değişiklikler olabilmektedir. Ligarba Turizm uzman vize ekibi sizler için başvuracağınız vize türüne ait güncel bilgileri konsolosluktan öğrenmektedir. Danimarka vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için ekibimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Danimarka, Schengen ülkesidir. Buna göre, Danimarka Büyükelçiliği tarafından verilen vizeler, normal koşullarda tüm diğer Schengen ülkeleri (Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan) için de geçerlidir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın