Danimarka Transit Vizesi

Danimarka Transit Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Danimarka Transit Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Danimarka Transit Vizesi nedir? Danimarka Transit vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Danimarka Transit vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Danimarka vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Danimarka üzerinden yapılacak aktarmalar için Danimarka Transit Vizesi alınması gerekmektedir. Ancak alandan ayrılmamalı ve bavullarınızı almamalısınız. Eğer herhangi bir Schengen vizeniz var ise Danimarka’ya giriş yapılabilir, Danimarka ziyareti gerçekleştirebilirsiniz.

Umumi pasaport sahibi vatandaşlar 90 güne kadar Danimarka’yı Schengen vizesi ile ziyaret edebilirler. Ancak ziyaret süresi 90 günün üzerinde ise uzun süreli olan Danimarka D Vizesinin alınması gereklidir.

Danimarka Transit vizesi kısa süreli vize olarak geçer. Bu vize 24 saat geçerliliği olan vizedir. Transit vize başvuruları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olanlar için zorunludur. Schengen ülkeleri arasında geçiş yapılacaksa bordo pasaport sahiplerinin de transit vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Vize için gerekli tüm belgeler eksiksiz ve doğru hazırlanıp başvuru için sunulduğu takdirde Danimarka konsolosluğunun vize değerlendirme süreci 7-10 iş günü olmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın