Avusturya Vize İşlemleri

AVUSTURYA VİZE TÜRLERİ

Avusturya vize istiyor mu? Avusturya vize türleri nedir? Avusturya Vize İşlemleri, Vize ücreti, vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Avusturya Vize başvurusu doğrudan Avusturya Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Avusturya hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm Avusturya vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde vize bulunmaktadır. Ana kategori olarak kısa süreli Avusturya Vizesi, ve Uzun süreli Avusturya vizesi diye ikiye ayırmak uygun olacaktır. 

AVUSTURYA TURİSTİK VİZESİ
Avusturya Turistik Vizesi Genel İşlemleri - Avusturya Vize Türleri

Avusturya’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

AVUSTURYA TİCARİ VİZESİ
Avusturya Ticari Vizesi Genel İşlemleri - Avusturya Vize Türleri - Avusturya Vize Ücreti

Avusturya’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

AVUSTURYA AİLE ve ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
Avusturya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Genel İşlemleri - Avusturya Vize Türleri

Avusturya’ya bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

AVUSTURYA TRANSİT VİZESİ
Avusturya Transit Vizesi Genel İşlemleri - Avusturya Vize Ücreti - Avusturya vize istiyor mu?

Avusturya üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

AVUSTURYA KÜLTÜREL VE SPORTİF ETKİNLİK VİZESİ
Avusturya Kültürel ve Spor Organizasyon Vizesi Genel İşlemleri - Avusturya Vize Türleri - Avusturya Vize Ücreti

Avusturya’da düzenlenen bir kültürel veya sportif etkinliğe davet edilmiş, veya etkinlik katılım belgesi, bileti satın almış kişilerin başvurmaları gerekli olan vize türüdür.

AVUSTURYA ERASMUS VİZESİ
Avusturya Erasmus Vizesi Genel İşlemleri - Avusturya Vize Türleri - Avusturya vize istiyor mu?

Avusturya’da eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile maksimum 24 ay katılma imkanı olan öğrenci değişim programı olan Erasmus’a katılmak isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür.

AVUSTURYA ŞOFÖR VİZESİ
Avusturya Şoför Vizesi Genel İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Avusturya’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

Vizeler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Avusturya kısa süreli vize başvuruları yaklaşık olarak 7-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer Avusturya Ulusal vize başvurusu yaptıysanız yaklaşık olarak 30 gün içinde sonuçlanır.

Avusturya vizesinin kolay ya da zor alınması değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak Avusturya vize verme konusunda zorluk çıkaran ülkelerden biridir. Belgelerinizi eksiksiz, doğru ve özenli bir şekilde hazırlayıp başvurunuz için Konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda ekstra belgeler talep edebilir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak vize işlemlerinizi seyahatine göre en uygun vakitte başlatmanız yararlı olacaktır.

Avusturya‘da bulunan aile ziyareti için alınması gereken vize Avusturya Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesidir. Aile ziyareti için gerekli olan davetiyenin orijinal hali elinizde olmalıdır. Orijinal davetiyeyi Avusturya’da bulunan yakınınız ikamet ettiği belediyeden onaylı, davet eden yakınınızın Avusturya pasaportu ve kimlik fotokopisi ile beraber alması gerekir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın