Çek Cumhuriyeti Transit Vizesi

Çek Cumhuriyeti Transit Vize İşlemleri

Bu sayfamız, Çek Cumhuriyeti Transit Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Transit vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti Transit vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Çek Cumhuriyeti Vize Türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Çek Cumhuriyeti, Schengen vize kurallarını dikkate aldığı için bordo yani umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı aktarmalı yolculukları için Çek Cumhuriyeti transit vizesini almalıdır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğunun belirttiği tüm şartlar yerine getirildiği düşünülürse vize başvurunuz yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Vize alımı ile ilgili herhangi bir aksaklık olması durumu göz önünde bulundurularak seyahatinizden 1 ay öncesinden transit vize başvurunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Çek Cumhuriyeti transit vize için verebileceğiniz destekleyici belgeler aşağıdaki gibidir;

  1. Çek Cumhuriyeti’nden transit geçilecek ülkeye ait vize
  2. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna yazılmış Çek Cumhuriyeti transit vize talep dilekçesi
  3. Uçak rezervasyonları
  4. Varsa eski pasaportlarınızın kopyası

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın