Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Çek Cumhuriyeti Aile Ziyaret Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Aile Ziyareti vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti Aile ziyareti vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Çek Cumhuriyeti Vize Türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Çek Cumhuriyeti sınırları Covid-19 sonrası acil, eğitim amaçlı gidenlere, oturum izni ve vatandaşlığı olanlar için açıktı. Turistik, ticari ve aile ziyareti başvurularını kabul ediliyor. Uzun süre kapalı olan kısa süreli vize başvuruları açıktır.

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurularının sonuçlanma süreci 7/15 iş günü işlemler sonuçlanmaktadır. Çek Cumhuriyeti konsolosluğuna yapılan öğrenci vizesi, çalışma vizesi, aile birleşimi vizesi ve oturum için işlemler 15 günden uzun sürebilmektedir.

Çek Cumhuriyeti aile arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek olan kişilerin Çek Cumhuriyeti’nde oturma izni olan yakınlarından veya Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan yakınlarından davetiye talep etmeleri gerekmektedir.  Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda mutlaka istenecek evrak davetiye mektubudur. Çek Cumhuriyeti’ndeki belediyeden alınmış davetiyenin aslı ibraz edilmelidir. Çek Cumhuriyeti Davetiye mektubu gönderen kişinin oturum kartı veya kimlik kartının fotokopisi, Çek Cumhuriyeti belediyesinden alınmış aile toplum kağıdının aslı ibraz edilmelidir.

Çek Cumhuriyeti aile ve Arkadaş vizeniz çok girişli (multi) olarak verildiyse giriş çıkış yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir. Önemli olan Çek Cumhuriyeti’ne giriş yaparak vizenizi doğru kullanmaktır.

Pfizer BioNtech, Astra Zeneca/ Johnson + Johnson/Janssen, Biotech

Türkiye’den seyahat edecek yolcu için2 toz Biontech aşı şartı vardır.

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra e-nabız uygulamasından aşı kartınızın çıktısını alabilirsiniz.

Sinovac aşısı kabul edilmiyor

Çek Cumhuriyeti sınırından sorunsuzca girebilmek için 2 doz biontech aşınızda vurulmuş olmalı, son doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmiş olmalıdır.

Turistler ülkeye girerken aşı kartı zorunludur.

Çek Cumhuriyeti giriş yapacak yolcular tam aşılı ise PCR testini 72 saat önceden yapmaları rica olunur.

Turistlerin Çek Cumhuriyeti girişi esnasında Herhangi bir karantina uygulaması yoktur.

Çek Cumhuriyeti acil bir nedenle seyahat edilecek ise (1. Derece akrabanızın hastalanması, kaza geçirmesi vb. gibi) Hastalığı belgeleyen belge sunulması ve durumunuzun bir dilekçe ile belirtilmesi gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapmadan önceden seyahatinizle randevunuz arasında 15 gün yeterli bir süre olması gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Aile ziyareti vize başvurunuz sonuçlanmadan önce Uçak biletinizi satın alma Konfirmasyonunuzu yapmamanızı tavsiye ediyorum. Vizenin çıkış süreçlerinin uzun ve belli olmaması sorun yaratabilir. Başvuru için zorunlu belgelerdir fakat Çek Cumhuriyeti Aile ziyareti vize başvuru esnasında uçak biletlerinin rezervasyon olarak gösterilmesi yeterli olacaktır. Otel rezervasyon bilgisi sunulmamaktadır davet eden kişide konaklayacağından dolayı talep edilmez.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın