Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi 

Bu sayfamız, Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Aile Birleşimi vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti aile Birleşimi vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Sıkça sorulan sorular

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi vizesi başvurularının sonuçlanması randevudan sonra yaklaşık olarak 7 ay sürmektedir. Vize başvurunuzun sonuçlanma süresi Çekya Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Bu durum göz önünde bulundurularak başvurularınızı seyahatinizden belirli bir süre önce yapmanızda fayda vardır.

Vize ücretleri Konsolosluğa direk başvuru yapıldığı için Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna ödenmektedir.

Çek Cumhuriyeti aile birleşimi vizesi sahipleri Çek Cumhuriyeti’ne gittikten sonra geçici oturum iznine başvuru yapabilir. Başvuru sahibi eğer uzun dönem oturum izni almak istiyor ise bu izin için çeşitli kriterleri karşılıyor olması gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi vizesi başvurusunda bulunacak adayların en az 20 yaşında olması beklenmektedir.
Çek Cumhuriyeti aile birleşimi vizesi için Çekçe bilmesi şart değildir. Ancak başvuru sahibinin Çekçe dilini öğrenmesi ve Çek Cumhuriyeti sosyal hayatına adapte olma çabası olduğunu göstereceğini ispat etmesi beklenir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın