Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi

Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Ticari vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti Ticari  vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır. 

Çek Cumhuriyeti Vize Türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Ligarba Turizm, Çek Cumhuriyeti Ticari vize başvurularında yetkili seyahat acentesidir. Eğer 2017 yılından sonra vize için alınmış parmak iziniz mevcut ise ofisimize gelmeden işlemlerinizi başlatabiliriz. Bunun için gerekli olan evraklarınızı ve pasaportunuzu posta yoluyla bize iletmeniz yeterli olacaktır. Evraklarınız elimize ulaştığı anda vizeniz için randevunuzu almış olacağız. İşlemleri sizin adınıza tamamlayıp pasaportunuzu posta ile size ulaştırmış olacağız.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğunun belirtmiş olduğu tüm prosedürler yerine getirildiği vakit vize başvurunuzun sonuçlanması yaklaşık olarak 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu doğrudan vize başvurusunu kabul etmemektedir. Vize başvuru merkezinde vize evrakları kabul edilir ve parmak izi verme işlemi yapılır. Çalışma, oturum izni, eğitim amacıyla vize alınacak ise uzun süreli vize olacağı için Konsolosluğa başvuru yapılabilir.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu daha önceden alınmış parmak izi olsa da tekrar başvuru sahibinden parmak izi talep etmektedir.

Çek Cumhuriyeti’nde anlaşmalı olduğunuz şirketin sahibi tarafından, eğer konferans, ticari fuar gibi etkinliklere katılım söz konusu ise etkinlik sahibi tarafından alınmalıdır. Ziyaret edeceğiniz şehrin polis departmanından alınan resmi davetiye olarak düzenlenmeli, orijinali ile birlikte fotokopisi de dosyada bulunmalıdır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın