Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesi

Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Turist vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti Turistik vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Çek Cumhuriyeti Vize Türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Çekya’ya seyahat ediyorsanız Schengen vizesi almanız gerekmektedir.
Çek Cumhuriyetine sunulan gerekli belgeler eksiksiz ve doğru ise 90 gün (Kısa Süreli) geçerli olan Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesini alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize için diplomatik temsilciliklerden randevu alındıktan sonra seyahat amacınıza göre vizenizi seçmelisiniz. Seçtiğiniz vize türüne göre gerekli tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayıp  Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ya da Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine başvurulmalıdır.

Almış olduğunuz Çekya Turistik vizesi multi yani çok girişli verildiyse Çek Cumhuriyeti’ne giriş çıkış yapıldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine giriş yapılabilir.

Çekya’nın kabul ettiği aşılar aşağıdaki gibidir;

Pfizer BioNtech, Astra Zeneca/ Johnson + Johnson/Janssen, Biotech

Çek Cumhuriyetine planlamış olduğunuz turistik seyahatler için gerekli olan evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde sunmanız halinde vize sonuçları yaklaşık 7 ile 10 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın