Belçika Turistik Vizesi

Belçika Turistik Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Belçika turistik vizesi, ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Belçika Turistik vizesi nasıl alınır? Belçika Turistik vize başvurusu nasıl yapılır? Belçika Turistik vize evrakları nelerdir? Doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Belçika  Turistik vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Schengen Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Belçika vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Vize başvurunuzu yapmış olduğunuz Belçika Başkonsolosluğu ya da Belçika Büyükelçiliği her bir vize başvurusunu ayrı ayrı detaylı bir şekilde değerlendirdiğinden dolayı net bir süre verilmemektedir. Genel olarak bakacak olursak vize başvurusunda verdiğiniz evrakların uygunluğuna göre yaklaşık olarak 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanabilir. Eğer sunduğunuz evraklarda bir sorun var ise Başkonsolosluk ya da Büyükelçilik sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Bu durumda tekrar evrak evrak hazırlayıp sunmanız ekstra zaman alacağı için vize kararının verilme süresi uzayabilir.

Schengen vizesi için alınan randevularda, Schengen ülkeleri vizesine tabii ülke vatandaşlarının parmak izi alınmaktadır. Bu doğrultuda Belçika vize başvurularında parmak izi ibrazı zorunludur. Pasaport için vermiş olduğunuz parmak izi vize işlemleri için geçerli değildir. Parmak izinizi İstanbul Belçika Başkonsolosluğu ya da Ankara Belçika Büyükelçiliğinde ibraz ettirmelisiniz. Verdiğiniz parmak izleri 5 yıl geçerlidir.

 

Umuma mahsus pasaport sahipleri Belçika Turistik Vizesi ile 180 gün içerisinde 90 gün konaklama hakkına sahiptirler. Yeşil pasaport sahipleri vize almadan Belçika’yı en fazla 90 gün konaklamalı ziyaret edebilir.

Öncelikle seyahat dönüşünüzden sonra 3 ay geçerliliği olan bir pasaportunuz olması gerekir. Aynı zamanda pasaportunuzda karşılıklı en az 2 sayfa boş olmalıdır. Vize başvurusundan önce pasaportunuzun hasarlı, yırtık olmamasına özen göstermelisiniz.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın