Belçika Transit Vizesi

Belçika Transit Vizesi İşlemleri

Bu sayfamız, Belçika Transit vizesi, ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Transit vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Belçika  Transit vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Schengen Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Belçika vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm Schengen vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Kısa dönem olarak verilen vizedir. Türk vatandaşları Belçika’dan aktarma yaparken havaalanından çıkmadıkları veya başka bir Schengen ülkesine gitmedikleri durumda transit vizesi almalarına gerek yoktur.

 

Belçika transit vizesi almak için başvuru uygun bulunduysa, başvuru yapıldıktan ortalama 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Belçika Konsolosluğunun yoğunluğu ya da evraklarınızın yeterliliğine göre bu süre uzayabilir. Değerlendirme süresi içerisinde Konsolosluk başvuru sahibinden ekstra belge talep edebilir.

Belçika vize başvuruları Belçika Konsolosluğuna direkt yapılamamaktadır. Belçika Konsolosluğu tarafından vize işlemleri konusunda yetki verilen Vize Başvuru Merkezlerine yapılabilmektedir. Vize işlemlerinizi başlatmak ve başvuru işlemleri hakkında Ligarba Turizm uzman vize ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Belçika transit vizesine benzer diğer Belçika vizeleri Turistik Vize ve Aile Ziyaret Vizesidir. Bu vizelerden herhangi biriside alınarak Belçika’dan aktarma yapmanız mümkün olacaktır.

Belçika transit vizesine sahip olan kişinin havaalanındayken yalnızca geceyi geçirmesine izin verilmektedir. Ancak havaalanının uluslararası aktarma alanını terk etmesine izin verilmemektedir.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın