Amerika Yatırımcı Vizesi (E-2)

Amerika Yatırımcı Vizesi (E-2) İşlemleri

Bu sayfamız, Amerika Yatırımcı Vizesi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. ABD E2 Vizesi nedir, Yatırımcı vizesi şartları, Amerika’ya yatırımcı olarak gitmek, Yatırımcı vizesi başvurusu için gerekli evraklar, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Amerika Yatırım  vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Amerika Vize Türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Şirket sahibi, iş ortakları, yöneticiler, müdür ya da önemli pozisyonda çalışan kişiler Amerika E2 Yatırımcı Vizesine başvuru yapabilir. Yatırımcı ortak şirketlerin çalışanları da E2 vizesine başvuru yapabilir.

Amerika E2 Yatırımcı Vizesini alan kişiler belirli bir süre sonrasında Green Card‘a başvuru yaparak Amerika’da oturum iznine sahip olabilirler.

Planlanan yatırım işi sonrasında başvuruyu yapacak kişinin Amerika Başkonsolosluğunun istediği kişisel ve şirket evraklarının hazırlaması gerekmektedir.

Kişisel evraklar; DS-160 Formu, DS-156E Formu, G-28 Formu, pasaport, Nüfus Kayıt Örneği, ülkeye dönüş için yazı, evlilik cüzdanı.

Şirket evrakları; Firmayı, başvuru sahibini detaylı anlatan yazı, Detaylı İş Planı, Vergi Beyannamesi, W/2 ve W/4 Vergi İade Formları, Çalışanların maaş kayıtları ve kişisel bilgileri, Şirketin mülkiyetini gösteren belgeler, Şirketin birden fazla sahibi varsa; Şirketin kuruluş evrakları, ticari sicil gazetesi, hisse sahiplerine ait pasaport kopyaları, faaliyet raporu. Yatırım belgeleri, diploma, sertifika, katılım belgesi ve referans mektupları, özgeçmiş.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın