Amerika Üniversite Eğitimi

Amerika Üniversite Eğitimi İşlemleri

Bu sayfamız, Amerika Üniversite Eğitimi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Amerika Üniversiteleri, üniversite eğitim fiyatları, Amerika Üniversite Eğitim vizesi için gerekli evraklar, başvuru şartları, doldurulması gereken başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Amerika Üniversite Eğitimi başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Amerika Vize Türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Türkiye’de olduğu gibi Amerika’da da lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir. Öğrenciler lisans mezunu olabilmek için 120 krediyi tamamlamalıdır. Lisans eğitiminde Amerika’da da farklı eğitim alanları vardır. Mezun olan öğrenciler, eğitim gördükleri alan ile ilgili Bachelor of Art ya da Bachelor of Science diploma sahibi olur. Eğer ön lisans derecesi veren Community College’de eğitim alınacak ise eğitimin süresi 2 yıldır.

Öğrenciler en doğru bilgiye ulaşmak için başvuru yapmak istedikleri okulların kendi web sitelerini inceleyebilir ve başvuru şartlarını öğrenebilirler. Amerika üniversite eğitimi başvurularında şartlar her okula göre farklılık gösterebileceğinden dolayı okulların web sitelerine bakmaları tavsiye edilmektedir.

Yaşam şartlarını ve alacağı eğitimi kolaylaştırması adına öğrencinin İngilizce dilini bilmesi yararına olacaktır. İngilizce dil bilgi seviyesi için TOEFL veya IELTS sınavlarında başvuru için istenilen minimum puanı almalıdır. Öğrenci üniversite başvurusu için tüm şartları yerine getirmiş ancak istenilen minimum yabancı dil puanını alamadıysa öğrencilere şartlı kabul verilme ihtimali vardır. Üniversite eğitimi yanında haftalık istenilen belirli sürede İngilizce dersi almak kaydıyla okul için kabul verilebilir.

Öğrenci okul seçimini yaptıktan sonra eğitime başlayacağı zamandan 1 yıl kadar önce başvurusunu başlatması tavsiye edilir. Başvuru tarihleri okula göre değişiklik gösterebilir. Bazı üniversitelerde “son başvuru tarihi” yoktur. Bu üniversiteler eğitim başlayana kadar başvuruları kabul ederler. Öğrenciler 12-18 ay öncesinden okul araştırmalarını yapıp başvuru yapacakları okulları belirlemeli ve karar verdikten sonra en kısa sürede gerekli vize işlemlerini de başlatıp, okullara başvurularını yapması gerekmektedir.

SAT, Amerika’da üniversite okumak için gerekli şartlardan biridir. Amerika’da bulunan çoğu üniversite yabancı öğrencilerden SAT sınavına girmeleri ve belirlenen skoru elde etmelerini bekler. SAT sınavını inceleyecek olursak; temelde ikiye ayrılır. İlki; Reasoning test dil bilgisi, okuma ve matematik bölümünden oluşmaktadır. İkincisi; Subject Test’tir. Burada öğrencilerin matematik, fen bilimleri, tarih, ingilizce ve dil alanlarındaki bilgisi ölçülür. …

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın