Amerika Work and Travel

Amerika Work and Travel İşlemleri

Bu sayfamız, Amerika Work and Travel  ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Work and Travel  Başvuru işlemleri, Programın avantajları, Work and Travel Fiyatları, iş türleri, maaşları gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Amerika Work and Travel Programı  başvuru işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Amerika Vize Türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Ligarba Turizm vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Work and Travel programı; üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde Amerika’da yaşama, çalışma ve gezmesi amacıyla yürütülen kültürel değişim programıdır. Bu kültürel değişim programına örgün öğretim veren üniversitelerin hazırlık, 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri katılabilmektedir (açıköğretim fakültesi öğrencilerinin programa katılım hakkı bulunmamaktadır). Aynı zamanda üniversitelerde tezli yüksek lisans eğitiminin 1. yılında olan öğrenciler de programa katılabilmektedir. (Tez aşamasında olan öğrenciler ve doktora öğrencileri katılamaz). Öğrencilerin İngilizcesinin minimum Intermediate (orta) seviye olması ve not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 2.00 olması gerekmektedir. 26 yaşını doldurmuş öğrencilerin programa katılım hakkı yoktur.

Work and Travel, öğrenci değişim programları arasında kazanımları ve ekonomikliği açısından benzeri olmayan bir programdır. Bu programın en önemli kazanımlarından bir tanesi ana dili İngilizce olan bir ülkede 4 ay boyunca İngilizce dil pratiği yapabilmektir. Öğrenciler yalnızca iş yerlerinde değil sosyal hayatlarında da İngilizce ile iç içedir. Bir diğer önemli kazanımı ise öğrencilerin başta Amerikan kültürü ve yaşam tarzı olmak üzere birçok farklı kültürü tecrübe edebilmesidir. Bu tecrübe sayesinde hayata bakış açıları da değişmektedir. Ailelerinden bağımsız yaşayan öğrenciler zorluklarla başa çıkmayı ve kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmektedir.

Öğrencilerin Work and Travel programında kazanacağı ücretler; yaşadığı eyalete, saatlik çalışma ücretlerine ve haftalık alacağı çalışma saatine göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenciler genel olarak haftalık 30 ila 40 saat arasında çalışmaktadır. Saatlik ücretler ise çalışacakları iş yerlerine bağlı olarak 8 ila 15 dolar arasında değişmektedir.

Work and Travel programında öğrencilerin çalışabileceği iş alanları sınırlıdır. Genellikle öğrenciler tecrübe ve özel yeteneğe ihtiyaç duyulmayan hizmet sektörü alanlarında çalışmaktadır. Öğrenciler; fabrika işleri, yaşlı veya çocuk bakımı, pedicab işleri, şoförlük, taşımacılık gibi ağır çalışma şartlarına sahip alanlarda çalışamaz.

Work and Travel ücretleri, öğrencilerin kayıt olduğu acentelere göre değişiklik göstermektedir. Bazı acenteler her şeyin dahil olduğu paket programlar sunarken bazı acentelerde ise her bir işlem için ayrı bir ücret talep edilmektedir. Ancak öğrencilerin yanlarında götüreceği cep harçlığı hiçbir acentede program ücretine dahil değildir.

Programa katılan öğrencilerin asıl işlerini aksatmayacak şekilde 2. bir işte çalışma hakkı bulunmaktadır. 2. İşte çalışmak tamamen öğrencilerin isteğine, zamanına ve enerjisine bağlıdır. Ancak öğrenciler 2. işte çalışmadan önce mutlaka Amerika’daki sponsorlarına haber vermeli ve onaylarını almalıdır.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın