İsveç Vize İşlemleri

İSVEÇ VİZE TÜRLERİ

İsveç Vize İşlemleri, başvuruları doğrudan İsveç Konsolosluğuna yapılamamaktadır. İsveç vize türleri nelerdir? Başvurular İsveç hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Ligarba Turizm İsveç vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

İSVEÇ SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

İsveç’e 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

İSVEÇ TURİSTİK VİZESİ
İsveç Turistik Vize İşlemleri

İsveç’e turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

İSVEÇ TİCARİ VİZESİ
İsveç Ticari Vize İşlemleri

İsveç’e ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

İSVEÇ TRANSİT VİZESİ
İsveç Transit Vize İşlemleri

İsveç üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

İSVEÇ AİLE VE ARKADAŞ ZİYARET VİZESİ
İsveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşlemleri

İsveç’te bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

İSVEÇ ÖĞRENCİ VİZESİ
İsveç Öğrenci Vizesi İşlemleri

İsveç’te eğitim almak, dil kabiliyetlerini geliştirmek veya staj yapmak amacı ile alınması gereken vize türüdür.

İSVEÇ ŞOFÖR VİZESİ
İsveç Şoför Vizesi İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, İsveç’e nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

İsveç’e 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

İSVEÇ AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
İsveç Aile Birleşimi Vizesi İşlemleri

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; İsveç’te yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

İSVEÇ ÇALIŞMA VİZESİ
İsveç Çalışma Vizesi İşlemleri

İsveç’te çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın