Hollanda Vize İşlemleri

HOLLANDA VİZE TÜRLERİ

Hollanda Vize İşlemleri, başvuruları doğrudan Hollanda Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular Hollanda hükümetinin yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezlerine ve yetkili seyahat acentalarına yapılmaktadır. Hollanda Schengen Vize Çeşitleri nelerdir? Hollanda Vize şartları nelerdir? Ligarba Turizm Hollanda vize başvurularında yetkili seyahat acentasıdır.

Seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde Hollanda vizesi bulunmaktadır. Ana kategori olarak kısa süreli Hollanda Vizesi, ve Uzun süreli Hollanda vizesi diye ikiye ayırmak uygun olacaktır. 

KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

HOLLANDA SCHENGEN VİZE ÇEŞİTLERİ

Hollanda’ya 90 günden daha kısa ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı ziyaretler, fuar veya iş gezileri, ticari görüşme ve toplantılar, arkadaş, aile veya yakın ziyaretleri, kültür veya spor amaçlı organizasyonlar ve etkinlikler, kısa süreli staj gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde başvurulması gerekli olan vize türüdür. Bu vize türüne aynı zamanda Schengen Vizesi ( C ) tipi vize de denir.

HOLLANDA TURİSTİK VİZESİ
Hollanda Turistik Vizesi

Hollanda’ya turistik amaçlı seyahat, gezi yapmak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

HOLLANDA TİCARİ VİZESİ
Hollanda Ticari Vize İşlemleri

Hollanda’ya ticaret yapmak, fuar ziyaretinde bulunmak amaçlı olarak seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gerekli vize türüdür.

HOLLANDA ZİYARET VİZESİ
Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşllemleri

Hollanda’ya bulunan aile, akraba veya arkadaş tarafından davet edilmiş kişilerin, sahip oldukları davet mektupları ile beraber başvuru yapabilecekleri vize türüdür.

HOLLANDA TRANSİT VİZESİ
Hollanda Transit Vize İşlemleri

Hollanda üzerinden Schengen bölgesi içinde olmayan herhangi bir 3. ülkeye yapılan aktarmalı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.

HOLLANDA ŞOFÖR VİZESİ
Hollanda Şoför Vizesi İşlemleri

Uluslararası kara yolu taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, Hollanda’ya nakliye yapacak araçlarını kullanacak olan şoförleri için almaları gereken vize türüdür.

HOLLANDA GEMİCİ VİZESİ
Hollanda Gemici Vizesi İşlemleri

Hollanda’ya gemici deniz yolu ile ticari amaçlı seyahat edecek, mesleği denizci veya gemici olan kişilerin alması gereken vize türüdür.

UZUN SÜRELİ VİZE TÜRLERİ

ULUSAL ( D TİPİ) VİZE TÜRLERİ

Hollanda’ya 90 günden daha uzun ziyaretler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türleri Ulusal Vize olarak adlandırılır ve D Tipi vize olarak bilinir. 3 aydan uzun sürecek, eğitim, Erasmus, Staj, Aile Birleşimi, Yatırım ve Çalışma gibi vize türleri Ulusal vize olarak değerlendirilir.

HOLLANDA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ
Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; Hollanda’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmek; veya Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşından küçük olan çocuklarını yanlarına almak için başvuru yapılması gerekli olan vize türüdür.

HOLLANDA UZUN DÖNEM ÖĞRENCİ VİZESİ
Hollanda Uzun Dönem Öğrenci Vizesi İşlemleri

Hollanda’ya eğitim amaçlı olarak gitmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

HOLLANDA ÇALIŞMA VİZESİ
Hollanda Çalışma Vizesi İşlemleri

Hollanda’ya çalışma amaçlı olarak yerleşip oturum almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın