Hollanda Vize Reddi

Hollanda Vize Reddi İşlemleri

Bu sayfamız, Hollanda Vize Reddi Nedenleri ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Hollanda vize başvurusu işlemlerinin her aşamasında Ligarba Turizm Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Hollanda Konsolosluğu’na ve Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Hollanda vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Hollanda konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. 

Hollanda Vizesi Ret Sebepleri

Hollanda Vizesi Reddi Sebepleri

1-Hollanda Konsolosluğu sahte ya da yıpranmış seyahat belgeleri ile yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.
Eksik evrak ile yapılan Hollanda vizesi başvuruları da Hollanda vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

2-Hollanda Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Hollanda’ya yapacakları seyahatin amacını ve seyahat için gerekli şartları taşıdıklarını belgelemelidir. Hollanda seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Hollanda reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması durumunda da Hollanda vizesi reddi söz konusu olabilmektedir. 

3-Hollanda vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Hollanda seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Hollanda Konsolosluğu Hollanda vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Hollanda vize başvurularını reddetmektedir. 

4-Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Hollanda vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

5-Hollanda’ya seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin Hollanda vizesi başvuruları Hollanda vizesi reddi ile sonuçlanabilmektedir. 

6-Hollanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Hollanda vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin Hollanda vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin Hollanda vize başvurusu reddedilir. 

Hollanda Vize Reddine İtiraz

Hollanda Vizesi Reddine İtiraz

Hollanda vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Hollanda vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilmektedir. 

Hollanda vizesi başvurunuz reddedildiğinde bu kararı açıklayan resmi bir mektup gönderilir. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. 

Vize reddi durumunda vize başvuru ücretleri iade edilmez

Vize başvurunuz reddedilirse, ödediğiniz başvuru ücreti size iade edilmez.

Hollanda vize reddine itiraz için özel bir form yoktur. Hollanda vize reddine itiraz vize ret mektubunuzda yazan sebepleri açıklar nitelikte İngilizce yazılmış bir dilekçe hazırlamalısınız. Bu dilekçe içerisinde tarih, kişisel bilgileriniz (İsminiz, Pasaport ve TC numarası, doğum tarihi gibi) ve iletişim bilgileriniz yer almalıdır. Bununla birlikte vize ret mektubunuzda yer alan numarayı da eklemelisiniz. Dilekçenizi muhakkak imzalamalısınız. Bu dilekçeye ek olarak vize ret mektubunuz, ret kararının yanlış olduğunu düşündüğünüz evrakları eklemelisiniz (Vize başvurusu sırasında sunmuş olduğunuz evrakları tekrar sunmanıza gerek yoktur)

Vize red gerekçeniz ile Ligarba Turizm Vize Ekibimize ulaşmanız halinde itiraz dilekçenizi danışmanlarımız ile birlikte yazabilirsiniz.

Hollanda vize reddine itiraz ücretsizdir ve bu süreç 3 ay kadar sürebilmektedir. İtiraz işlemi süresince başka bir Schengen ülkesi ya da Hollanda için vize başvurusunda bulunamazsınız.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın